Kauno daugiabutyje įlūžo betoninė perdanga: žmonės bijo būti namuose

Kaune įlūžus betoninei perdangai į rūsį vos nenugarmėjo pirmo daugiabučio aukšto gyventojai. Žmonėms uždrausta eiti į vonią, mat ji laikosi tik ant medinių grindų ir linoleumo. Gyventojai sunerimę, nes nežino, nei kaip gamtinius reikalaus atlikti, nei kaip daiktus iš rūsio pasiimti.

Nerimo signalas iš medinio daugiabučio Šančiuose Vokiečių gatvėje atskriejo, kai gyventojai išgirdo siaubingą bildesį. Tada pro praviras negyvenamų patalpų duris rūsyje išvydo, kad ten guli nukritusi gelžbetonInė perdanga. Pirmame aukšte gyvenanti Gražina sako jai net rankos nusviro, kai suprato, kad tik per atsitiktinumą pati su visa vonia ar tualetu neįlūžo.

„Pamečiau rankas. Taip. Bijau, kad nugarmėsiu, ko gero. Man jau pasakė, negalima naudotis nei skalbimo mašina, nei vonia, nes vonia gali tuoj įkristi“, – sako gyventoja Gražina Čeponienė.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyvena baimėje ir nežinioje: įlūžus betoninei perdangai negali nueiti nei į tualetą, nei rūsį

Kauniečiai pirmiausia išsikvietė ugniagesius – šie aptvėrė pavojingą patalpą STOP juosta, o pirmo buto gyventojams uždraudė eiti į vonios patalpą.

Nors skylės grindyse nematyti, vonios kambarį nuo rūsio ertmės skiria tik linoleumas ir plonos medinės lentos. Moteris gūžčioja pečiais, nes nežino, nei kur praustis, nei gamtinius reikalus atlikti.

„Dabar bus bliūde arba kibire. Nežinau, ką daryt. Pažiūrėjau iš rūsio, kad gal dar tualetą laikys“, – pasakoja G. Čeponienė.

Namas statytas dar tarpukariu. Cokoliniame aukšte kadaise buvo butas, bet paskutinė gyventoja mirė prieš porą dešimtmečių. Patalpos taip ir stovėjo tuščios, apleistos. Gyventojai pasakoja, kad buto niekas nepaveldėjo, tad jis esą priklauso valstybei ar savivaldybei. Tačiau ši tokio turto kratosi.

Į nelaimės vietą atvykę namą administruojančios įmonės specialistai įtaria, kad perdanga suskilo, nes buvo nuolat veikiama drėgmės.

„Nesandarūs vamzdynai. Ilgalaikis prabėgimas, o gyventojai nesikreipė, kad yra problemos su vamzdynais“, – teigia „Senamiesčio ūkis“ administratorius Gintaras Stanišauskas.

REKLAMA

Įmonė jokių skundų apie rizikingą perdangos būklę iš gyventojų iki šiol sako negavusi, o šie atkerta, kad pamatyti, kas vyksta svetimose ir seniai negyvenamose patalpose nėra kaip. Žmonės dabar bijo eiti ir į toliau esančius savo sandėliukus daiktų pasiimti.

„Baisu, kad taip atsitiko, ir kažkieno neprižiūrėtas butas. Mes negalim ten nieko tvarkyt, nes ten ne mūsų, o mūsų gyvybei kyla pavojus, tai tokioj nežinioj ir pavojinga“, – kalbėjo gyventoja Justė Gembickienė.

Specialistai įvertina statinio būklę, eiti į rūsį itin nesaugu. Siekiant, kad neįvyktų tragedija, perdangą sako sutvirtinsią. Prie namo darbininkai suguža su įvairiomis tvirtinimo detalėmis.

Kol kas bent laikinai perdangos likučius jie paremia metaliniais strypais. Vėliau teks rengti projektą ir betonuoti. Kiek tai kainuos, nežinia, tačiau kaštus greičiausiai teks padengti patiems šio medinuko gyventojams.


Rašyti komentarą...
L
LIUDAS
2020-10-12 15:03:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
SOVIETU LAIKU STATYBA HA HA HA HA HA
Atsakyti
-1

R
Roza
2020-10-13 12:36:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu aiskiai parasyta,kad tarpukariu statyta,ne sovietmeciu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų