Kaune istorinis įvykis – duris atvėrė moderniausia šalyje irklavimo bazė

Kaune ypatingas įvykis irklavimo sportui – ant Lampėdžių ežero kranto duris atvėrė moderniausia šalyje irklavimo bazė. Joje kokybiškas sąlygas treniruotis turės ir jaunoji karta, ir medaliais džiuginantys profesionalai. O pastarieji sako, kad tokia, apie tris milijonus eurų kainavusi bazė dabar yra viena geriausių Europoje.  

Pasaulio čempionas, irkluotojas Martynas Džiaugys dar pamena, kaip prieš dvidešimt metų pradėjo savo karjerą čia, Kaune, anuomet dar skurdžioje sporto mokyklos „Bangpūtys“ irklavimo bazėje ant Lampėdžių ežero kranto.

„Tai nei dušų buvo, nieko, kai pradėjau irkluoti vaikas būdamas, tai išsimaudydavom ežere ir važiuodavom namo. Dušus paskui įrengė, bet ne visada šiltas vanduo būdavo – tai tokia pradžia“, – sako irkluotojas Martynas Džiaugys.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune istorinis įvykis – duris atvėrė moderniausia šalyje irklavimo bazė

Jam antrina ir mokyklos vadovas – sąlygos čia buvę tragiškos.

„Vandentiekis buvo gręžinys, kanalizacija vietinė, kūrenomės anglimi, šildėmės – ne vienas kaunietis atsimins, kad šią vietą krematoriumu vadindavo, nes iš to kamino rūkdavo juodi dūmai“, – pasakoja sporto mokyklos „Bangpūtys“ direktorius Rimantas Vilkas.

Štai tokioje bazėje į karjeros aukštumas kopė Europos ir pasaulio čempionai ir olimpinės bronzos laimėtoja Donata Vištartaitė Karalienė. Tačiau šiandien elingo vartai kyla, atverdami jau modernų vandens sporto kompleksą, iškilusį už beveik 3 milijonus eurų

„Tai didžiulis įvykis Lietuvos irklavimo sporto istorijoje, nes tokio lygio bazė, tai viena geriausių net Europoje yra“, – teigia irklavimo federacijos prezidentas Dainius Pavilionis.

Čia „Bangpūčio“ mokykloje buriavimo, irklavimo, baidarių ir kanojų treniruotes lanko apie pusė tūkstančio mokinių. Viliamasi, kad jie, matydami puikias sąlygas, labiau domėsis šiuo sportu.

O daug laiko užsienyje besitreniruojantys profesionalai džiaugiasi, kad grįžus gimtinę, nereiks blaškytis po šalį ieškant tinkamos bazės. Dažniausiai tekdavo vykti į Trakus.

REKLAMA

„Mes esam kauniečiai, tai labai džiugu, kad pagaliau namuose turim tokią bazę ir galėsim pilnai ruoštis tarptautinėms varžyboms čia ir galbūt netgi turėti aukšto lygio varžybas“, – kalbėjo irkluotojas Dovydas Nemeravičius.

Tiesa, iki tarptautinių irklavimo varžybų Kaune teks luktelėti bent kelerius metus. Kol kas dar vyksta ir teisminiai ginčai tarp įmonių dėl teisės už du milijonus eurų pagilinti Lampėdžių ežerą. Teks įrengti ir tarptautinius standartus atitinkančią 2 km ilgio trasą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų