Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota

Lietuvai ir kaimyninėms šalims atėjo maksimalių išbandymų metas – Baltarusijos diktatoriaus Aliaksandro Lukašenkos įkaitais tapę tūkstančiai nelegalių migrantų braunasi į mūsų valstybes. Dėl to praėjusią savaitę Lietuvoje netgi įvesta nepaprastoji padėtis. Nors Lenkija su Lietuva stengiasi atremti migrantų bangą, Europoje vis garsiau šnekama apie tai, kad migrantus turėtume įsileisti. Ar esame teisūs elgdamiesi priešingai? 

TV3 aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt“ apie migrantų krizę diskutuoja Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas ir Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Tomas Tomilinas.

Panašu, kad keli tūkstančiai migrantų prie Lietuvos ir Lenkijos sienų įsikūrė ilgam, o Vakarų Europos šalys migrantus skatina įsileisti, kad būtų išvengta mirčių. 

L. Kaščiūnas tokį pasiūlymą laidoje kritikuoja tikindamas, kad A. Lukašenka būtent to ir siekia. „Atsakymas yra labai paprastas – jei įsileisime migrantus, tokių alkstančių ir šąlančių bus dar daugiau. Tai – didžiulis verslas, kurį panaudoja pats Lukašenkos režimas, ir kuris yra suaugęs su žmonių gabentojais Artimuosiuose Rytuose. Jei nekontroliuojamai atidarysime duris, viskas – tai taps nuolatiniu procesu. Alkstantys, šąlantys, vaikus vežantys čia ir jų likimais rizikuojantys – tokį paveikslą mes matysime nuolat“, – įsitikinęs jis.

Anot L. Kaščiūno, apgręžimo politika yra orientuota į žmogaus teisių apsaugą, kadangi važiuojantys link Lietuvos ir Lenkijos patenka į A. Lukašenkos režimo pinkles. Tuo tarpu Lietuva, vykdydama tokią politiką, iš pastarojo diktatoriaus rankų išmušė daug kozirių. 

REKLAMA
REKLAMA

Apgręžimo politikai laidoje pritaria ir T. Tomilinas. Anot jo, akivaizdu, kad šiuo metu vyksta hibridinis karas, kurį A. Lukašenka pralaimi. Politiko įsitikinimu, A. Lukašenka tokiais savo veiksmais pirmiausia stengėsi destabilizuoti politinę padėtį Lietuvoje, o vėliau – priversti suabejoti užsienio politika, paremta žmogaus teisėmis. Nei vieno, nei kito, anot T. Tomilino, pasiekti nepavyko. 

Ir nors T. Tomilinas neabejoja, kad jokios žmogaus teisės pasienyje nėra pažeidžiamos, jis mato vieną klaidą. 

„Niekas kitas nepakerta mūsų reputacijos taip, kaip draudimas pasaulinėms televizijoms dirbti pasienyje. Mano galva, tai – neteisingas sprendimas. Tačiau kritikuoju tik konkretų sprendimą, bet ne visą politiką. Mes nieko blogo nedarome, bet humanitariniai stebėtojai pasienyje tikrai galėtų būti“, – siūlys laidoje jis.

Ar A. Lukašenka iš tiesų pralaimi šį karą? O galbūt Lietuva turėtų įsileisti bent jau migrantų vaikus ir moteris?

Atsakymai į šiuos klausimus aktualijų laidoje „Karštai su tv3.lt“ – pirmadieniais, 19.30 val. per TV3!

Visą laidą žiūrėkite tiesioginėje transliacijoje, esančioje straipsnio pradžioje.

Gairės:

Rašyti komentarą...
v
v
2021-11-19 11:28:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nepykit,savais pasirūpinti dorai negalime,o turėsime rūpintis emigrantais.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
v v 2021-11-19 11:28:33
Nepykit,savais pasirūpinti dorai negalime,o turėsime rūpintis emigrantais.
Atsakyti
0
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
toliau skaitykite
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų