REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolis III žengia į sostą. Naujajam karaliui teks ne tik dideli jo motinos palikti batai, bet ir vidinių prieštarų skaldoma šalis. Atrodo, kad ir patiems britams naujasis jų monarchas nėra baisiai įdomus.

Karolis III žengia į sostą. Naujajam karaliui teks ne tik dideli jo motinos palikti batai, bet ir vidinių prieštarų skaldoma šalis. Atrodo, kad ir patiems britams naujasis jų monarchas nėra baisiai įdomus.

REKLAMA

Situaciją tinklalaidėje „Sukasi pasaulis“ aptarė naujienų portalo tv3.lt žurnalistai Martynas Žilionis ir Vilmantas Venckūnas.

Šeštadienį oficialiai karūnuotas Jungtinės Karalystės naujasis karalius Karolis III. Jis į sostą žengė po to, kai praėjusių metų rugsėjį mirė jo motina, ilgiausiai britų karūną nešiojusi karalienė Elžbieta II.

Jų karūnacijas skiria 70 metų ir aiškiai matomas kontrastas. 1953 m. Elžbieta buvo jauna karalienė, kuriai karūnos našta teko po netikėtos jos tėvo Jurgio VI mirties. 74 metų Karolis III jau yra visam pasauliui puikiai pažįstama figūra, kurio kiekviena biografijos detalė yra smulkiai išnagrinėta.

Jungtinė Karalystė yra likusi vienintele valstybe Europoje, kurioje yra išlikusi karūnacijos ceremonija. Be to, ji yra grynai simbolinė, kadangi Karolis III valdo šalį jau daugiau, nei pusmetį. Pavyzdžiui, Karolio III senelio brolis Eduardas VIII taip ir nesulaukė savo karūnacijos, kadangi po mažiau, kai perėmė sostą, atsisakė jo.

REKLAMA
REKLAMA

Neseniai atlikta apklausa parodė, kad 64 proc. britų yra mažai susidomėję Karolio III karūnacija arba ceremonija jiems visiškai nerūpi. Dar didesnis procentas monarchijos šventei yra tarp jaunesnių – 18-24 – respondentų, kurių tarpe mažą arba jokio susidomėjimo išreiškė 75 proc.

REKLAMA

„Jungtinė Karalystei monarchija svarbi iš dviejų pusių. Iš vienos pusės, tai kultūrinis Jungtinės Karalystės tapatybės eksportas, o ta tapatybė yra itin tampriai susijusi su monarchija. Iš kitos pusės, karūna turi įtakos šalies stabilumui. Manau, kad mes būtume matę daugiau skilimų, įtampų ir priešpriešos valstybėje, jei joje nebūtų monarchijos.

Aišku, Karolis III įžengia į sostą neramiais savo šaliai laikais. Brexito padariniai aiškiai pradeda matytis dabar, pati sąjunga aižėja per kelias skirtingas vietas, tiek dėl politinio nestabilumo Šiaurės Airijoje, tiek dėl vėl pasigirstančių svarstymų dėl Škotijos nepriklausomybės“, – kalbėjo V. Venckūnas.

REKLAMA
REKLAMA

Plačiau apie Karolio III karūnaciją ir kokie iššūkiai laukia naujojo karaliaus – vaizdo ištraukoje, kurią rasite teksto viršuje. O dar daugiau pasaulio įvykių ir politinių procesų aptarimo – pilname „Sukasi pasaulis“ epizode, kurį rasite čia:

ARBA čia:

Kalbėjome apie:

00:00 Xi ir Zelenskio skambutis, slapta popiežiaus misija ir dvigubas Kinijos žaidimas

12:09 Kiek pragmatiškumo, o kiek vertybiškumo: Europa sprendžia, kaip žiūri į Kiniją

22:57 Pykčiai dėl ukrainietiškų grūdų: baigiasi solidarumas?

27:40 Lenkijoje – svarbiausi šių metų rinkimai

31:40 Pagaliau aišku, kada bus brigada

38:44 Dar vieno banko griūtis JAV: ar ateina krizė pas mus?

48:20 Karūnacija, kišas ir britams labiau rūpinčios aukštos kainos

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų