REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prašniokštęs lietus nusiaubė Lietuvą. Po stipresnės liūties uteniškiai užsukę į naujas miesto kapines liko šokiruoti – dalis kapaviečių skendėjo vandenyje, nuo vieno prie kito kapo plaukiojo žvakės ir gėlės.

Prašniokštęs lietus nusiaubė Lietuvą. Po stipresnės liūties uteniškiai užsukę į naujas miesto kapines liko šokiruoti – dalis kapaviečių skendėjo vandenyje, nuo vieno prie kito kapo plaukiojo žvakės ir gėlės.

REKLAMA

Vietiniai supranta, kad nuo gamtos išdaigų niekas nėra apsaugotas, tačiau piktinasi miesto valdžia – esą kapinės skęsti pradėjo po to, kai jose buvo iškirsti medžiai. Utenos valdžia kaltina lietų, bet žada kuo greičiau bėdas išspręsti.

Kapinėse pamatytas vaizdas nemaloniai nustebina uteniškę Jolantą.

„Aišku, gamta viskas natūralu, bet, kai plaukia, negera… nei į duobę laidoti, ane… Jeigu taip reiktų iškasti duobę, na, negera…“, – kalba uteniškė Jolanta.

Jolantos artimųjų kapų vanduo nesemia, tačiau jeigu taip atsitiktų, moteris sako veikiausiai pagalvotų ir apie jų perlaidojimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Turbūt nemiegočiau naktį ir galvočiau…“, – sako Jolanta.

Pasižiūrėti vanduo semia jos artimųjų kapus ar ne, jau ne pirmą kartą ateina ir Aušra. Čia palaidoti vyro tėvai. Moteris sako, kad vandens kilimą stebi jau kelias dienas, ir seka, kad neapsemtų jų giminės kapavietės.

REKLAMA

„Buvo baisu, tiesiog buvo baisu. Baisu buvo“, – tikina uteniškė Aušra.

Moteris pasakoja, esą kapines prižiūrinti įmonė „Utenos komunalininkas“ prieš kelias dienas jau bandė siurbti besirenkantį vandenį.

„Kai vakar mačiau tą vaizdą, kai ant akmenukų buvo ne akmenukai ne gėlės, bet buvo molis ir žvyras“, – sako Aušra.

Socialinėje erdvėje Aušra sako pasidalijusi nuotraukomis ragindama žmones pasitikrinti ar vanduo nesemia jų artimųjų kapų. Uteniškiai, kaip mat puolė kaltinti vietos valdžia esą kapinėms jau daugiau kaip dvidešimt metų, tačiau vanduo čia rinktis pradėjo būtent dabar, kai iš dalies kapinių teritorijos buvo iškirsti medžiai. Puse lūpų esą apie tai „Facebook", po jos nuotraukomis, esą užsiminė ir Utenos vicemeras: „Dėl iškritusių per daug kritulių, ir galimai, kad iškirstas miškas buvo. Tai turbūt gal drenažai nepadaryti, nežinau.“

REKLAMA
REKLAMA

Kapines prižiūrinčios įmonės vadovas sako, kad šiandien vanduo vėl išsiurbtas, o kodėl jis renkasi direktorius tik spėlioja. Iškirsti medžiai gali būti viena priežasčių, tačiau koją kiša esą ir patys gyventojai įrengiantys kapavietes taip, kad po didesnio lietaus vanduo neturi kur susigerti.

„Kapaviečių tvarkymo būdai, pradėjo… kaip minėjau, kloja plėves ir ant viršaus pila skaldą, ir va vakar dieną… Tarp kapaviečių dideli vandenų srautai juda. To anksčiau nebūdavo. Kiekviena kapavietė būdavo, kaip žemės natūralus plotas. Ir nuo mažo šaligatviuko bėgdavo, o dabar jau bėga nuo visų devynių kvadratų“, – kalba „Utenos komunalininko“ direktorius Rimantas Kaušylas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Utenos valdžia labiau kaltina liūtį, ir žeria pažadus: kol kas po gausesnio lietaus vandenį siurbs įmonė, o ateity tobulins vandens susigėrimo sistemą.

„Šiuo metu inicijuotas yra, ir gyventojai žino, kad inicijuotas techninis projektas, kad išspręsti problemą visiems laikams“, – tvirtina administracijos direktorius Vidas Žvinys.

O dabar nuostolius patyrę uteniškiai, pasak administracijos direktoriaus, gali kreiptis į savivaldybę ir jiems bus atlyginta patirta žala.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų