Rusijos moksleiviai į Kaliningradą atvykusį V. Putiną Rugsėjo 1-ąją pasitinka plojimais.
Į jo propagandinę pamoką „Pokalbis apie svarbius dalykus“ surinkti pavyzdiniai Rusijos moksleiviai. Kaip skelbiama, nuo Kaliningrado iki Sachalino, taip pat iš neteisėtų Donecko ir Luhansko respublikų.
Pokalbį su vaikais V. Putinas pradeda nuo žinios, kad Tadžikistane planuoja atidaryti penkias rusiškas mokyklas ir tik tada nuskamba jo linkėjimas vaikams Rugsėjo 1-osios proga.
„Neabejotinai svarbiausia yra paieška savęs, paieška savo kelio gyvenime, kad būtų galima juo mėgautis“, – kalba V. Putinas.
Su moksleiviais V. Putinas šnekučiuojasi valandą. Štai 12-metis Aleksandras jam turi tik vieną prašymą:
„Mano tėčio gimtadienis rugsėjo 2 d. Dėl karantino negalėjau jam padaryti dovanos. Mano tėtis jus labai gerbia. Dėl to norėčiau, kad jūs man paspaustumėte ranką, kad galėčiau tą paspaudimą perduoti tėčiui. Ačiū!!!“
Visgi V. Putino tikslas čia – plauti vaikų smegenis, bandant paversti juos tokiais Rusijos patriotais, kokie naudingi V. Putinui. Savo galva nemąstančiais ir aklai tikinčiais tuo, ką jis sako.
„Visi galvoja, kad Rusija vykdo kažkokią agresiją.“
Tad štai kaip jis pateisina karą Ukrainoje.
„Dabartinės Ukrainos teritorijoje pradėjo kurtis antirusiškas anklavas, kuris kelia grėsmę mūsų šaliai. Todėl ten kovojantys mūsų vaikinai gina ir Donbaso gyventojus, ir pačią Rusiją. Vaikinai, kurie ten kariauja, rizikuoja savo sveikata, daug ir žūsta, taigi, jie turi suprasti, už ką jie atiduoda savo gyvybę – už Rusiją ir žmones, kurie Donbase gyvena“, – teigia V. Putinas.
V. Putinas menkina ir Ukrainos valstybingumą. Esą jį labai nustebino Ukrainos vaikų istorijos spragos.
„Jie nežinojo, kad Ukraina ir Rusija buvo vienoje valstybėje – Sovietų Sąjungoje. Jie tiesiog to nežino. Taip jie buvo auklėjami. Ir tikrai, ne tik vaikai, matyt, daugelis suaugusiųjų nežino, kad Ukraina iki Sovietų Sąjungos niekada neturėjo savo valstybingumo“, – sako V. Putinas.
Tačiau kad ir kaip V. Putinui pikta, ukrainiečiai jau 191 dieną kovoja dėl savo valstybės ir jos nepriklausomybės.
V. Putinui ir jo karo generolams ryškių pergalių taip ir nepasiekiant, okupantai ir raketas, ir bombas leidžia ten, kur papuolė. Štai naujausias taikinys Slovjanske – vaikų darželis. Tokia jam dovana nuo V. Putino Rugsėjo 1-osios proga. Beje, su Rusijos politologu Valerijumi Solovėjumi siejami šaltiniai skelbia, kad po vieno Saugumo Tarybos posėdžio dėl ukrainiečių vykdomo kontrpuolimo Chersone, V. Putinas taip įsiuto, kad jam net prireikė medikų pagalbos, kurie su juo esą praleido 20 minučių.
Kaliningrade V. Putinas susitiko ir su srities gubernatoriumi Antonu Alichanovu. Kadangi per Lietuvą šią sritį pasiekia vis mažiau krovinių, gubernatorius prašo į Kaliningradą perkelti laisvus krovininius laivus iš Juodosios ir kitų jūrų, kad šie galėtų krovinius iš Peterburgo gabenti jūra. V. Putinas jam pažadėjo, kad prekių ir produktų stygiaus dėl tranzito ribojimų Kaliningradas nepajus, o Rusijos upių ir jūrų laivyno vadas paskelbė apie subsidijas svarbių krovinių gabenimui į Kaliningradą ir iš jo.
Rusų užimtoje Zaporižios atominėje vakar lankėsi TATENA misijos atstovai. Taip, jiems pavyko patekti į didžiausios Europos atominės elektrinės teritoriją, tačiau vargu ar jie objektyviai įvertino padėtį joje, mat Rusijos kariškiai ir „Rosatom“ atstovai nuo TATENA ekspertų nesitraukė nė per žingsnį ir neleido jiems asmeniškai pasikalbėti su darbuotojais ukrainiečiais, kurie skundžiasi, kad rusai juos engia ir net kankina. Atominės inspektorius net atvedė vietos kolaborantus, kurie dėl nuolatinio elektrinės apšaudymo apkaltino Ukrainą.
„Ukraina padarė viską, kad ši misija įvyktų. Bet blogai, kad okupantai šią TATENA misiją – tikrai reikalingą – bando paversti nevaisinga ekskursija po gamyklą. Tikiu, kad tam bus užkirstas kelias“, – teigia Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.
Rusijos žiniasklaida skelbia, kad Zaporižios atominėje neribotam laikui liko du TATENA misijos inspektoriai. Visgi panašu, kad dėl elektrinės ir jos teritorijos demilitarizavimo su okupantais susitarti bent kol kas nepavyko.