Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kai kurie parlamentarai, panašu, ir vėl prisidirbo. Parlamentaro Puidoko Seimo viešbučio bute gyvenantys ukrainiečiai, dar prieš pusmetį Seimo etikos ir procedūrų komisijai įskundę kaimyną – laisvietį Marių Matijošaitį – dėl neva naktimis rengiamų vakarėlių iki paryčių ir miegoti trukdančios garsios muzikos, skundą parašė pakartotinai.

Kai kurie parlamentarai, panašu, ir vėl prisidirbo. Parlamentaro Puidoko Seimo viešbučio bute gyvenantys ukrainiečiai, dar prieš pusmetį Seimo etikos ir procedūrų komisijai įskundę kaimyną – laisvietį Marių Matijošaitį – dėl neva naktimis rengiamų vakarėlių iki paryčių ir miegoti trukdančios garsios muzikos, skundą parašė pakartotinai.

REKLAMA

Esą vakarėliai nesiliauja, o parlamentaras pastabas ir prašymus pritildyti muziką ignoruoja. Tuo metu intrigos verda ir Seimo salėje. Parlamentaras Tomas Vytautas Raskevičius kaltina Petrą Gražulį posėdžio metu balsavus už kitą Seimo narį.

Parlamentaras Mindaugas Puidokas Seimo viešbutyje rodo butą, kurį dabar užleido atvykusiems nuo karo bėgantiems ukrainiečiams: „Na tai va, čia yra ta laiptinė, kurioje Seimo viešbutyje aš gyvenau, kol butas buvo užleistas ukrainiečiams, ir mūsų butas yra 33.“

REKLAMA

Po juo, aukštu žemiau, įsikūręs Laisvės partijos narys – Marius Matijošaitis. Dar prieš pusmetį Puidokui viešai pareiškus, kad Matijošaitis bute dienomis ir naktimis rengia triukšmingus vakarėlius ir neduoda ukrainiečiams miegoti, kilo skandalas. O dabar, anot Puidoko, istorija kartojasi, Matijošaitis vėl triukšmauja naktimis. 

„Jis pažadėjo, kad padarys išvadas, bet išvados tokios, kad šiąnakt 11 val. vakaro buvo didžiulis triukšmas, didžiulė šventė, orgija ar kažkas, kai teko vėl bandyt jam prisibelst“, – pasakoja M. Puidokas.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Matijošaitis sako, kad nei šventės, nei orgijos, jo bute nevyksta. Jis sako, kad leistinu garsu kuria muziką.

„Aš kuriu muziką, kaip tik vakar išleidau savo naują autorinę dainą, bet naktimis aš ją kuriu naudodamas ausines. Galima pasiklausyti Soundcloude, – tikina M. Matijošaitis. – Gal truputį garsiau garsiau, gal truputį garsiau garsiau.“

Tačiau ukrainiečiams tas „truputį garsiau“ yra – per garsu. Etikos komisijai antrą kartą besiskundžianti Julia sako, kad po praeito skandalo pavasarį Matijošaitis garsios muzikos neleido kelias savaites, o po to šokiai ir dainos ir vėl grįžo.

„Viskas tęsėsi, mes rašėme jam ir raštelius, kad nenorim skandalų. Prašau, mes nemiegam naktimis, pas jus muzika. Jam emailu rašėm. Per google vertėją radom, kur parašyti, parašėm jam, bet jis nereagavo visą laiką. Ir pastoviai tie bosai, nuo 12 nakties jis mėgsta iki 2–4 val. nakties“, – pasakoja ukrainietė Julia.

Ukrainietė Julia sako, kad kelis kartus kvietė ir policiją. Tačiau, anot laisviečio, jokia policija atvažiavusi nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

„Absoliučiai niekados nebuvo policija atvykusi tikrinti, drausminti ar kalbėti su manim“, – tikina M. Matijošaitis.

Parlamentaras sako, kad ši šeima – vienintelė kuri skundžiasi per garsia muzika. 

„Reikėtų, kad ekspertai ar policija įvertintų, ar yra decibelų daugiau nei leistina. Tai kalbame šiuo metu tik prielaidomis, šmeižtu, ar skrajotomis Puidoko frazėmis“, – sako M. Matijošaitis.

„Jau po to pirmo viešo istorijos aiškinimosi, tai turbūt jau padaryt turi protingas žmogus išvadas“, – komentuoja Seimo narys Saulius Skvernelis.

„Tėviškai su Marium pašnekėjau, kad tokių dalykų kartotis neturi. Bet jei čia fake news – išsiaiškins Etikos komisija“, – sako Seimo narys Vytautas Mitalas.

Seimo Etikos ir procedūrų komisija pavasarį skundą dėl neva triukšmaujančio Matijošaičio išnagrinėjo, bet nenustatė, kad parlamentaras kaltas, ir viskas baigėsi keliomis rekomendacijomis klausyti muzikos tyliau.

„Deja, dabar gavome dar vieną pareiškimą, tai tyrimą vėl pradėjome ir aiškinsimės“, – teigia Seimo narė Aušrinė Norkienė.

REKLAMA
REKLAMA

Aistros tarp parlamentarų verda ir posėdžių salėje. Laisvietis Tomas Vytautas Raskevičius Seimo etikos ir procedūrų komisijai apskundė Petrą Gražulį. Esą jis rugsėjo 15-ąją, Seimo vakarinio posėdžio metu, vykstant balsavimui balsavo ne tik už save, o galimai paspaudė ir parlamentaro Lino Jonausko balsavimo mygtuką.

„Aš nieko nemačiau, pasirodo, Raskevičius viską matė. Kai parodys video, pasakysiu. – Bet, sakėt, netyčia galėjot? – Gali gyvenime žmogus klysti, gali suklyst. – Jei faktiškai įsitikins Etikos komisija, kad balsavot? Kaip tada? – Tai matysim, kaip bus. Pasižiūrėsiu, gal video parodys. Gal tas profesionalas–homoseksualas tikrai pamatė, kad suklydau“, – kalba P. Gražulis.

Ar balsavo pats ar buvo trumpam pasitraukęs nuo stalo neatsimena net pats Jonauskas.

„Turėjo būti mano kortelė. – Tai jūs tuo metu kur buvot? – Aš nežinau. Dažniausiai Seimo salėje sėdėdamas Seimo narys kartais gali ir praleisti vieną balsavimą, tai normalu. O gal ir aš pats balsavau, tikrai nepamenu jokio balsavimo“, – tvirtina L. Jonauskas.

REKLAMA
REKLAMA

„Gavome Tomo Vytauto Raskevičiaus skundą, galimai Petras Gražulis balsavo už kitą Seimo narį. Keista, kad kolega nesureagavo iškart, jis galėjo prie šoninio mikrofono pasakyti. Bet kokiu atveju, pradėjome tyrimą, išvadų rengėjai, ką ras, kas matysis vaizdo įrašuose, bus išsiaiškinta“, – sako A. Norkienė.

Konstitucinis Teismas yra pripažinęs, kad balsavimas už kitą Seimo narį yra Konstitucijos sulaužymas, už kurį Seimo nariui yra taikoma apkalta.

Ukrainieciai gali lekt namo gint Tevynes, jei per prastos salygos
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų