Jungtinėje Karalystėje ima trūkti ne tik kuro: prognozuoja liūdnas Kalėdas

Jungtinės Karalystės ūkininkai griebiasi už galvos, mat dėl darbuotojų stygiaus stringa skerdyklų darbas, tad ūkiuose gyvūnai tiesiog tunka. Ūkininkai sako, kad artimiausiu metu gali tekti sunaikinti net apie 150 tūkstančių kiaulių. Savo ruožtu iš didžiausio britų uosto nėra kam išvežioti čia atplukdytų krovinių, tad uostas nebepriima laivų.

Kuro stygius britų degalinėse gali būti tik problemų ledkalnio viršūnė. Jau dabar šalį kausto nerimas, kad britai per šventes pritrūks net kalėdinių dovanų. Būtent tai prognozuoja Britanijos prekybos konsorciumas.

„Mes jau dabar smarkiai vėluojame pristatyti dalį prekių. Vairuotojų trūkumas, „Brexitas“ ir daugybė kitų priežasčių įsuko tikrą audrą“, – sako transportavimo sektoriaus atstovas Adam Searle.

Šiuo metu britų Filikstou uostas perpildytas, jame esančių krovinių dėl vairuotojų stygiaus nėra kam išvežioti, tad didžiausia pasaulyje jūrinių konteinerių bendrovė „Maersk“ yra priversta krovinius su žaislais, elektronikos ir kitomis paklausiomis prekėmis nukreipti į kitus uostus.

„Manau, kad dėl vilkikų vairuotojų trūkumo per šias Kalėdas bus tiekimo sutrikimų“, – tikina T. Holder. 

Savo ruožtu šalies valdžia ragina žmones nepanikuoti ir nepulti jau dabar šluoti parduotuvių, kaip jie puolė pirkti benziną ir dyzelį, išgirdę, kad degalinėse trūksta kuro.

Tačiau Jungtinėje Karalystėje trūksta ne tik 100 tūkstančių vilkikų vairuotojų, bet ir, pavyzdžiui, mėsininkų. Vienoje fermoje kelis šimtus kiaulių auginančios seserys sako, kad ūkiai persipildę, gyvūnai tunka, o šalies skerdyklose eilės.

„Auginame 5000-iais daugiau kiaulių nei įprastai. Skerdimo darbai nevyksta. Skerdyklos priima tik apie 75 procentus sutarto kiaulių skaičiaus ir tai tęsiasi jau apie 12 savaičių“, – teigia ūkininkė Kate Morgan. 

Problemos mastas šalies ūkiuose yra toks didelis, kad ūkininkai svarsto galimybę pradėti naikinti kiaules ir svarsto, kad toks likimas laukia maždaug 150-ies tūkstančių kiaulių.

„Prašome, palengvinkite vizų išdavimo taisykles. Mums reikia vizų, kurios galiotų bent metus, kad užtektų laiko ne tik apmokyti skerdikus, bet ir liktų laiko jiems padirbėti“, – aiškina ūkininkė Vicky Scott.

Darbininkų stygių žemės ūkio, pramonės ir kituose sektoriuose Jungtinė Karalystė ypač skaudžiai pajuto įsigaliojus „Brexitui“, mat daugumą šių darbų dirbdavo atvykėliai iš Rytų Europos.


Rašyti komentarą...
N
Nu jo
2021-10-13 19:55:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nieko cia netruksta.Is kur tokie straipsniai?Gyvenam visi normaliai.Kazkoks bumas Lt gasdinimo visu viskuo.Kiek taip galima?
Atsakyti
0

D
Darius
2021-10-14 07:39:48
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal pagaliau Kalėdos taps šeimos šventė. Jik ne divanose esmė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų