JAV kariuomenės vadas slapta skambino Kinijos kariuomenės vadui: žadėjo įspėti apie karo grėsmę

Jungtinėse Valstijose – skandalingi Donaldo Trumpo kadencijos pabaigos atgarsiai. Aiškėja, kad JAV kariuomenės vadas slapta skambino Kinijos kariuomenės vadui ir žadėjo šį įspėti, jei rinkimus pralaimintis Donaldas Trumpas supykęs netikėtai nuspręstų su Kinija pradėti karą.

Prieš penkerius metus JAV generolas Markas Milis vizitavo Pekine. Generolo kairėje stovėjo jį priimantis ceremonijos šeimininkas Kinijos armijos generolas Li Zuochengas. Praėjus porai metų po šio vizito – 2018 m. JAV generolas Markas Milis tuomečio prezidento Donaldo Trumpo buvo paskirtas kariuomenės vadu.

Dabar aiškėja, kad generolas pernai spalio 30 d., likus kelioms dienoms iki Amerikos prezidento rinkimų, slapta skambino kolegai iš Kinijos, norėdamas jį nuraminti, kad padėtis Amerikoje stabili. O antrą kartą slapta Markas Milis Kinijos kariuomenės vadui paskambino sausio 8 d., praėjus 2 dienoms po aukų pareikalavusio Trumpo rėmėjų Kapitolijaus šturmo.

„Washington Post“ skelbia, kad Amerikos generolas bijojo, esą įniršęs neprognozuojamas Donaldas Trumpas paspaus branduolinį mygtuką ir pradės karą su Kinija – todėl pokalbio metu pažadėjo Kinijos generolui iš anksto įspėti, jei Trumpas sugalvotų smogti.

„Privalome laikytis nepolitizuotos kariuomenės principo – jis yra giliai įsišaknijęs mūsų Respublikoje. Ir tai nėra paprasta“, – teigia JAV kariuomenės vadas Mark Milley.

Amerikiečių spauda skandalingą informaciją apie nepolitizuoti kariuomenės pernai raginusio generolo skambučius skelbia remdamasi knyga „Pavojus“, kuri knygynuose atsiras kitą savaitę. Knygoje žurnalistai esą surinko 200 šaltinių liudijimus.

Trumpas pranešimus iš karto išvadino pramanais ir pareiškė, kad jei informacija pasitvirtins – generolas turėtų būti teisiamas už išdavystę.

Baltieji rūmai šių pranešimų nekomentuoja, tačiau valstybės sekretorius Antony’is Blinkenas sulaukė sąmokslo teoriją primenančių respublikono klausimų apie Joe Bideną.

„Kažkas Baltuosiuose rūmuose turi galimybę paspausti mygtuką ir, kalbant prezidentui, išjungti garsą. Kas tas asmuo?“ – svarsto respublikonų senatorius  Jimas Rischas.

„Tokio žmogaus nėra. Prezidentas kalba pats, pats priima strateginius sprendimus“, – teigia JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas.

Respublikonų senatoriui, matyt, užkliuvo prieš porą dienų vykęs prezidento vizitas Aidaho valstijoje, kur po susitikimo su vietos ugniagesiais gelbėtojais baigiantis spaudos konferencijai Bidenas dar tęsė pokalbį su pašnekovais, bet transliacija buvo nutraukta.

Sąmokslo teorijų gerbėjai platina ir kitą epizodą, kai po spaudos konferencijos Bidenas atsisveikino ir jau ruošėsi privačiam susitikimui, kažką replikavo žurnalistams, bet tuomet jau buvo išjungtas transliacijos garsas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų