Izraelio ir Palestinos konfliktas liepsnoja: aukų daugiau nei 100

Palestinos ir Izraelio konfliktui liepsnojant jau penktą dieną, aukų skaičius šventojoje žemėje perkopė šimtą. Per islamistų kovotojų antskrydžius ir Izraelio kariuomenės smūgius žuvo jau 120 palestiniečių ir 8 izraeliečiai. 

Sirenos, perspėjančios izraeliečius slėptis nuo atskriejančių palestiniečių islamistų kovotojų raketų, šalies miestuose kaukia jau penkias dienas. Tačiau net ir moderniausia perspėjimo sistema negali apsaugoti šimtu procentu.

Įvykdžius sparčiausią vakcinavimo nuo koronaviruso kampaniją pasaulyje, Izraelis šią vasarą vylėsi į šalį privilioti minias turistų. Dabar oro linijos viena po kitos nutraukia skrydžius virš šalies oro uostų sproginėjant priešraketinės sistemos užtaisams ir raketoms, o aplink esančiuose miestuose skaičiuojant augančius konflikto padarinius.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Palestina

Izraelio gyventoja Idit Botera sako: „Į mano namą smogė raketa. Gyvename šeštame aukšte. Vis dar sunku suvokti, kas nutiko. Kraujas tiesiog verda.“

Palestiniečių kontroliuojamas Gazos ruožas jau virtęs tikra karo zona. 160 Izraelio kovos lėktuvų, tankai, laivai ir artilerija tankiai gyvenamoje teritorijoje smogė šimtus kartų. Pranešama apie šiandien paryčiais sunaikintą islamistų kovotojų tunelių tinklą, karinius kompleksus ir žvalgybos taškus. Eiliniai palestiniečiai tvirtina, kad Izraelio pajėgos taiko tiesiai į jų namus.

Gazos ruožo gyventojas Mohammed Ashour pasakoja: „Mano namai, aš čia gyvenu kartu su broliu. Mano sūnus su vaikais gyveno virš mūsų. Čia gyveno penkios ar šešios šeimos.“

Jungtinės Tautos skaičiuoja, kad per bombardavimą Gazoje sugriauta jau 200 namų ir 24 mokyklos. Elektra veikia vos kelias valandas per dieną, ima stigti geriamo vandens. Aplink sienomis aptvertą miestą Izraelis ir toliau telkia karines pajėgas. Mobilizuoti 7000 rezervistų. Savo nužudytus lyderius laidojantys HAMAS rėmėjai perspėja, kad į Gazą įžengus Izraelio sausumos kariams jie gaus skaudžią pamoką. Izraelio premjeras atkerta, kad tai jie sumokės didžiulę kainą.

REKLAMA

Smurtas liejasi ne tik Gazoje. Izraelio miestuose, kuriuose palestiniečiai ir žydai gyvena kartu tvyro pilietinio karo nuotaika. Lodo mieste, riaušes tarp abiejų pusių pakeitė šūviai. Šiame vaizdo įraše užfiksuota kaip vyriškis leidžia kulkas į grupę žydų gyventojų. Vakar jame buvo nušautas ir vienas arabas.

Izraelio premjeras į miestus, kuriuose verda smurtas pasiuntė kariuomenę, tačiau perspėja izraeliečius, kad smurtas gali greitai nesibaigti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų