Miestuose susirėmimai tarp žydų ir palestiniečių peraugo į pogromus

Islamistų raketų sprogimai ir Izraelio kariuomenės aviacijos smūgiai ir toliau drebina Šventąją Žemę. Augant žuvusiųjų skaičiui, Izraelis prie palestiniečių kontroliuojamo Gazos ruožo siunčia karius. Tuo tarpu šalies miestuose susirėmimai tarp žydų ir palestiniečių peraugo į pogromus.

Vienas po kito Izraelio aviacijos smūgiai griuvėsiais paverčia didžiulį pastatą palestiniečių kontroliuojamame Gazos ruože.

Pasak Izraelio, jame glaudėsi aukšto rango islamistų judėjimo „Hamas“ kovotojai ir jų kontroliuojama televizija. Gyventojams prieš smūgį liepta evakuotis.

Per nesiliaujančius aviacijos smūgius Izraelis nukovė ir vieną iš „Hamas“ lyderių. Tačiau auga ir palestiniečių civilių aukų skaičius. Jų jau mažiausiai 70 dešimtys. Tarp jų 16-a vaikų.

Sprogimai aidi ir žydų gyvenvietės. Nuo pirmadienio „Hamas“ ir Islamo džihado kovotojai į Izraelį paleido jau virš 1500 raketų. Gynybos sistema geležinis kupolas veikia patikimai. Numušė 90 procentų raketų, tačiau sprogimų neišvengta Tel Avive, Beer Ševoje ir net manyta sąlyginai saugioje šalies šiaurėje. Izraelis skelbia apie mažiausiai 7 aukas. Milijonai žmonių nuolat priversti slėptis miestuose kaukiant pavojaus sirenoms.

Antskrydžiams ir raketų atakoms intensyvėjant, vis labiau liejasi ir smurtas gatvėse. Vaizdo įraše matyti, kaip įsiutusi minia netoli Tel Avivo esančiame mieste iš automobilio ištraukia ir žiauriai sumuša vyriški, kurį palaikė arabu.

Lodo miestas, kuriame gyvena tiek žydai, tiek arabai, virto tikra karo zona. Buvo padegta sinagoga, niokojamos žydų įmonės ir namai, be to, nušautas vienas gyventojas arabas. Naktimis pogromus organizuoja abi pusės.

„Prie įvažiavimo į miestą mane pasitiko apie 100 arabų Jie paklausė, ar aš žydas, ar arabas. Pasakiau, kad arabas, tačiau jie išgirdo mano akcentą ir pradėjo mėtyti akmenis“, – sako Izraelio gyventojas Eden Maltzur.

REKLAMA

Izraelio premjeras raminti aistras į miestus jau siunčia kariuomenę.

„Niekas nepateisina žydų vykdomo arabų linčo ir niekas nepateisina arabų vykdomo žydų linčo“, – pasakoja Izraelio premjeras Benjamin Netanyahu.

Smurto protrūkis Izraelyje kilo dar savaitgalį Izraelio saugumo pajėgoms su demonstrantais susirėmus Al Aksos mečetėje. Taip pat palestiniečiams protestuojant prieš Izraelio naujakurių planus, iš namų iškeldinti kelias palestiniečių šeimas.

Nors „Hamas“ jau prakalbo apie galimas paliaubas, Izraelis sėsti prie derybų stalo nesiruošia. Šalies kariuomenė šaukia rezervistus. Jeigu padėtis negerės jau ruošiamas planas ir kariuomenės operacijai Gazos ruože. Dar vakar prieštankinės raketos sprogimas užmušė vieną Izraelio karį.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų