naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus mero rinkimų netikėtumu tapo Mykolas Majauskas. Jam paskelbus apie savo kandidatūrą, konservatorių rinkėjams teks labai pagalvoti už ką balsuoti. Tuo labiau, kai pats politikas skelbiasi, kad už jį balsuotų daugiau rinkėjų nei už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatą Valdą Benkunską.

Vilniaus mero rinkimų netikėtumu tapo Mykolas Majauskas. Jam paskelbus apie savo kandidatūrą, konservatorių rinkėjams teks labai pagalvoti už ką balsuoti. Tuo labiau, kai pats politikas skelbiasi, kad už jį balsuotų daugiau rinkėjų nei už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatą Valdą Benkunską.

REKLAMA

Daugiau apie tai – laidos „Karštai su tv3.lt“ reportaže.

Mykolas Majauskas – antrą kartą laimę tapti Vilniaus meru bandantis Seimo narys. Šį kartą – kaip nepriklausomas kandidatas, kuris nepriklausomu tapo, kai buvo pašalintas iš konservatorių partijos gretų.

„Pirmiausia, tai žmogus, išmestas iš konservatorių partijos – to paties Benkunsko. Beje, tai čia yra neabejotinas keršto elementas, Lotynų Amerikos dramos elementas šitame dalyke. Jis yra nuskriaustas konservatorių, o žmogus nuskriaustas konservatorių yra politinės karjeros Lietuvoje garantija per daug metų įvairiose partijose“, – vertino politinės komunikacijos ekspertas Mykolas Katkus.

REKLAMA

„Pamaišyti kortas per šituos rinkimus Majauskas tikrai gali. Pasakyti, ar jis turi šansus patekti į antrą turą – aš nesiimčiau dabar prognozuoti, nes, tiesą pasakius, mes neturime labai gerų tyrimų ir apklausų, kuriomis remiantis galėtume pasakyti, kad tikrai matome visą išsidėstymą. Tai aš kol kas būčiau labai atsargi su tokiomis prognozėmis“, – kalbėjo politologė Rima Urbonaitė.

REKLAMA

M. Majauskas 2018 metais sulaukė labai nemalonių kaltinimų, kad esą seksualiai priekabiaudavo prie jaunų merginų ir vesdavosi jas į tuometinės žmonos butą. Tačiau taip vadinamas „MeToo“ skandalas baigėsi taip ir neįsisiūbavęs. Politikui mesti kaltinimai įrodyti nebuvo, jam pavyko išvengti apkaltos, tačiau nepavyko išvengti šeimos griūties.

„MeToo“ istorija yra tikrai ne juokas, ypač jaunesniems žmonėms. Ir šiaip, turbūt tik dėl to, kad jis buvo konservatorius, jam ši istorija taip lengvai, palyginus, pasibaigė. Bet kaip suprantu, toje istorijoje taškas dar nėra padėtas iki galo, dar gali kažkas atsitikti. Bent jau taip kalba socialiniuose tinkluose“, – kalbėjo M. Katkus.

REKLAMA

Visai neseniai M. Majauską teisėsaugai apskundė buvę bendražygiai, kuriems kilo įtarimas, kad jį kaip kandidatą į merus pinigais parėmė su maitinimo sektoriaus verslu susiję asmenys, kuriems politikas per biudžeto priėmimą iškovojo PVM lengvatą visiems 2023 metams, kainuosiančią apie 60 milijonų eurų. Šiuos skundus šiuo metu vertina Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT).

„Jo likimą lems tai, kaip efektyviai jį sustabdys Laisvės partija ir konservatoriai. Jeigu jo nesustabdys, tai manau, kad Majauskas tarp visų šių 3 kandidatų turi didžiausią šansą išsiveržti. Galim tikėti apklausom, galim netikėti, bet aš manau, kad iš tikrųjų jis turi daug šansų, jei nebus sustabdytas. O stabdyti jį reikia maždaug dabar. Jei jam pavyks dabar atitrūkti, tai tada mes iš esmės galime kitus kandidatus – poną Raskevičių ir poną Benkunską – tiesiog nurašyti“, – prognozavo ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Tomas Vytautas Raskevičius – profesionaliu gėjumi prisistatantis politikas, kuris įvardijamas kaip neabejotinas dabartinio mero Remigijaus Šimašiaus pradėtų darbų Vilniuje tęsėjas.

„Žinant, kiek žmonių yra nusivylę Šimašiumi, kurie net ir balsavo už jį, tai aš nežinau, ar čia labai gerai būti tuo „paveldėtoju“. Nes paveldėsi ir visas siauras gatves, dėl kurių čia visi keikiasi, ir visus kitus dalykus“, – sakė R. Urbonaitė.

REKLAMA

LGBT bendruomenės aktyvistas ir žmogaus teisių gynėjas prieš keletą metų sulaukė kaltinimų dėl priekabiavimo, kai dirbdamas Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje esą persekiojo ir darė psichologinį spaudimą savo pavaldiniui. T. Raskevičius dėl priekabiavimo buvo pripažintas kaltu.

„Mes, kurie labiau stebime politinę erdvę, tai gal labiau ir žinome tą istoriją. Bet kad tai kažkaip labai suveiktų – nepasakyčiau. Galbūt kažkas kažkiek paspekuliuos tuo, bet kad tai labai suveiktų tiems, kurie būtų linkę už jį balsuoti, aš tikrai labai abejoju“, – kalbėjo politologė.

REKLAMA

T. Raskevičius Seime bandė ir iki šiol bando įteisinti daug diskusijų keliantį Partnerystės įstatymą ir, kaip aiškėja, sieks tokių pat tikslų sostinėje, kad Vilnius taptų miestu, kuriame savo santykius galėtų įteisinti visi to norintys sugyventiniai, nepriklausomai nuo lyties ir seksualinės orientacijos.

„Mes turime du ponus Raskevičius. Vieną, kurį pažįsta didžioji Lietuvos dauguma – ta viena fotografija iš kažkokio LGBT renginio, kur jis yra ekstravagantiškai apsirengęs. Ir jis yra politikas, kurį dėl tos fotografijos žmonės mėgsta nekęsti. Kita vertus, ponas Raskevičius taip pat yra labai apdairus, charizmatiškas ir labai jaučiantis laiko pulsą politikas, kurio darbas Seime atrodo bent jau neblogiau negu Majausko. Aš jo nurašinėti tikrai neskubėčiau“, – sakė M. Katkus.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

VISĄ LAIDĄ ŽIŪRĖKITE ČIA:

Laidą „Karštai su tv3.lt“ žiūrėkite kiekvieną pirmadienį 20:00 per TV3 televiziją.

Straipsnis parengtas pagal TV3 televizijos laidą „Karštai su tv3.lt“.

Stabdyti kandidatą? Ką tai reiškia, kaip tai suprasti? Stabdyti galima arklį, bet Majauskas juk ne arklys. Kaip sustabdyti rinkimuose dalyvaujantį žmogų? Yra tik dvi išeitys- sustabdyti rinkimus arba užmušti kandidatą. Pirma sunkiai įtikėtina vadinasi, lieka antras variantas. Kuris, prisiminus kokie tie konservatoriai, per daug gal net nenustebintų.
man pochui tas majauskas, diletantas ir tiek
jis toks pats kaipeligijus masiulis, "auka" koncervatorių
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų