• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujausios „Spinter” apklausos duomenimis, valdančioji Tėvynės sąjungą pasiekė blogiausią per visą šią kadenciją visuomenės palaikymo rezultatą – už ją balsuotų mažiau nei 9 procentai. Ne ką geresni ir Ingridos Šimonytės reitingai apklausoje apie galimą būsimą prezidentą.

Naujausios „Spinter” apklausos duomenimis, valdančioji Tėvynės sąjungą pasiekė blogiausią per visą šią kadenciją visuomenės palaikymo rezultatą – už ją balsuotų mažiau nei 9 procentai. Ne ką geresni ir Ingridos Šimonytės reitingai apklausoje apie galimą būsimą prezidentą.

REKLAMA

Politinės komunikacijos specialisto Manto Martišiaus manymu, būsimuose rinkimuose daug ką lems tai, ar juose dalyvaus Dalia Grybauskaitė.

Pokalbis su M. Martišiumi – TV3 žinių „Dienos komentare“.

Kaip manote, ar Tėvynės sąjungos rezultatas yra tik laikinas pabangavimas ar jau tendencija, rodanti, kas laukia šios partijos ir per Seimo rinkimus?

Iki Seimo rinkimų mes turėsime nueiti į kitus metus. Pradžioje bus prezidento, Europos Parlamento rinkimai, kuriuose partijos truputį pasipešios ir galiausiai pagrindinė kova įvyks kitų metų rudenį. Todėl dabar atliktų apklausų rezultatai yra labai amorfiški ir nelabai ką reiškiantys.

REKLAMA
REKLAMA

Kitas dalykas – jei mes pažiūrėsime į tyrimus ir būtume bet kokios politinės partijos rinkimų strategas, vadovas, tai net nežinodami pasakytume, kad mes esame vienoje pozicijoje, kadangi yra maždaug 3 procentų paklaida. Tai ką mes turime daryti su tokia apklausa? Tiesiog ignoruoti.

REKLAMA

Tikėtina, kad rudenį – kadangi jau prasidės šildymo sezonas, nauji dalykai, plius kitais metais rinkimai – jie gali pakankamai stipriai keisti rinkimų rezultatus. Tada klausimas yra toks, kokį turbūt pačioje valdančioje daugumoje sako: o ką mes bedarytume, vis tiek bus blogai, nes yra tokios vidinės žaidimo taisyklės.

Kiek žinau, seniau kai kurios politinės partijos labai žiūrėdavo į rinkimų reitingus ir bandydavo koreguoti savo veiksmus. Ministrus, kurie nepateisina vilčių, visuomenė vertina blogai, jie nuimdavo ir panašiai, bet galiausiai vis tiek rinkimai tom partijom baigdavosi nepakankamai sėkmingai. Ir po to sako: žinot, mes padarėme klaidą, mes pasidavėme rinkimų reitingų įtakai, nereikėjo į tai reaguoti.

REKLAMA
REKLAMA

Jūs norite pasakyti, kad dabar jau vienodai – tegul būna prasti reitingai, ką norėsim, tą darysim?

Aš manau, kad greičiausiai Tėvynės sąjungos mastermaindai, kurie priima sprendimus, priėmė tokį sprendimą – geriau mes pralošime, bet žinosime dėl ko mes pralošėme negu pasiduosime ir darysime kažką tokio, kam mus spaudžia visuomenė.

Spinter“ paskelbė ir prezidento rinkimų galimus rezultatus. Ten, pasirodo, kad Ingridos Šimonytės, apie kurios prezidentavimą buvo vėl pradėta kalbėti, popieriai yra labai prasti. Kas galėtų būti tas dešiniųjų, centro dešinės kandidatai? Ar Ingrida Šimonytė, ar Arvydas Anušauskas, o galbūt Dalia Grybauskaitė grįš į politiką?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Čia yra pats įdomiausias klausimas. Dabar mes klausiame žmonių apie kandidatus į prezidentus, tarsi įsivaizduok, kas galėtų dalyvauti. Dažnai ne visi yra pasakę, kad jie dalyvaus. Toje pačioje apklausoje yra ir Andrius Tapinas, kuris nesakė, kad norės dalyvauti rinkimuose, kad turi kažkokių politinių ambicijų. Bet jo rezultatas yra tikrai pakankamai geras ir aukštas.

Jeigu jis pasakys, jeigu jis nuspręs eiti, jis gali būti vienas iš rimtų kandidatų.

Jūs manote, kad didelė tikimybė, jog Andrius Tapinas dalyvaus šį kartą?

Pasakykite man visus veikėjus, ir kai žinosiu, kiek yra veikėjų, kurie nori dalyvauti, aš galėčiau pasakyti tiksliau, ar dalyvautų ar ne. Minėjote buvusią prezidentę Dalią Grybauskaitę. Jeigu ji pasako, tai galimas daiktas, kad daugelis kitų kandidatų tiesiog pasakytų: ne, ne šį kartą, mes nedalyvaujame. Jeigu ji nedalyvauja, tai neatmesčiau Andriaus Tapino dalyvavimo.

Visą pokalbį apie kitus galimus kandidatus žiūrėkite straipsnio pradžioje.

Ozio ir jo statytiniu senai vieta kalejime, o ne valdzioje...
Gana šito sovietinio raugo .
Tik jau nejuokinkit žmonių su komuniste ant platformos Grybauskaie ir su narcizu Tapinu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų