Istoriniai įvykiai JAV: pamatykite, kaip viskas vyko prie Kapitolijaus

Chaotiška ir mirtimis pažymėta naktis Jungtinėse Valstijose. Amerikos senatoriams tvirtinant Joe Bideno pergalę rinkimuose – į Kapitolijaus rūmus – Amerikos demokratijos lopšį įsiveržė Trumpo gerbėjų minia. Kilo neįtikėtinas chaosas prikaustęs ir visos amerikos ir pasaulio dėmesį, perneramumus aidėjo šūviai, o nuo maištininkų spruko Kapitolijaus apsaugininkai.

„Mes niekad nepasiduosim. Mes niekad nepripažinsim pralaimėjimo. To nebus!“, – sako JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Amerikos prezidento Donaldo Trumpo žodžiai, kuriuos jo rėmėjai girdi ir kartoja jau du mėnesius – šį kartą įžiebė tikrą maišto liepsną.

(152 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neramumai Vašingtone

„Žinau, kad jūs visi netrukus žygiuosite į Kapitolijų ir taikiai, patriotiškai išsakysite ką galvojate“, – pasakoja D. Trumpas.

Minia taip ir padarė, tačiau ne visai taikiai. Pakviesti Trumpo, rėmėjai patraukė prie Kapitolijaus rūmų, kur tuo metu į nepaprastąjį posėdį susirinkę Amerikos įstatymų leidėjai pradėjo tvirtinti lapkritį įvykusių prezidento rinkimų rezultatus 50-yje valstijų.

Prie rūmų plevėsuoja ir konfederatų vėliavos, ir simbolika Q‘Anon sąmokslininkų, įtikėjusių, kad Trumpas slapta kovoja su Ameriką užvaldžiusiu pedofilijos klanu.

Netrukus pikta minia užsipuola ir Trumpą nuolat kritikuojančią žiniasklaidą, bando juos išvaikyti, išspardo jų įrangą.

Ir tuojau įniršusi minia pradeda veržtis į Kapitolijaus vidų. Pareigūnai miniai smarkiai nesipriešino, kai kurie net fotografavosi su „trumpistais“ praminta minia, nors ši dar prieš masinį mitingą atvirai socialiniuose tinkluose planavo ginkluotą Kapitolijaus šturmą.

Vaizdo įraše matyti, kaip apsaugininkas traukiasi, o maištininkai drąsiai žengia Kapitolijaus koridoriais. Eina ieškoti viceprezidento Mike‘o Pence‘o, kuris, panašu, nenori klausyti Trumpo paliepimų ir Senato posėdyje netvirtinti Joe Bideno pergalės.

REKLAMA

Viduje užverda minios ir pareigūnų grumtynės. Senatoriais Bideno pergalės patvirtinimo procesą nutraukia, senatas ir atstovų rūmai evakuojami.

„Mums pasakė užsidėti dujokaukes, kurios yra po mūsų kėdėmis“, – teigia respublikonas Peteris Welchas.

O pareigūnai išsitraukia ginklus. Netrukus vienas jų paleidžia mirtinus šūvius.

Žemėn krenta pro išdaužtą užbarikaduotų durų stiklą lipusi moteris. Pareigūnai puola gelbėti jos gyvybę.

Paaiškėjo, kad į kaklą pašauta Ashli Babbit – buvusi JAV oro pajėgų tarnautoja, aktyvi Donaldo Trumpo rėmėja. Deja, vėliau ji nuo sužeidimų mirė. Dar 3 žmonės per protestą prie Kapitolijaus ir šturmo metu žuvo dėl medicininių priežasčių. Sužeista ir šūsnis pareigūnų.

Išrinktasis prezidentas Joe Bidenas pareiškia, kad prie Kapitolijaus vyksta puolimas prieš demokratiją ir kviečia Trumpą apraminti savo sekėjus.

„Tai yra Jungtinės Amerikos Valstijos. Dar niekada nebuvo nieko, ko ėmęsi kartu nebūtume įveikę. Taigi, prezidente Trumpai, imkis veiksmų“, – kalbėjo išrinktasis prezidentas Joe Biden.

Prezidentas veiksmų imasi praėjus daugiau nei dviem valandoms nuo šturmo pradžios, kai jį jau veiksmų imtis ragina ir Baltųjų rūmų komanda. Donaldas Trumpas išplatina vaizdo įrašą, kuriame ir vėl neišvengia kalbų apie pavogtą pergalę.

„Dar niekad nebuvo taip nutikę, kad mus taip apvogtų. Mane. Jus. Visą šalį. Tai buvo suklastoti rinkimai. Bet negalime pasitarnauti tiems žmonėms. Dabar reikia taikos. Taigi eikite namo. Myliu jus – jūs ypatingi“, – sako D. Trumpas.

Trumpo rėmėjai nesitraukia. Juos išvaiko tik temstant čia iškviesta Nacionalinė gvardija, FTB ir gausesnės policijos pajėgos. Kodėl pareigūnai iš karto neužkirto kelio pastato šturmui – dabar aiškinamasi.

Pastato viduje, kaip po plėšikų reido. Trumpo gerbėjai nusiaubė ir atstovų rūmų pirmininkės Nancy Palosi kabinetą. Respublikonų partijos biure pareigūnai rado savadarbę bombą, dar vieną bombą rado ir Demokratų biure. Konfiskuotas šūsnis ginklų, kai kurie laikyti nelegaliai. Pareigūnai areštavo pusšimtį Trumpo rėmėjų, prie pastato aptiko automobilį su Molotovo kokteiliais ir šautuvu.

REKLAMA

Po kelias valandas trukusio chaoso Senatas grįžta prie Joe Bideno pergalės tvirtinimo ir vidurį nakties – mūsų laiku netrukus po 10.30 val., be didesnio respublikonų pasipriešinimo galutinai ir oficialiai patvirtina Joe Bideno pergalę.

„Senato prezidento skelbiamas balsavimo rezultatas patvirtina, kad šie asmenys išrinkti JAV prezidentu ir viceprezidentu. Jų kadencija prasideda 2021 m. sausio 20 d“, – pasakoja JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

Praėjus kelioms minutėms po oficialaus paskelbimo Senate, tviterio ir feisbuko užblokuotas Donaldas Trumpas per savo atstovą paskelbė žinutę:

„Nors aš visiškai nesutinku su rinkimų rezultatais ir tą patvirtina faktai – nepaisant to sausio 20 d. įvyks tvarkingas valdžios perdavimas…“

Nepaisant Donaldo Trumpo žinutės šiandien Vašingtone jau kyla diskusijos ar nereikėtų pasinaudoti konstitucijos 25-uoju straipsniu, kuris leistų pašalinti prezidentą iš posto anksčiau laiko.


Rašyti komentarą...
W
WC
2021-01-08 03:15:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
palyginus su amerika tai lukasenka nekaltas avinelis....
Atsakyti
0

G
Grigorij
2021-01-08 08:00:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paciu laiku pabudo TV3 gyvate V.Dovydaitis! Neuzilgo ir Vladimiras Laucius pabus. :)))
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų