JAV Kongresas patvirtino Bideno rinkimų pergalę

JAV Kongresas anksti ketvirtadienį patvirtino Joe Bideno rinkimų pergalę, pranešė CNN.

Atstovų Rūmai ir Senatas prieš tai dar atmetė antrą prieštaravimą J. Bideno gautų rinkikų balsų patvirtinimui, praėjus kelioms valandoms po tvirtinimo procesą sutrikdžiusių Donaldo Trumpo šalininkų riaušių.

Senatas 92 balsais prieš 7 atmetė bandymą neįskaityti 20 Pensilvanijos rinkikų balsų, o tada jo pavyzdžiu pasekė Atstovų Rūmai, nors čia daugiau kaip 130 respublikonų parėmė bandymą atmesti Pensilvanijos balsus.

(152 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neramumai Vašingtone

Anksčiau Atstovų Rūmai ir Senatas atmetė kai kurių respublikonų įstatymų leidėjų prieštaravimą J. Bideno pergalės Arizonoje patvirtinimui.

Prezidento rinkimų pergalių patvirtinimas paprastai būna tik formalumas, bet kadenciją baigiančio D. Trumpo šalininkai šia procedūra siekia pasinaudoti kaip paskutine proga išlaikyti jį valdžioje. Naktinės scenos Kongrese vyko kelios valandos po chaoso Kapitolijuje, kai rezultatų tvirtinimo procesą buvo pertraukę D. Trumpą remiantys riaušininkai.

Senatorius Joshas Hawley prisidėjo prie dešimčių Atstovų Rūmų respublikonų prieštaravimo Pensilvanijos balsų įskaitymui, tad abeji rūmai turėjo surengti debatus.

Vis dėlto Senate jo lyderis respublikonas Mitchas McConnellas debatus greit nuslopino ir senatoriai atmetė prieštaravimą.

Per debatus Atstovų Rūmuose, kur Pensilvanijai atstovaujantis Scottas Perry pareiškė, kad savo prieštaravimu siekia apsaugoti JAV konstituciją.

Į tai reaguodamas demokratas Joe Neguse'as iškėlė kišeninio formato konstitucijos egzempliorių ir piktai pasakė: „Pagal mūsų konstituciją Kongresas nerenka prezidento, renka Amerikos žmonės, ir jie jau pasirinko.“

Anksčiau įstatymų leidėjai atmetė bandymą nepripažinti 11 Arizonos rinkikų balsų; senatoriai – 93 balsais prieš 6, o Atstovų Rūmų nariai – 303 balsais, įskaitant 82 respublikonų balsus. 121 Atstovų Rūmų respublikonas net ir po trečiadienio smurto Kapitolijuje balsavo už Arizonos balsų blokavimą.

Per bendrą Kongreso sesiją pripažįstami visų 50 valstijų rinkikų balsai, kad būtų patvirtinta J. Bideno lapkritį pasiekta pergalė užsitikrinus iš viso 306 rinkikų balsus. D. Trumpas gavo 232 rinkikų balsus.

Procesas buvo pertrauktas protestuotojams įsiveržus į Kapitolijaus pastatą ir sukėlus beprecedentį chaosą bei smurtą, kurie sulaukė pasmerkimo visame pasaulyje ir išprovokavo kai kurių respublikonų kritiką D. Trumpui.

„Matėme kraujo praliejimą, nes vienas demagogas nusprendė skleisti melus ir sėti nepasitikėjimą savo paties bendrapiliečiais, – sakė senatorius Patas Toomey, supykęs, kad kiti respublikonai prieštaravo Pensilvanijos, kuriai jis atstovauja, balsų įskaitymui. – Neprisidėkime prie tokios apgaulės. Atmeskime šį siūlymą.“

REKLAMA

Praėjus kelioms valandoms po neįprasto mitingo, per kurį D. Trumpas pasakė kalbą ir kartojo savo nepagrįstus argumentus, kad lapkritį vykę rinkimai buvo suklastoti, vėliavomis mojuojantys jo šalininkai prasiveržė pro metalines užtvaras, juosiančias Kapitolijų, ir plūstelėjo į kompleksą, kur siautėjo kabinetuose ir pateko į posėdžių sales.

Įstatymų leidėjams teko slėptis po kėdėmis ir užsidėti dujokaukes, o policija bandė užbarikaduoti pastatą. Kapitolijaus viduje buvo pašauta moteris, kuri vėliau mirė, o Vašingtono merė, siekdama suvaldyti smurtą, paskelbė naktinę komendanto valandą.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-01-07 11:40:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
JAV kongresas oficialiai patvirtino , kad salis kurioje vyksta spalvota revoliucija yra bananu salis.
Ukraina, Gruzija ir t.t yra bananu salys kur imanoma bet kokia nesamone.

Sveiki atvyke i spektakli kuriame JAV virsta SSRS su viena partija
Atsakyti
-2

V
Visvena
2021-01-07 11:53:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paprastam žmogui tas pac , subinlaiziui gal yra skirtumas , lietuvi nelaizyk jenkiui subines būk orus o valdzezmogei tagu lenda jenkems į subine ...
Atsakyti
-2

J
Julius
2021-01-07 12:45:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nesuprantu,negi dar maža tų punigų,kad net riaušių reikia,ir vis tie vargšai žmonės turi kentėti.Būtų labai juokinga,jei ne būtų graudu...Bet visur tas pats,dėl pinigų,dėl geresnės vietos prie lovio ir žmonių negaila,sukelia suirutę,o patys į kojas!!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų