JAV Kongresas įveikė pirmą Bideno pergalės tvirtinimo kliūtį

JAV Senatas ir Atstovų Rūmai vėlai trečiadienį didele balsų persvara atmetė kai kurių respublikonų įstatymų leidėjų prieštaravimą Joe Bideno rinkimų pergalės Arizonoje patvirtinimui, nors procesas vėlavo dėl Donaldo Trumpo šalininkų sukeltų riaušių.

152

Senatoriai 93 balsais prieš 6 sustabdė bandymą atmesti 11 Arizonos rinkikų balsų, įveikdami pirmąją iš galbūt daugelio kliūčių lapkritį įvykusių prezidento rinkimų rezultatams patvirtinti.

Atstovų Rūmai 303 balsais prieš 121 atmetė prieštaravimą; demokratų poziciją čia palaikė ir 82 respublikonai.

Per bendrą Kongreso sesiją pripažįstami visų 50 valstijų rinkikų balsai, kad būtų patvirtinta J. Bideno lapkritį pasiekta pergalė užsitikrinus iš viso 306 rinkikų balsus. D. Trumpas gavo 232 rinkikų balsus.

Procedūra vėlavo dėl protestuotojų įsiveržimo į Kapitolijaus pastatą, sukėlusio beprecedentį chaosą ir smurtą, kurie sulaukė pasmerkimo visame pasaulyje.

(152 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Neramumai Vašingtone

Praėjus kelioms valandoms po neįprasto mitingo, per kurį D. Trumpas pasakė kalbą ir kartojo savo nepagrįstus argumentus, kad lapkritį vykę rinkimai buvo suklastoti, vėliavomis mojuojantys jo šalininkai prasiveržė pro metalines užtvaras, juosiančias Kapitolijų, ir plūstelėjo į kompleksą. Riaušininkams įsiveržus į pastatą įstatymų leidėjai skubiai paskelbė posėdžio pertrauką, taip pat buvo paskelbta, kad pastatas uždaromas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų