Išgabenti iš Klaipėdos hospiso senolių nesiryžta: nutarė palaukti pirmadienio

Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos hospise ir sveiki, ir užkrėsti senukai lieka gulėti, kur buvę ir toliau. Bent jau savaitgaliui. Taip nusprendė uostamiesčio valdininkai. O iki pirmadienio medikai tirs 35 čia gulinčius senukus ir tik tada spręs, perkelti juos į kitą slaugos įstaigą ar ne. Tačiau visuomenės sveikatos centro specialistus toks planas gąsdina – jie iš užkrėsto hospiso reikalauja pacientus išgabenti kuo greičiau.

Koronaviruso židiniu tapusiame Klaipėdos hospisą tikrina visuomenės sveikatos centro specialistai. Įstaigos vadovybė iki šiandien turėjo ištaisyti visus čia užfiksuotus pažeidimus. Vis dėlto, anot tikrintojų, hospiso administracija to nepadarė. Todėl visuomenės sveikatos centro darbuotojai reikalauja pacientus iš hospiso kuo greičiau išgabenti.

„Sveikatos apsaugos ministro įsakymuose yra nurodoma, kad Covid-19 liga sergantys žmonės turi būti gydomi stacionariose įstaigose, turinčiose ir licenciją“, – sako Klaipėdos departamento vadovas Raimundas Grigaliūnas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdos hospisas

Vis dėlto, uostamiesčio valdininkai nurodyti iškelti hospise gulinčius senukus nesiryžta. Esą pirma pacientų būklę turi įvertinti medikai. Be to, reikia atsiklausti artimųjų nuomonės.

„Nemažos dalies būklė yra tikrai labai sunki ir tas transportavimas jei būtų privalomai daromas visiems žmonėms nesukeltų dar sunkesnių pasekmių“, – pasakoja Administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Klaipėdos hospisas

„Tie, kurie yra pacientai neigiami, jie yra tikrai transportabilūs, juos galima vežti, nekyla dėl to problemų“, – teigia hospiso vadovė Rasa Dagienė.

Tad šiandien uostamiestyje posėdžiavusios Ekstremalių situacijų komisijos nariai nusprendė… palaukti pirmadienio. Esą iki to laiko reikia įsitikinti visų pacientų būkle.

„Turi būti padaryti du mėginiai, tai tą dalyką mes padarysime per šeštadienį sekmadienį. Tai tuos keturis sveikus mes tikrai surasime kur padėti, o dėl visų likusių žmonių bus priimtas individualiai pirmadienį“, – kalbėjo G. Neniškis.

REKLAMA

Be to, kad hospisas vis dar dirba be higienos paso Visuomenės sveikatos centro specialistai yra nustatę aibę pažeidimų. Esą palatose trūksta ir plautuvių ir vandens, maistas tiekiamas per nešvarią zoną. Dabar čia guli 35 pacientai ir tik keturi iš jų nėra užsikrėtę koronavirusu.

„Ši įstaiga neturi licencijos žmonių sergančių Covid-19 ar kitom infekcinėm ligom gydyti. Kitas dalykas – neatitinka sąlygos pagal infekcijų kontrolę ir pagal patalpų įrengimą“, – sako R. Grigaliūnas.

Ikiteisminį tyrimą dėl uostamiesčio hospiso tęsia uostamiesčio prokuratūra. Šiuo metu renkami dokumentai, planuojama apklausti liudininkus. Kada prabils apie pirmuosius rezultatus, prokurorai kol kas neišduoda.


Rašyti komentarą...
T
Tomas
2020-04-25 18:30:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar bent bus teismas hospiso vadovams/savininkams dėl
mirusių senukų?


Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų