Iš JAV į Australiją atskridęs paukštis ant kojų sukėlė tūkstančius aktyvistų

Iš Jungtinių Amerikos Valstijų į Australija sugebėjęs atskristi paukštis ant kojų sukėlė tūkstančius jo likimu susirūpinusių aktyvistų. Kadangi balandis pažeidė griežtas gamtosaugines taisykles, Australijos valdžia jį nusprendė užmigdyti. Tačiau pasipiktinę australai ruošiasi paukštį nelegalą pargabenti namo.

Kai per Kalėdas balandis nusileido privačiame Melburno gyventojo Kevin’o Celli-Bird’o kieme, vyras iškart atkreipė dėmesį, kad neįprastos išvaizdos balandis atrodo itin paliegęs.

„Sutrupinau keletą sausainių, daviau juos balandžiui. Vėliau jis nuskrido, tačiau kitą dieną sugrįžo, atsigėrė vandens ir pavaikščiojo po kiemą. Tapo aišku, kad jis kažkam priklauso“, – sako Melburno gyventojas Kevin Celli-Bird.

Patikrinęs ant balandžio kojos pritvirtintą žiedą, vyras buvo priblokštas. Pasirodo, lenktynėms užaugintas balandis registruotas už 15 tūkst. kilometrų esančioje Jungtinių Valstijų Alabamos Valstijoje.

„Taip pat buvo nurodyta, kad spalio 29 dieną jis dalyvavo lenktynėse, tačiau nuo to laiko buvo laikomas dingusiu“, – pasakoja K. Celli-Bird.

Kartu su žmona, Kevinas neįtikėtiną kelią sukorusį balandį pavadino Joe – pagal naujai išrinktąjį Jungtinių Valstijų prezidentą Joe Bideną. Kaip jis perskrido vandenyną – taip ir neaišku.

„Sakyčiau stipraus vėjo gūsiai jį galėjo nupūsti nuo kurso į jūrą. Čia jis nutūpė laive ir galų gale atsidūrė Australijoje“, – teigia Melburno balandžių federacijos atstovas Rod Churchill.

Tačiau apie nelegaliai į šalį patekusį paukštį netrukus sužinojusi Australijos aplinkosaugos tarnyba pareiškė, kad jį reikia užmigdyti. Esą invazinė rūšis kelia pavojų vietos balandžiams. Dėl sprendimo, paremto griežtomis taisyklėmis, apgailestavo net ir laikinai pareigas einantis šalies premjeras.

„Jeigu Joe atkeliavo pažeisdamas mūsų griežtas biologinio saugumo taisykles, tuomet, Joe, tau nepasisekė. Arba skrisk namo, arba lauk pasekmių“, – kalbėjo premjero pavaduotojas Michael Mccormack.

Pasipiktinę sprendimu australai ir amerikiečiai dabar renka parašus, kad balandis būtų pasiųstas atgal į Ameriką. Tuo tarpu balandį priglaudęs Melburno gyventojas jau išsiuntė laišką tikrajam paukščio šeimininkui į Alabamą, besivildamas, kad jis padės paukščiui sugrįžti namo.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų