Internautams išplatinus šokiruojantį vaizdo įrašą, specialistai perspėja: tai gali pasibaigti tragiškai

Internete pasklidus šokiruojantiems smurto prieš nuogą nepilnametę vaizdams policiją pradėjo tyrimą. Į pareigūnus kreipėsi mama, kurios dukrą Kaune bendraamžiai išrengė, sumušė, tyčiojosi, o scenas įrašė išmaniaisiais telefonais ir vaizdus platina socialiniuose tinkluose. Perspėjame, jog vaizdai gali šokiruoti jautresnius nepilnamečius.

Šokiruojantis vaizdas socialiniuose tinkluose ir pokalbių programėlėse dėmesio susilaukė birželio pradžioje. Įraše paaugliai smurtauja prieš merginą. Ją išrengia, tampo už plaukų, tyčiojasi iš jos, trenkia merginai per veidą.

Kitame vaizde nukentėjusi mergina klūpi ant kelių, nežinia dėl ko atsiprašinėja.

Birželio ketvirtąją į policiją kreipėsi smurtą patyrusios merginos mama. Pareigūnai išsiaiškino, kad vaizdo įrašas darytas gegužės 31-ą dieną, Kaune.

„Pareigūnai iškarto sureagavo į šį pranešimą, visai netrukus nustatė ir asmenis dalyvavusius tame įvykyje ir tikslią lokaciją, kur tai įvyko. Visi vaizdo įraše matomi asmenys yra nepilnamečiai asmenys. Pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, o platesnės informacijos siekiant nepakenkti nepilnamečių asmenų interesams daugiau nebeteikiame“, – sako Kauno policijos atstovė Odeta Vaitkevičienė.

Tai ne pirmas įvykis, kuomet policijos pareigūnams tenka reaguoti į internete platinamus smurto vaizdus

Vasario mėnesį grupė paauglių sostinės Karoliniškių parke užsipuolė dvidešimt dvejų jaunuolį, atėjusį į internete sutartą pasimatymą su nepilnamete mergaite. Vaikiną grupė spardo dėl to, kad jis susirašinėjo su dvylikamete.

Internete plušantys virtualūs policijos patruliai stengiasi kuo greičiau surasti tokių vaizdo įrašų autorius ir smurtaujančiuosius sutramdyti, tačiau užduotis nėra lengva.

Policijos departamento atstovas Mindaugas Akelaitis teigia: „Tų smurto vaizdelių internete mes fiksuojame sąlyginai tikrai nedaug, nes yra problema, kad tai vaizdo įrašais dalinasi privačiose grupėse, uždaruose ratuose. Ne visur mus priima, kai yra uždaros grupės. Mes akcentuojam viešą veiklą, o ne arčiau žvalgybinės, tai virtualus patrulis nesisiūlo toms grupėms į draugus.“

REKLAMA

Pareigūnams narplioti smurto atvejus dažnai padeda pranešėjai, kurie į policiją kreipiasi elektroniniu paštu, feisbuko žinutėmis.

Anot Vaiko teisių apsaugos kontrolierės Editos Žiobienės, smurtas tarp paauglių sena bėda, tačiau esą vis dažniau tokio smurto vaizdai plinta socialiniuose tinkluose:

„Smurtinis elgesys yra populiarus, tai dažnai vyksta, tas tiesa. Kas labai liūdina, kad šiandien dienai mes matome smurto junginį su visomis patyčių formomis ir tuo pačiu viešinimu, kas yra filmavimas, dėjimas į internetą.“

Pasak E. Žiobienės, paaugliai, kurie viešina smurto atvejus internete, sukuria dar daugiau problemų:

„Kalba yra apie smurto aukas. Tie vaikai jautriai tą priima, gali pasibaigti savižudybiniais elementais, savižala, kas yra labai baisu. Populiarinimas, tas platinimas. Ir kiti vaikai mato tam tikrą pavyzdį, kaip galėtų jie patys elgtis.“

Pareigūnai tikslina įvykio Kaune aplinkybes. Jei merginą sumušę vaikai vyresni nei 14-os metų, jiems gali būti taikoma baudžiamoji atsakomybė.

Už fizinio skausmo sukėlimą, nežymų sužalojimą gali būti skirti viešieji darbai, laisvės apribojimas arba areštas arba laisvės atėmimas iki vienerių metų.


Rašyti komentarą...
P
Patriotas
2021-06-09 21:25:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū poniai Šakalienei, jos dėka auga nebaudžiamūjų banditų karta. Toliau bus dar gražiau.
Atsakyti
-4

A
Auga
2021-06-09 21:37:45
Pranešti apie netinkamą komentarą
nebaudziamoji ir neliečiamieji karta,kas bus kai dar apsinarkosins legaliai?
Atsakyti
-1

G
Gal
2021-06-09 21:35:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
sakau čia reikia kreipti dėmesį panelė Armonaitė ir visos kitos,o ne į spalvotus?kaip mano tauta?
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (36)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų