Žmonai kuokštą plaukų išpešęs vyras: susipykome dėl per garsios muzikos

Dėl neįprastos priežasties Vilniuje tarp sutuoktinių kilęs konfliktas baigėsi fiziniu skausmo sukėlimu moteriai. Nors prasidėjus teismui moteris jau buvo atleidusi savo skriaudikui, tačiau teisėjai nutarė pamokyti žmonai kuokštą plaukų išrovusį vyrą.

Vilniečiui Sauliui N. dėl fizinio skausmo sukėlimo skirtas 42 parų areštas, kuris, kaltinamajam visiškai prisipažinus kaltu, sutrumpintas iki 28 parų. Teisėjai bausmės vykdymą atidėjo pusmečiui. Tad areštinės duonos Saulius N. išvengs tik tuo atveju jei artimiausius 6 mėnesius elgsis nepriekaištingai.

Susitvardyti vyrui turėtų padėti teismo paskirta intensyvi priežiūra. Saulius N. pusmetį privalės dėvėti elektroninį stebėjimo įtaisą ir laikytis nustatytos dienotvarkės. Nuo 23 val. iki 6 val. jis galės būti tik savo gyvenamojoje vietoje, išskyrus atvejus, kai tai susiję su darbu arba gydymusi. Vyras taip pat įpareigotas dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose.

Antras teistumas dėl smurto

Tai jau antrasis Sauliaus N. teistumas. Šįkart į teisiamųjų suolą vilnietis sėdo, nes smurtaudamas sukėlė fizinį skausmą savo šeimos nariui.

Jis, 2020 m. rugsėjo 12 d., apie 13.45 val., namuose, būdamas girtas (nustatytas 2,23 promilių girtumo laipsnis), žodinio konflikto su sutuoktine N. N. metu, ranka pagriebė ją už plaukų. Taip vyras išpešė plaukų kuokštą, sukeldamas nukentėjusiajai fizinį skausmą.

Pirmą kartą dėl smurto vyras buvo teisiamas 2015 m. gegužę. Tąkart baudžiamuoju įsakymu jam paskirta 6 mėnesių laisvės apribojimo bausmė. Vyras taip pat smurtavo prieš šeimos narį. Tiesa, nepatikslinama ar prieš tą patį.

Susipyko dėl muzikos

Teisme kaltinamasis Saulius N. savo kaltę pripažino visiškai ir parodė, kad iš ryto buvo nuvažiavę į statybinių prekių parduotuvę, vėliau grįžo namo, buvo kieme, ilsėjosi pavėsinėje, paskui šiek tiek išgėrė.

Tą dieną vartojo alkoholį keturiese – jis, jo žmona N. N., žmonos sesuo ir jos brolis. Kartu išgėrė 0,5 l butelį degtinės. Jis klausėsi muzikos. Anot smurtautojo, jo sutuoktinei N. N. muzika grojo per garsiai, todėl ji liepė pritildyti ją arba visai išjungti.

REKLAMA

Galiausia ji priėjo ir pati prisuko garsą. Tada Saulius N. tyčia pagarsino muziką ir prasidėjo konfliktas. Žmona nutarė išjungti elektrą, kad jis nesiklausytų muzikos. Moteris priėjo prie skydelio, norėdama atjungti elektrą.

Jis norėjo N. N. sustabdyti, bandė paimti ją už peties, norėdamas atitraukti nuo skydinės, pas ją tuo metu plaukai buvo ilgesni, ir, kaip teigia jis pats, netyčia paėmė žmonai už plaukų bei išrovė kuokštą.

Vyras sutiko, kad išrovęs plaukus, sutuoktinei sukėlė fizinį skausmą, o tokius jo veiksmus galėjo išprovokuoti ir suvartotas alkoholis. Jo žmona supyko, todėl ir iškvietė policiją. Daugiau veiksmų iš jo pusės, išskyrus paėmimą už plaukų, nebuvo, stumdymo taip pat nebuvo.

Vyras pasakojo, kad nuolat vartoja vaistus, nes turi problemų su galva, jo spaudimas aukštas, todėl alkoholio vartoti negalima. Vaistus vartoja po traumos, kai jį išrašė iš ligoninės, bet paskui kurį laiką negėrė, tačiau šįkart leido sau išgerti alkoholio.

Vyras pasakojo, kad konfliktai šeimoje kyla dėl alkoholio vartojimo. Savo veiksmus Saulius N. vertino blogai, su žmona pasikalbėjo ir jos atsiprašė. Vyras teigė, kad jie susitaikė. Jis pažada, kad nuo šiol jų šeimoje bus ramybė.

Smurtautojui atleido

Nukentėjusioji N. N. teisme prašė jos vyro nebausti. Moteris nurodė, kad esą tiesiog įvyko nesusipratimas.

Ikiteisminio tyrimo metu moteris pasakojo, kad konflikto metu abu buvo labai neblaivūs. Jiems barantis, jis ją dešine ranka sugriebė už plaukų ir pradėjo už jų tempti.

Tempdamas A. N. jai išplėšė plaukų kuokštą, tuo metu juto fizinį skausmą, vertinant skausmą nuo 1 iki 10 balų, jaučiamą skausmą moteris įvertino vienu balu.

Kadangi buvo neblaivi labai impulsyviai reagavo ir iškvietė policiją bei nurodė, kad sutuoktinis prieš ją smurtavo.

Gindama smurtautoją moteris pasakojo, kad jos sutuoktinis jai išplėšė plaukus netyčia, nes jos plaukai buvo blogos būklės ir labai silpni.

REKLAMA

Moteris pabrėžė, kad su sutuoktiniu yra susitaikę, toliau veda bendrą ūkį, nekonfliktuoja. Civilinio ieškinio moteris nusprendė nereikšti.

Šis nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui, apeliacinį skundą paduodant per Vilniaus miesto apylinkės teismą.


Rašyti komentarą...
L
L
2021-06-08 20:22:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ar jau nebėra rimtesnių nusikaltimų Lietuvoje, apie ką rašyti?
Atsakyti
0

P
Pilietis
2021-06-09 07:16:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Klausimas ar apskritai reikia rašyti apie nusikaltimus ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų