Indoneziją sudrebino galingas žemės drebėjimas

Nelaimės metu žuvo mažiausiai 34 žmonės, šimtai sužeisti. Sugriuvus vietos ligoninei po nuolaužomis įstrigo daugybė ligonių ir medikų, tačiau gelbėjimo darbai stringa. Specialistai perspėja apie žemę po kojomis linguojančius pakartotinus smūgius. Tokių būta jau per dvidešimt, tačiau nerimaujama, kad tai – ne pabaiga.

Panika Indonezijos Sulavesio saloje po šiandien dieną sudrebinusio galingo žemės drebėjimo. Nerimas neperdėtas. Šis smūgis antras, po dar naktį Sulavesio salą sudrebinusio daug stipresnio – 6,2 balų požeminio smūgio. Momentą, kai apie antrą valandą nakties prasidėjo žemės drebėjimas užfiksavo ši mečetėje esanti kamera. Nepaisant iš po kojų slystančios žemės maldą tęsiantis imamas, regis, turi geležinius nervus.

Tuo tarpu už mečetės sienų kraupūs destrukcijos vaizdai. Vakarų Sulavesio provincijos sostinėje Mamudžu griuvo ligoninė, du viešbučiai ir dar dešimtys pastatų. Liudininkų kadruose matyti po griuvėsiais prispausta moteris prašanti pagalbos.

Specialistai perspėja, gyventojus išlikti budriais. Jau užfiksuota 26-pakartotiniai požeminiai smūgiai, jų gali būti ir daugiau. Jeigu vieno iš jų epicentras būtų salos pakrantėje gali kilti tsunamis.

„Pakartotiniai smūgiai tebevyksta. Pagal gautus duomenis ir turimus istorinius duomenis mūsų atlikta analizė rodo, kad stipraus pakartotinio smūgio grėsmė išlieka labai didelė“, – sako meteorologijos ir geofizikos agentūros vadovė Dwikowita Karnawati.

Gelbėjimo darbus apsunkina nuolat trūkinėjantis elektros tiekimas ir neveikiantis elektros ryšys. Gelbėtojai neabejoja, kad aukų skaičius tik didės. Daug žmonių buvusių ligoninėje vis dar po griuvėsiais. Kitame name gelbėtojai bando pasiekti visą po nuolaužomis atsidūrusią aštuonių žmonių šeimą.

„Indonezijos vyriausybės ir visų Indonezijos gyventoju vardu reiškiu užuojautą žuvusiems. Raginu žmones išlikti ramius ir sekti vietos valdininkų instrukcijas“, – pasakoja Indonezijos prezidentas Joko Widodo.

Tai jau ne pirmas kartas, kai žemės drebėjimai nusiaubia Sulavesio salą. Vos prieš pustrečių metų nuo požeminio smūgio ir po jo pakrantę nusiaubusio cunamio čia žuvo daugiau nei 2000 žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų