• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors teisininkas Ignas Vėgėlė oficialiai dar nepaskelbė apie dalyvavimą prezidento rinkimuose, jis – vienas apklausų favoritų. Į aktyvią politiką įsitraukęs teisės profesorius sulaukia nemažai kritikos dėl kai kurių savo pasisakymų, o tai esą paliečia ir jo šeimą.

Nors teisininkas Ignas Vėgėlė oficialiai dar nepaskelbė apie dalyvavimą prezidento rinkimuose, jis – vienas apklausų favoritų. Į aktyvią politiką įsitraukęs teisės profesorius sulaukia nemažai kritikos dėl kai kurių savo pasisakymų, o tai esą paliečia ir jo šeimą.

REKLAMA

Apie tai buvęs advokatų tarybos pirmininkas kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min. su Artūru Anužiu“.

Ignas Vėgėlė su žmona Lina augina 3 vaikus. Aktyviai politikoje dalyvaujantis teisės profesorius pripažįsta, kad šeimai dėl jo veiklos nėra labai paprasta – ypatingai sudėtinga vyresniems vaikams.

„Aš nepamiršiu, kai per pandemiją, kai aš stengiausi pasisakyti už žmogaus teises ir laisves, kalbėti apie teisę žmogui apsispręsti, apie orumą ir taip toliau, tai mano vaikui – neįvardysiu kuriam – mokytoja, kalbėdama apie tai, kokie kai kurie žmonės yra antivisuomeniški, akimis ir visais kitais būdais rodydavo, kad kalba būtent apie vieno iš vaikų tėvą – tiksliau, apie mane.

Yra sudėtinga būti dėmesio centre. Ir man pačiam nėra labai paprasta. Kartais gauni labai puikių emocijų, kartais gauni daug negatyvių emocijų“, – kalbėjo I. Vėgėlė.

REKLAMA
REKLAMA

Kritika Ignui Vėgėlei

Anot teisininko, jis pats prie kritikos ir jam klijuojamų etikečių jau priprato. Tačiau argumentuotos kritikos esą sulaukia retai.

REKLAMA

„Į kritiką reikia reaguoti visada pozityviai, jeigu ji yra argumentuota. Negatyviai reaguoju į įžeidinėjimus, ir jų yra iš tiesų daug. <...>

Ypatingai sunku girdėti melą, žinoti, kad ne į kiekvieną pranešimą gali spėti sureaguoti, nes jų yra daug. Bet po truputį įpranti“, – sakė I. Vėgėlė.

Santykis su žmona

Vyras neslepia, kad viešumoje daug nesirodanti žmona Lina norėtų, kad sutuotkinis suktų kitu keliu, tačiau šeima daug kalba ir ieško kompromiso.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei galėtų, ji man siūlytų rinktis kitokį kelią. Bet kartu sėdam, apatariam, diskutuojam. Viena esminių dedamųjų yra ta, ar aš ir mano šeima turime kitokį pasirinkimą. Jeigu aš tiek laiko kovojau, kalbėjau, stengiausi padėti žmonėms ir dabar be jokio pagrindo, be jokios prielaidos pasakyti – žinot, aš dabar metu viską, sudedu į krūvą ir išeinu – tai būtų labai sunku.

Dėl to visada, kai manęs klausia, ar eisite į prezidentus, ar ne, sakau, kad visas pasirengimas tam yra, bet yra likusios tam tikros detalės, kurios galėtų pakeisti tą sprendimą. Bet pasirengimas yra“, – teigė I. Vėgėlė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Lina Vėgėlienė dirba dizainere. Anot I. Vėgėlės, jo veikla kartais trukdo žmonos darbui.

„Visaip būna. Ir man pačiam trukdo. Nuo to, kai aš pradėjau kritikuoti, aš negaliu dalyvauti tarptautiniuose konkursuose. Pavyzdžiui, dabar yra atranka į generalinio advokato poziciją Europos Sąjungos Teisingumo Teisme. Jūs galite tikėti, kad kas nors iš valdančiųjų mane skirtų, nors aš puikiausiai atitinku, mano kompetencijos yra būtent tai pozicijai tinkamos? Žinoma, kad ne.

REKLAMA

Aš suprantu, kad tai darydamas, aš užkertu sau daug kur kelią, bet kitą pasirinkimą aš sunkiai matau“, – tikino I. Vėgėlė.

Teisininko tėvas Algirdas Stasys Vėgėlė – stambus verslininkas, vadovaujantis įmonei „Vilpros grupė“. Pasak I. Vėgėlės, prieš žengdamas ryžtingus žingsnius, jis pasitaria ir su tėvu.

„Tokioje valstybėje, kaip Lietuva, mes žinome, kaip veikia specialiosios tarnybos, mes žinome, kaip veikia įvairios spaudimo sistemos. Paklauskite bet kurio verslininko – verslas neretai bijo atvirai išreikšti savo nuomonę. Pasakysi ne taip – negausi paramos, dar gal ateis Valstybinė mokesčių inspekcija.

REKLAMA

Bet žinot, kai matai tą nekompetenciją valdyme, kuri šiuo metu yra valstybėje, tai tada galvoji, ką turėtum rinktis. Juolab, kad mano tėvelis ir jo sukurtas verslas absoliučiai nesiremia valstybe. Jis veikia laisvoje rinkoje, remiantis savo pajėgumais, savo žiniomis, mano brolio žiniomis“, – apie tėvą kalbėjo I. Vėgėlė.

Visą naujienų portalo tv3.lt vyr. redaktoriaus Artūro Anužio pokalbį su Ignu Vėgėle žiūrėkite straipsnio pradžioje.

33 min. su Artūru Anužiu“ žiūrėkite kiekvieną trečiadienį 19 val. naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą ketvirtadieniais 19 val. rasite TV3 televizijos YouTube kanale

tv3.lt

Vienas tėra kandidatas
Vienas tėra kandidatas
Vėgėlė.
Mes Lietuva ,balsuosim uz tave
Tik už Igną Vėgėlę.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų