naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvoje aistros dėl pandemijos valdymo, vakcinų nuo koronaviruso nerimsta. Į dvi barikadų puses pasidalijusi visuomenė vis randa naujų argumentų, ką Lietuvos valdžia daro gerai ar blogai. Tuo tarpu savo žodį tarė ir Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė. 

Lietuvoje aistros dėl pandemijos valdymo, vakcinų nuo koronaviruso nerimsta. Į dvi barikadų puses pasidalijusi visuomenė vis randa naujų argumentų, ką Lietuvos valdžia daro gerai ar blogai. Tuo tarpu savo žodį tarė ir Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė. 

REKLAMA

Profesoriaus kalba, pasidalinta socialiniame tinkle „Facebook“, plinta ypač sparčiai. Ja dalinasi ir visuomenininkai, Seimo nariai. Tiesa, kiti negaili ir kritikos strėlių I. Vėgėlės kryptimi.

„Buvau priverstas pasirinkti nestandartinę sveikinimo kalbą šiandienos Advokatų visuotiniame susirinkime nestandartinėje visam pasauliui ir Lietuvai situacijoje.

“Jei anksčiau valstybės valdyme būtinai pasitelkdavome teisininkus, tai šioje pandemijoje, simptomiška, pasitelkėme ekonomistus ir medikus. Šioje ekonomistų suveltoje naudos ir kaštų analizėje nebeliko teisinio visuomenės reguliavimo modelio, pagal kurį žmogaus teisių ir laisvių ribojimo mastas vertinamas ribojimų pagrįstumo ir proporcingumo principų kontekste. Nebeieškome nei mokslinių duomenų, pagrįsti konkretų ribojimą, pamirštamas pasverti konkretaus ribojimo teisinis proporcingumas. Pamiršome net kertinius valstybės teisės aktus …”, – sako „Facebook“ paskyroje rašo pats Lietuvos advokatų tarybos pirmininkas.

REKLAMA

Į šią kalbą sureagavo ir Seimo narė Agnė Širinskienė:

„Advokatų tarybos pirmininkas prof. Ignas Vėgėlė labai atvirai apie šiandien sukurtą segregaciją, galimybių paso neva skleidžiamas „papildomas“ teises:

REKLAMA

Gerai yra tai, kad ne tik LVŽS ir jos šešėlinė Vyriausybė, bet ir vis daugiau teisininkų ima atvirai kalbėti apie problemas ir teisinį nihilizmą, paminamus pagrindinius teisės principus tuomet, kai, užuot skatinus skiepytis visuomenę, imta ją versti.

Tiek prof. Igno Vėgėles, tiek kitų teisininkų pasisakymai tik patvirtina tai, kad visas prievartos priemones reikia patikrinti Konstituciniame Teisme. Ne tam, kad ieškotume kaltų (krizės nemokantys suvaldyti arogantiški politikai ir taip kaip ant delno), o tam, kad tokia prievarta daugiau niekuomet nepasikartotų.“

REKLAMA

Tuo tarpu Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos vadovas prof. Andrius Macas taip pat „Facebook“ paskyroje gyrė I. Vėgėlės kalbą:

„Ką galvoja kitų sričių mokslininkai?

Visada įdomu, o manau ir svarbu paklausyti ne tik savo srities mokslininkų. Su malonumu paklausiau apie nūdienos tendencijas šalyje. Jau minėjau, kad prievarta man - vienas, jei ne pats bjauriausias, žmogaus veiksmas. Blogiausia kombinacija - "manipuliacija + prievarta". Vienur priverti toleruoti, kitur priverti netoleruoti. Apgavikų ir begėdžių, kreivais keliais kreivojančių, nesvarbu, kur toks "teisuolis" besėdėtų ar ką bekalbėtų, darbas.

REKLAMA
REKLAMA

Klausiau profesoriaus (HP) Igno Vėgėlės. Visada imponavo ir imponuoja mokslininkai, kuriems teko parašyti ne vieną disertaciją ir apginti ne tik daktaro, bet ir habilituoto daktaro disertaciją ar atlikti habilitacijos procedūrą. O dar jei žmogaus kalba rami ir kitu pjūviu matanti tai kas dabar vyksta Lietuvoje.

Profesorius ramiai ir aiškiai apie piliečių teises ir tendencijas mūsų šalyje. Ir jo klierikalizmu, vatnykiškumu, kaimietukiškumu ar Rusijos agentūriškumu lengvai neapkaltinsi. Nors dabar, vienoje liūdnai pagarsėjusioje partijoje, labai madinga nepaklususius "bolševikais" vadinti.

REKLAMA

Rekomenduoju. Sugaištos net ir pirmos 4 minutės bus vertingos.“

Tiesa, komentarų skiltyje atsirado ir kritikuojančių (kalba netaisyta):

„Gerb. Prof. Veigelė, kaip tada su tuo skambiu posakiu, kuri studiju metais teises studentams vis kartojama “Tavo teisės baigiasi ten, kur prasideda kito žmogaus teisės“. Kiekvieno iš mūsų teises ir laisvės turi būti subalansuotos su kitų asmenų ir turi būti surastas kompromisas.

Žmonių, nusiteikusių prieš vakcinavima, niekas neverčia skiepytis. Jiems paliekama teise ir laisve rinktis kitokiu būdu apsisaugoti nuo viruso ir apsaugoti aplinkinius, t.y. reguliariai testuotis. Ar turime alternatyva skiepams norint išvengti karantinu, saviizoliacijos? Bent jau kol kas - ne. Ar žaisime rusiška rulete ir spėliosime, kam pasiseks išvengti pandemijos pasekmių, o kam ne. Visais laikais, kai medicina buvo tobulinama ir išrandami nauji vaistai ar skiepai, ar is karto žmonija buvo užtikrinta 100% jų veiksmingumu? Deja, pasaulis ne toks tobulas dar, kad visos ligos butų nugalėtos, o vaistai ir kiti gydymo metodai butų visiškai veiksmingi ir pageidautina be šalutiniu poveikiu. Deja, realybe yra kitokia“, – rašo internautė.

Išgirskite visą Lietuvos advokatų tarybos pirmininko prof. Igno Vėgėlės įžanginę kalbą:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų