Į Lietuvą įskrido 2 rusų orlaiviai: kariuomenė tylėjo daugiau kaip parą, detalių nežinojo ir Šimonytė

Lietuvos oro erdvę antradienį pažeidė du Rusijos kariniai orlaiviai – šturmo lėktuvai SU-24. Apie incidentą kariuomenė tylėjo daugiau nei parą, kol tuo nesusidomėjo žurnalistai.

Trečiadienį Užsienio reikalų ministerija iškvietė Rusijos ambasadorių ir dėl įvykio įteikė notą. Neprognozuojamas ne tik Rusijos, bet ir Baltarusios režimas. Aliaksandras Lukašenka šalies karinei vadovybei įsakė ruoštis mobilizacijai.

Rusijos kariniai orlaiviai SU-24 vakar ryte, maždaug be penkiolikos dešimtą, įskrido į Lietuvos oro erdvę virš Baltijos jūros.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas pasakojo: „Įskrido apie du kilometrus ir išbuvo vieną minutę, tai yra užfiksuotas pažeidimas, mūsų sienos, iš esmės, pažeidimas.“

Apie šį įvykį tiek Lietuvos kariuomenė, tiek Krašto apsaugos ministerija tylėjo ir visuomenei nepranešė ilgiau nei parą. Tik šiandien, sulaukę žurnalistų užklausų, pripažino apie įvykį. Panašu, kad gerai informuota nebuvo ir premjerė.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė tvirtino: „Na, tikrai nežinau detalių incidento, tuo dar turėsiu atskirai pasidomėti, bet tai turbūt nebūtų pirmas incidentas, kurių yra pasitaikę, tikrai tų kaktomušų norėtųsi išvengti, ir prie saugumo regiono, akivaizdu, kad tokie dalykai neprisideda, bet, matyt, kad toks ir yra tikslas.“

Šiandien į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasadorius, jam įteikta nota. Pastarosiomis dienomis apie oro erdvės pažeidimus iš Rusijos orlaivių pranešė Estija ir Danija.

„Baltijos jūroje vyksta BALTOPS pratybos, aš manau, tai jų domėjimosi objektas, matyt, siekdami stebėti, žiūrėti, kontroliuoti, rinkti informaciją, jie ir suka ratus“, – sakė A. Anušauskas.

Neaišku, ką šiomis dienomis sumanę ir Baltarusios režimas. Prieš savaitę kalbėjęs, kad kiekvienai šeimai reikia įteikti po baltarusišką ginklą, trečiadienį neteisėtas prezidentas A. Lukašenka, susitikęs su karine vadovybe, prakalbo apie mobilizaciją.

REKLAMA

„Vienas iš mūsų šiandieninio pasitarimo tikslų – nusiųsti signalą atskiroms zonoms, kurių turime septynias. Kad visose juose būtų pasiruošta mobilizuotis tuo metu, kai sprendimą priims prezidentas“, – kalbėjo A. Lukašenka.

Rugsėjį suplanuotos Rusijos ir Baltarusijos karinės pratybos „Zapad 2021“, kurių metu, kaip sako mūsų šalies ir Vakarų ekspertai bei kariškiai, rusai treniruojasi karui su Vakarų valstybėmis.

„O mums patiems, regionų ir apskričių vadovams, reikia išmokti kariauti. Reikia žinoti savo objektus, kuriuos saugosite, kiekvieną žmogų pagal veidą, žinoti kur jie yra, kad per 5–6 mėnesius juos mobilizuotume. O jeigu prireiks, pakeltume ir pavojaus signalu per 3 paras, kad visi būtų vietoje ir saugotų tuos objektus, kuriuos reikia saugoti“, – sakė A. Lukašenka.

Europos Sąjungos šalių ambasadoriai trečiadienį sutarė dėl naujų sankcijų Baltarusijai, reaguojant į prieš daugiau nei tris savaites Minske nutupdytą „Ryanair“ lėktuvą ir suimtą opozicionierių Ramaną Pratasevičių su mergina. Į sankcijų sąrašą bus įtraukti 78 režimo atstovai, septyni iš jų – tiesiogiai susiję su incidentu. Artimiausiu metu sankcijos gali būti taikomos ir ekonominiams Baltarusios sektoriams.


Rašyti komentarą...
L
Lietuvos piliečiai
2021-06-16 22:11:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
Iš pat pradžių reikėjo turėti diplomatijos ir tolerancijos politiniuose reikaluose su kaimyninėmis valstybėmis ir neniekinti atvirai jų vadovų . Visiškai nepagalvota apie pasekmes , kurios gali būti ir Lietuvos piliečių saugumą. Pasekmės gali būti labai liūdnos kai užkabinamos tokios didelės ir svarbios valstybės ir jų vadai, bei pradedama kištis į jų vidaus politiką. Koks gali būti interesas Lietuvai šiuo atžvilgiu, juk mūsų valstybė tokia mažytė ir labai priklausoma nuo kitų. ? Tie , kurie vykdo tokius santykius , pirmiausia turėtų pasitikrinti ar Lietuvos piliečiai tam pritaria ar Lietuvai reikalingas karas?
Atsakyti
-37

X
XXL,
2021-06-16 22:10:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Perskris per visa Lietuva rusu lektuvas ir nieko jam nebus, niekas nematys tik po laiko prades lot, per trmpos kinkos musu pasienieciam. 1940 m nei vieno suvio neisove, dabar vel tas oats, istorija kartojas.
Atsakyti
-17

P
Petras
2021-06-16 20:02:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
O ką veikė mūsų stebėtojai,ar varnas gaudė.
Atsakyti
-7

SKAITYTI KOMENTARUS (64)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų