Dėl oro erdvės pažeidimo – Lietuvos protesto nota Rusijai

Lietuva trečiadienį Rusijai įteikė notą dėl oro erdvės pažeidimo, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

Į Užsienio reikalų ministeriją buvo iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam buvo išreikštas protestas dėl Lietuvos valstybės sienos pažeidimo po to, kai antradienį du Rusijos karinių oro pajėgų lėktuvai neteisėtai kirto Lietuvos oro erdvę virš Baltijos jūros.

„Lietuva reikalauja, kad Rusija pateiktų paaiškinimą dėl šio incidento ir imtųsi visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų“, – rašoma ministerijos pranešime.

Virš Baltijos jūros skridę Rusijos šturmo lėktuvai SU-24 buvo įskridę į Lietuvos oro erdvę vieną kilometrą ir joje išbuvo apie minutę.

Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas Rusijos veiksmus sieja su Baltijos jūroje vykstančiomis amerikiečių organizuojamomis tarptautinėmis pratybomis BALTOPS.

Birželio pradžioje prasidėjusios BALTOPS pratybos vyks iki penktadienio. Jose dalyvauja apie 4 tūkst. karių, 40 laivų ir 60 orlaivių iš 18 šalių.


Rašyti komentarą...
J
Jurgiui
2021-06-16 17:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei būtų numušę rusų lėktuvą, tada prasidėtų maldos iś kitos rusų maldaknygės: "Kaimynai! Taigi kaimynai!!! Nereikia pyktis ir kištis į svetimos valstybės santykius, reikia gražiai sugyventi!".
Atsakyti
0

J
Jonas
2021-06-16 16:16:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gal paklydo žmonės,juk nieko neužpuolė.
Atsakyti
-3

J
Jurgis
2021-06-16 16:18:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Rusams jūsų notos vienodai rodo....reikėjo numušti vieną, tada būtų net notos nereikėję.....
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų