• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainiečių trofėjus – pamuštas rusų tankas – tapo spąstais vadinamiesiems rusų vatagalviams. Pareigūnai sako akylai stebintys visus, kas deda gėles ir dega žvakes, taip garbindami rusafašistus, žudančius Ukrainos žmones. O vatagalviai nerimsta, provokacijas rengė ir pirmadienio vakarą, ir antradienio dieną. Vis tik kiti žmonės parodė išmonę – prie tanko pastatė klozetą.

Ukrainiečių trofėjus – pamuštas rusų tankas – tapo spąstais vadinamiesiems rusų vatagalviams. Pareigūnai sako akylai stebintys visus, kas deda gėles ir dega žvakes, taip garbindami rusafašistus, žudančius Ukrainos žmones. O vatagalviai nerimsta, provokacijas rengė ir pirmadienio vakarą, ir antradienio dieną. Vis tik kiti žmonės parodė išmonę – prie tanko pastatė klozetą.

REKLAMA

Politologai neslepia – tai viena iš Kremliaus taktikų rodyti savo publikai, kad neva demokratinėje valstybėje net gėles padėti draudžiama, juk be kontekstą tai išties gali atrodyti neadekvačiai. O kol vyksta diskusijos, kas tai, šalia tanko ėmė budėti ir karo policija bei šauliai, o atneštiems raudoniems gvazdikams įrengtas ir specialus šiukšlių konteIneris.

Incidentas pirmadienip vakare įsiplieskė prie ukrainiečių pamušto rusofašistų tanko Katedros pašonėje.

Vilniaus mero patarėjas Karolis Žukauskas drauge su komiku Pauliumi Ambrazevičiumi pabandė nurinkti gėles, kurias ten padėjo prorusiškais pasisakymais ne kartą pagarsėjęs Paleckio bendražygis Jonas Kovalskis. Ambrazevičius į policiją nesikreipė, bet pasidalija, dėl ko įvyko susistumdymas.

REKLAMA
REKLAMA

„Prasidėjo tie visi propagandiniai dalykai, kaip čia NATO supa Rusiją ir panašiai. Aš bandžiau paklausti, kas pradėjo tą karą, tai, be abejo, jie turi tą įsivaizdavimą ir ten vienas prie vieno visos Rusijos propagandos klišės“, – kalba P. Ambrazevičius.

REKLAMA

Vadinamieji vatnikai, jau ne tik apstumdo neįtikusius, bet dar ir giriasi „Tik Tok“ sumušę tuos, kas neleidžia laisvai padėti gėlių: „Rusija gyvuoja, taip, kad niekada Rusijos niekas nenugalės. Vakar ant tanko padėjau gėles, vienas čia atėjo, stovėjo, numetė gėles, prie manęs jas sutrypė. Aš jį dviem smūgiais „išjungiau“, o gėles padėjau į vietą.“

Incidentų netrūksta ir šiandien. Dvi rusakalbės moterys prisipažįsta net nežinančios, kodėl dega žvakes, bet įsivelia į žodžių mūšį su tais, kas neleidžia to padaryti:

REKLAMA
REKLAMA

„Senas kriene, pagalvok apie vaikus... – Tai mes galvojam apie vaikus. Už taiką reikia... Su kuo tu kariauji, su gėlėmis... – Mes 600 metų kariaujam.“

„Klausyk klausyk, šiuklių dėžė ten. – Aš nenoriu su tavimi kalbėti. Šiukšlinė tai tu.“

Kol vieni gina gėles ir garbina rusofašistus, kurie žuvo į Ukrainą atvažiavę tanku, kiti demonstruoja neapykantą rusofašistams: „Kaip galima nešti gėles, jeigu šitas tankas šaudo į normalius ukrainiečius.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar kiti ir pajuokauti nevengia – vilniečiai Vilius ir Gediminas šalia tanko ketino pastatyti ir vazą – klozetą. Tiesa, šalia budintys karo policijos pareigūnai tam paprieštaravo:

„Pabandėm palikti vazą gvazdikams, bet neleido, tai teko susirinkti.“

Nu kaip komentaras, tualetai, reiškia, reikalingi ten. Tai va, turim laisvą.“

O neleido klozeto karo policininkai pastatyti veikiausiai todėl, kad nuo ryto prie tanko jau įrengtas specialus konteineris atneštoms gėlėms. Akivaizdu, kad jo prireiks.

REKLAMA

Rusofašistų įžulumui ribų nėra, aplinką saugo karo policiją, o štai jie vidury baltos dienos vistiek neša gėles:

„Mačiau, padėjo gėles, ir dar žiegnojosi. Parodžiau, kad proto tau trūksta su pirštu.“

„Išmečiau.“

„Aš mačiau, kad ji persižiegnojo nusifotografavo, paklausėm, kodėl ji taip daro, sako: kad ji taip kovoja už laisvę ir demokratiją.“

Kol kas nuo šiandien ramybę prie tanko užtikrina karo policijos pareigūnai. Juos keis paromis budėsiantys ir šauliai. Tiesa, pasigirdusias kalbas, esą gal tanko visai ir nereikėjo, ir šalies vadovas, ir Krašto apsaugos ministerija atkerta.

REKLAMA

„Jo reikėjo, jo reikėjo, kad pamatyti tuos vatinukus, kurie gėlytes neša ir visokias maldas organizuoja, labai gera išgryninti ir pamatyti, kas yra kas Lietuvoje“, – sako prezidentas Gitanas Nausėda.

„Manau, kad mes tų provokacijų nebijom ir neturim bijoti, tai būtų tokia žinutė. Ir pasvėrus, kas yra geriau ar blogiau, šis tankas kalba pats už save. Mūsų pagridninė žinutė yra ta, kad Ukrainos karo trofėjus, aukodami Ukrainai ir Ukrainai kovojant, visi rusų tankai virdsta tokiais trofėjais“, – teigia ministro patarėja Kamilė Šeraitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O visi tokių trofėjų garbintojai gali sulaukti ir baudos. Policija pradėjo vieną ikiteisminį tyrimą ir vieną administracinę teiseną.

„Mes bandome išsiaiškinti, ar tas gėlių dėjimas, tam tikrame kontekste su tam tikrais komentarais, su transliacijomis, tam tikrų veikėjų, kurie yra priešiškai nusiteikę, gali būti vertinamas, kaip pažeidimas“, – kalba policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

O politikos žinovai paaiškina – ne visada tanką garbinantieji ateina dėl jame žuvusių okupantų. Tai tiesiog sena Kremliaus schema kompromituoti demokratines šalis iškreipus įvykio kontekstą.

REKLAMA

„Propagandinė kampanija turi labai aiškią savo potekstę. Tiek Berlyne, Rygoje, Taline, vyksta kampanija, raginama nešti gėles. Tikintis, kad tai sukels tas įtampas prie tanko. Ir vaizdas bus toks, už gėles, imasi sankcijų, pyksta, tai toks savotiškas informacinės kovos būdas“, – aiškina politologas Nerijus Maliukevičius.

O jo įrankiai pakliūva į savo pačių pinkles. Tokius veikėjus policija registruoja, ir antivalstybinę veiką vykdančių asmenų sąrašas būtent per tokius pasirodymus prie tanko pasipildys. Tankas Vilniuje bus eksponuojamas iki kovo vidurio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų