Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje vis dar tęsiasi. Jis gali būti įšaldytas, tačiau greitu metu karas nesibaigs, teigia ekspertai.

Rusijos pradėtas karas Ukrainoje vis dar tęsiasi. Jis gali būti įšaldytas, tačiau greitu metu karas nesibaigs, teigia ekspertai.

REKLAMA

Naujienų portalo tv3.lt laidoje „Dienos pjūvis“ pulkininkas Gintaras Bagdonas ir gynybos ekspertas Darius Antanaitis aiškino, kad tam reikia lūžio ir vienos ar kitos pusės persvaros.

Pone Bagdonai, ko trūksta, kad įvyktų lūžis Rusijos kare Ukrainoje? Ar tai bus greitai?

G. Bagdonas: Nenorėčiau pranašauti laiko ašyje, kada tai bus, bet tikrai ne 2 ar 3 mėnesių. Reikia, kad mūsų Vakarų pasaulis, platesnis pasaulis, nepavargtų, o suprastų, kad karas ir Ukrainos pergalė bus greitesnė, jei ukrainiečiams bus padedama kuo daugiau.

Aš kalbu ne tik apie materialią ginkluotę, bet juos reikia ir mokyti, reikia patarėjų, jie ne Ukrainos teritorijoje, tai šalia esančiose partnerėse šalyse arba kviesti juos mokytis į mūsų šalis.

REKLAMA

Džiugu, kad Didžioji Britanija ėmėsi labai stiprios iniciatyvos – iki 10 tūkstančių ukrainiečių parengti savo šalyje. Ta parama turi tik stiprėti ir tikimės, kad pradėjus veikti JAV lendlizui jie iš tikrųjų sustiprės ir ta pergalė ateis.

Bet jis pradės veikti tik rudenį...

G. Bagdonas: Ukrainiečiai ir dabar gauna labai daug dar net neveikiant lendlizui. Vien iš žiniasklaidos pranešimų matome, kad jie jau gavę įvairių haubicų, apie lengvąją taktinę ginkluotę net nėra, ką kalbėti, kuri taktiniame mūšyje kartais atlieka lemiamą vaidmenį.

REKLAMA
REKLAMA

Taip pat įvairių modifikacijų nepilotuojamus skraidymo aparatus, artilerija, logistinės priemonės, medicina, didžiulė finansinė parama, už kurią patys ukrainiečiai perka ginkluotę, šaudmenis.

Pone Dariau, ar galime rudenį tikėtis ukrainiečių kontrpuolimo? 

D. Antanaitis: Tikėtis visą laiką kažko reikia, bet vienas dalykas – kai dabar (kalbama apie – red. past.) kontrpuolimą, reikia nustekenti ir priešą. Mes matome, kad visi rusai koncentruojasi į Chersoną, o tai reiškia, jog pajėgas iš kažkur jie atitraukia. Tai kažkur yra susilpnėjusios kryptys. 

<...> Mano asmenine nuomone, aš nemanau, kad ukrainiečiai rugsėjo mėnesį galės padaryti plataus masto kontrpuolimo ir išvalyti visas savo žemes nuo rusų okupantų.

Tai ar gali būti, kad rudenį konfliktas bus įšaldytas iki pavasario?

D. Antanaitis: Tai yra įmanomas dalykas. Kad išvestų iš to balanso visą tą operaciją, reikalingas vienos arba kitos pusės rimtesnis žingsnis. Rusai okupuotuose teritorijose bando įvesti netikrą referendumą ir paskelbti, kad tai yra jų žemės, o jeigu jūs ten lįsite, mes šausime į jus branduolinį užtaisą.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečiai intensyviai moko savo kariuomenę, o Vakarai suteikia finansinę pagalbą, nes svarbus ne tik tai karas, bet ir finansai, ginkluotė. Tam, kad pradėtum kontrpuolimą arba kad įšaldytas konfliktas išjudėtų, kažkas turi įgauti persvarą.

Šioje vietoje, manau, vyksta lenktynės, kas greičiau įgaus persvarą.

Visą pokalbį išgirskite laidoje, esančioje straipsnio pradžioje. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų