Guoga: „Supratau, kad negali sėdėti ant visų kėdžių iš karto“

Realios įtakos taip ir negavęs Antanas Guoga baigia savo trumpą pasirodymą Seime. Su Darbo partija nė šimto dienų nepadirbęs parlamente Guoga atsisako mandato, vėl keičia politiką į verslą – ne pirmą kartą ir nežinia, ar paskutinį.

Verslininkas toliau vengia atsakymų, ar būdamas parlamentaru vadovavo Kanados bendrovei ir taip pažeidė Konstituciją. Tačiau atviriau prabilo apie santykius su Viktoru Uspaskichu ir išliejo širdį, kodėl prieš rinkimus gyrė Darbo partijos vedlį. O Guogą Seime netrukus pakeis solidžią kompensaciją jau spėjęs gauti Artūras Skardžius.

Antras kartas nemelavo. Prieš mėnesį Antanas Guoga neatvyko į Vyriausiąją rinkimų komisiją, nes atostogavo Dubajuje, o nuotoliniu būdu atsisakyti mandato įstatymai neleidžia. Šįryt „darbietis“ galiausiai perskaito savo prašymą komisijos nariams.

Tų apsisprendimų laisva valia milijonieriaus karjeroje būta nemažai – iš pradžių buvęs Liberalų sąjūdžio gretose vėliau pasitraukė, prieš Europarlamento rinkimus nesėkmingai bandė laimę su Centro partija ir Puteikiu, o po metų tapo antruoju numeriu Darbo partijos sąrašuose. Guogos žodžiais, dabar jis „uždaro“ politinę karjerą, bus tik verslininkas.

„Supratau, kad negali sėdėti ant visų kėdžių iš karto“, – sako verslininkas Antanas Guoga.

Tos kėdės – tai Kanados bendrovė „Cypherpunk Holdings“, investuojanti į technologijas ir kriptovaliutas. Ji Guogą savo puslapyje dar nuo praėjusių metų pabaigos nurodo kaip vadovą. O tai prieštarauja Konstitucijai – Seimo narys negali užimti jokių kitų pareigų. Pasitvirtinus tokiam faktui grėstų apkalta.

„Aš nevadovavau, jau ta tema uždaryta, paaiškinta ir uždaryta. Dabar jau grįšiu, nuo šiandien, nuo ryt, kada leidžia. Daug vadovausiu kompanijų, pranešiu viską, jei paliksit e-mailą, daug kompanijų. Kur tik galėsiu, vadovausiu“, – pasakoja A. Guoga.

Yra ir kita priežastis. Guoga svajojo apie ministro postą, bet gavo tik paprastą ir neįtakingą kėdę opozicijoje.

„Jūs juk suprantat, kad kai esi opozicijoje, tu nieko negali įgyvendinti, tai nenori žmonių nuvilti. Jeigu turi svertus, turi ministerijas, gali daryt pokyčius. O opozicijoje ką gali daryt? Kritikuot ir gaišint laiką visų?“ – teigia A. Guoga.

REKLAMA

Dar per tuos porą mėnesių Seime Guoga gavo daugiau kaip dviejų tūkstančių eurų į rankas algą, kurią teigia skyręs labdarai ir intensyviai bandė kolegas įtikinti mokėti tėvams po 10 tūkstančių eurų už kiekvieną gimusį vaiką.

Bet palaikymo nesulaukė. O prieš pat naujuosius jis dar užrūstino ir partijos vadą Uspaskichą, reklamavusį nuo koronaviruso neva apsaugantį vandenį. Guoga tai išvadino šarlatanizmu ir paragino Uspaskichą trauktis iš partijos vadovų, į ką iškart sulaukė atsako.

„Jeigu pavadinti partiją šarlatanizmo organizacija, ir visa kita, jis tikrai nevertas būti tos partijos nariu. Aš jo vietoje pats pasitraukčiau“, – kalbėjo Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspackich.

Tik štai Guoga jau spėjo pamiršti, kad dar yra ir partijos narys: „Neplanuoju pasitraukti šiai dienai, bet gal reiks pagalvot. Priminėt, net pamiršau.“

Šiandien Darbo partijos vedlys į skambučius neatsiliepia, kolegos sako, kad vadas ilsisi Tailande.

„Žinokit, nebendraujam. Ryšys yra nutrūkęs, gal vibracijos nesutampa šiai dienai“, – sako A. Guoga.

O visai ką tik, prieš rinkimus, Uspaskichui Guoga žarstė pagyras.

„O tai ką sakyti per rinkiminę kampaniją, kaip jūs galvojat? Nėra, kad meluotum, bet sakai visa ką geriausia. Norisi laimėt“, – pasakoja A. Guoga.

Frakcijos kolegos sako bandę perkalbėti Guogą.

„Man smagu būtų, kad nesitrauktų, nes tikriausiai nieks nesiginčija, kad Antanas mūsų politinėje padangėje įvairiaspalvė asmenybė. Drugelių, skraidančių ore, norisi visada, kažko gaivesnio“, – teigia Seimo vicepirmininkas Andrius Mazuronis.

Tik kada paskutinį kartą jį matė Seime, sunkiai beprisimena.

„Kai baigėsi sesija, tada ir mačiau. Bet tikiuosi, gal šiandien pamatysiu dar. Išlydėt gi reikia žmogų, aš sakau, kad komandinė dvasia pas mus frakcijoj labai gera“, – kalbėjo A. Mazuronis.

Kol Darbo partijos frakcija ruošiasi penktadienio atsisveikinimo vakarėliui, galbūt nuotoliniam ir, matyt, be Uspaskicho, apžvalgininkai sako, kad buvusio pokerio lošėjo pasitraukimas rinkėjams nuo pat pradžių neturėjo būti staigmena.

REKLAMA

„Tai yra tie patys rinkėjai, kuriems Uspaskichas su visais vandenimis yra rimtas politikas, kuriems bus rimtas politikas Artūras Skardžius, susikompromitavęs interesų maišas. Tie žmonės balsavo už tokią partiją ir gauna tai, už ką balsavo. Nėra ko pykti“, – sako apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Vietoje Guogos į Seimą grįš būtent Artūras Skardžius, vos prieš pora mėnesių spėjęs gauti ir beveik 14 tūkstančių kompensaciją už tai, kad nebuvo perrinktas. Praėjusios kadencijos pradžioje buvo kilęs skandalas dėl to, kad Skardžius Seime galėjo proteguoti savo žemės subnuomininkus – vėjo jėgainių įmonę.

„Žmogus, kuris ne vieną kartą balansavo ant apkaltos ribos. Ne, jis bus toks pat. Ateis toliau tvarkyti savo reikalų. Jis irgi yra verslininkas“, – pasakoja apžvalgininkas Virgis Valentinavičius.

Pats Skardžius telefonu šiandien irgi neatsiliepia.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų