Gerumo akcijos prieš šventes: medikams plokštainis ir kalėdinis autobusas namų kiemuose

Prieš Kalėdas daugėja įvairių gerumą skleidžiančių ir nuotaiką keliančių akcijų. Štai šiauliečiai su pavojinga COVID-19 liga kovojančius medikus nusprendė pavaišinti bulvių plokštainiu. O kauniečiai rūpinasi saugumu ir tam, kad gyventojai liktų namie ir nesiburiuotų mieste, kalėdinis autobusas koncertą jiems atveža tiesiog po langais – į kiemą.

Garuoja šviežutėlis bulvių plokštainis. Jį Šiaulių profesinio rengimo centro atstovai  kepa medikams, kovojantiems su koronaviruso pandemija.

„Kreipėmės į ūkininkus, kurie skyrė įvairiausių žaliavų, ir šiandien bandome startuoti su ta pagalba gamindami lietuvišką kugelį pietums gydytojams“, – sako skyriaus vedėja Renata Veršinskienė.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gerumo akcijos prieš šventes: medikams plokštainis ir kalėdinis autobusas namų kiemuose

Plušėjo centro darbuotojai ir mokiniai nuo ankstyvo ryto.

„Mokinukai mūsų virėjai, merginos, kurios nepabijojo anksčiau ateiti, kažkur apie 7 valandą, ir nuskutom 40 kilogramų bulvių“, – pasakoja profesijos mokytoja Dalia Rupšienė.

O kad maistas būtų skalsesnis – ypatingais ingredientais paskanino.

„Kad skoninės savybės būtų geros, viskas sudėta, pagrinde meilė“, – teigia D. Rupšienė.

Tad porcijomis sudalintas, šiltai supakuotas plokštainis, jau keliauja į ligoninę. 

Kaune dovanų sulauks visi gyventojai. Į miestą išrieda kalėdinis autobusas. Garsiai skambantis ir iš tolo šviečiantis jis kalėdinė nuotaiką skleidžia miesto gatvėmis ir atvyksta į daugiabučių kiemus. Sąlygos tik dvi – būtina pasikviesti ir pasipuošti kiemą.

„Kaunas – Europos kultūros sostinė projektas inicijavo saugų projektą į kiemus, kuomet radijas ant ratų atvažiuos į kiekvieno namus ir atveš kalėdinę dvasią“, – kalbėjo „Kaunas 2022“ atstovė Irutė Tumaitė.

Tad gyventojai raginami neiti į lauką, o lietuvių atlikėjų specialiai sukurtų ar perdainuotų dainų – klausytis pro langą ar balkone.

Į pirmąjį koncertą ant ratų vyksta ir aktorius Egidijus Stancikas, ir dainininkė Jurga Šeduikytė.

„Šitoj situacijoj norisi kurti tą nuotaiką ir susikurti koncertą, kai jo negalima, kitu formatu“, – sako dainininkė Jurga Šeduikytė.

REKLAMA

Bet vos išgirdę šventinę muziką žmonės neištveria ir nusprendžia rizikuoti – išeina pažiūrėti, mojuoja ugnelėmis, linguoja į taktą, skuba įsiamžinti:

„Atlėkėm iš toliausiai pažiūrėt, išgirdom, pamatėm.“

„Išbėgom, Groja, linksma, nuostabu.“

„Su lemputėm… gražus.“

„Nuostabi dovana miesto gyventojams.“

„Labai smagu, ir vaikam patinka, labai smagu, kai tokiu metu atvažiuoja kalėdos į namus.“

Kalėdinis autobusas mieste važinės iki Kūčių vakaro.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų