Prieš Kalėdas – skaudus likimo smūgis: mama su sūnumi gali likti be namų

Nedideliame Pakertų kaime, Kaišiadorių rajone, gyvena apie 300 žmonių, bendruomenė neabejinga į bėdą patekusiems jos nariams. Dėl laiku nesutvarkytų dokumentų kaimo gyventojams Elenai Diržinskienei ir jos sūnui Kęstučiui Diržinskui iškilo pavojus netekti namų, kuriuose gyveno visą gyvenimą.

Dėl socialinių įgūdžių stokos nesutvarkyti dokumentai lėmė, kad Diržinskų butas atsidūrė Valstybės turto banko aukcione. Elena ir jos sūnus Kęstutis yra neįgalūs ir nors gaunamų pašalpų užtenka sumokėti mokesčiams bei pavalgyti, tačiau buto išsipirkti patys Pakertų gyventojai negalėtų.

Seniau motina ir sūnus padėdavo kitiems kaimo gyventojams ūkio darbuose, tačiau dabar to daryti neleidžia sveikatos būklė.

Po nepriklausomybės atgavimo nesutvarkyti dokumentai

Pakalbintas Pakertų kaimo bendruomenės pirmininkas Remigijus Klimavičius svarsto, jog butas aukcione atsidūrė dėl to, jog jis po nepriklausomybės atgavimo niekada nebuvo privatizuotas:

„Žmonės nesusitvarkė savo dokumentų laiku, kai tai buvo galima, ir netapo savininkais to buto, nors visą laiką ten gyvena. Kai buvo sovietų sąjungai tai visi butai buvo valstybės, paskui Lietuvai paskelbus nepriklausomybę, kas buvo gudresni susitvarkė ir tapo savininkais, o šitiems žmonėms nepavyko.“

Buto atsiradimas varžytinėse nustebino ir Diržinskų artimuosius. E. Diržinskienės sesuo Irena Žigutienė teigia, jog apie nesutvarkytus dokumentus sužinojusi tik dabar:

„Pritrūko jiems kažkokių dokumentų ir taip ir liko neišpirktas butas. Mes, visi artimi žmonės, net nežinojome, kad jie neišsipirkę to buto, tik dabar sužinojome, kad aukcione atsidūrė.“

Niekada neremontuotas butas įvertintas keliais tūkstančiais eurų

Bendruomenės pirmininkas atvirauja, jog pradinė buto kaina varžytinėse nemaža, nuo namo pastatymo neremontuotas butas varžytinėse bus parduodamas už pirminę 4140 eurų kainą. Dėl tokios, neįgaliems žmonėms, neįkandamos buto kainos kaimo bendruomenė susitelkė ir pradėjo rinkti lėšas butui išpirkti.

REKLAMA

„Iš tikrųjų mes prieš tris, keturias savaites turėjome bendruomenės valdybos susirinkimą ir planavom savo kitų metų veiklą ir kadangi aš esu naujas bendruomenės pirmininkas, tik šiais metais išrinktas, tai persiskaičiau visus įstatus ir sakau „mūsų viena iš veiklų yra socialinė pagalba, kadangi esu naujas, nežinau, gal yra žmonių, kuriems galėtume padėti, kažką susiplanuot ir padaryt?“ Pašnekėjom, padiskutavom, kad kaip ir nežinom tokių žmonių. Praėjo dvi savaitės ir pats darbas atsirado“, – teigia bendruomenės pirmininkas R. Klimavičius.

Žmonių gerumas viršijo lūkesčius

Lapkričio 20 d. kaimo bendruomenė pradėjo lėšų rinkimo akciją, jie siekė surinkti 4900 eurų. Suma pasirinkta kiek didesnė nei pradinė buto kaina aukcione, bet taip yra dėl svarbios priežasties:

„Visų pirma tai yra aukcionas, todėl yra teorinė galimybė, kad kažkas dar dalyvaus ir kels kainą, dėl to mes ir daugiau pinigų renkam. O antra, kadangi butas nuo pat pastatymo nėra matęs remonto tai už likusius pinigus paremontuosim: langai, vandentiekis, sanitariniai mazgai – visa tai reikia remontuoti“, – pasakoja R. Klimavičius.

Reikalinga piniginė parama buvo surinkta per mažiau nei savaitę, šiuo metu Diržinskų buto išpirkimui ir jo remontui surinkta beveik 7000 eurų.

Žmonės linki šiltų Kalėdų namuose

Sutelktinio finansavimo platformoje „Susimetam.lt“ aukodami pinigus, žmonės gali palikti komentarą. Aukodami žmonės linki artėjančias šv. Kalėdas Diržinskams sutikti šiltuose, savo namuose, jaukiai paminėti Kūčias.

E. Diržinskienė sesers teigimu labai džiaugiasi žmonių gerumu:

„Džiaugiasi labai, graudinasi net. Jos gyvenimas nebuvo labai lengvas. Prieš porą metų susirgo vėžiu ir turi dabar neįgalumą nustatytą. Kažkada seniau ir kolūky dirbo ir šiaip žmonėm padėdavo. Visi kaime ją pažįsta. Niekas nieko blogo negali pasakyt“, – pasakoja Irena Žigutienė.

Aukcionas jau po savaitės

Gruodžio 7 dieną numatytame aukcione atstovaudama savo seserį dalyvaus I. Žigutienė. Nors surinktos pinigų sumos ko gero užteks ir bent minimaliam buto remontui, tačiau pačios I. Žigutienės žodžiais nereikėtų skubėti:

REKLAMA

„Pirmiausia nebėgam prieky traukinio. Pirmas žingsnis nupirkti tą butą, sutvarkyti visus dokumentus. Ir tada matysim ką toliau darysim. Žiūrėsim, kokios didžiausios bute problemos.“

Irena Žigutienė dėkoja Pakertų bendruomenės pirmininkui ir visiems žmonėms, kurie parėmė jos seserį.

Prisidėti prie lėšų rinkimo Diržinskų buto aukcionui galite čia.


Rašyti komentarą...
K
Kazimieras Lazauskas
2020-12-03 16:14:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nuostabi bendruomenė. Kad taip visur...
Atsakyti
-2

J
Juste
2020-12-04 12:42:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
SUPER! Žmonės šaunuoliai! Tik gaila kad valdžios atstovai apsimeta kad nieko nežinojo. Gėda dėl valstybės ir valdininkų aplaidumo. O šitiems žmonėms linkiu šiltų ir jaukių Kalėdų!
Atsakyti
-1

D
Dieve
2020-12-07 00:35:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip gaila tokių žmonių.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų