Ekspertai paaiškino, ką daryti, kad katė nedraskytų baldų

Nors katės jau daug metų auginamos namuose, tačiau jų instinktai niekur nedingę. Šiems gyvūnams svarbu galąsti nagus, bet ką daryti, kad katės nedraskytų, ko nereikia, aiškinosi TV6 laida „Gyvūnų manija“.

Kad namai būtų tvarkingi, o augintinis elgtųsi prideramai reikia katėms suteikti visas sąlygas pamatinių poreikių patenkinimui. 

„Jei namuose turite katę ir nenorite, kad ji draskytų baldus ar tapetus, namuose būtinai turėkite draskyklę. Katė draskydama natūraliai truputį pasitrumpina savo nagus. Taip pat taip yra pašalinami nešvarumai, kurie yra susikaupę“, – TV6 laidai „Gyvūnų manija“ pasakojo „KIKA“ ekspertė Greta Savickaitė. 

Tačiau katės ne visada noriai naudojasi suteiktomis priemonėmis. Katei parodyti, kur ji gali ir turėtų draskyti, galima pasitelkus natūralius produktus. 

„Pripratinimui galima rinktis specialias, purškiamąsias pripratinimo priemones arba kačių mėgstama katžolę. Atpratinimui galite rinktis lygiai taip pat atbaidančias priemones arba į pagalbą galite pasitelkti eterinius aliejus. Katėms dažnai nepatinka citrusinių vaisių kvapas, todėl galite išmėginti citrinų eterinį aliejų“, – sakė G. Savickaitė. 

Tokiu aliejumi reikėtų keliais lašais apšlakstyti būtent tas vietas, kur nenorite, kad katė draskytų. 

O kaip išsirinkti tinkamą draskyklę, ieškokite reportaže, esančiame straipsnio pradžioje. 

Laidą „Gyvūnų manija“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 9:00 per TV6 televiziją.

VISĄ LAIDĄ PAMATYKITE ČIA:

Straipsnis parengtas pagal TV6 laidą „Gyvūnų manija“. 


Rašyti komentarą...
T
Tai tikra
2021-03-01 14:46:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kate yra kerštinga nepamirškite labai gerai viska supranta. Kaimynų senutė papasakojo sena įvyki. Seniau kačiukus skandindavo ir vienoj šeimoj taip padarė atėjo kaimynė ir šeimininkė pasakoja ką padarė o kate sėdi ant pečiaius pasiprašė laukan šeimininkė išleido ir po min išgirdo kad sukliko 3 m.vaikas žaidęs smėlio dėžėje išeina ir mato guli vaikas perkasta gerkle o kate išėjo iš namų.
Atsakyti
0

P
Parapsichologė
2021-02-21 11:38:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei katė drasko baldus,tokios katės reikia atsisakyt.Nes neatitinkabio laukai.Kai atitinka bijo laukai su tuo žmogum.,jokių draskymo baldų nebūna.Čia tas pac yra ir su žmogum,viesnas gina vampyruojamas
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų