Atkirtis Prancūzijos siekiui uždrausti gyvūnus cirkuose: tai – neįmanoma

Dar praėjusių metų rugsėjį Prancūzija paskelbė laipsnišką draudimą cirkuose rengti pasirodymus su lokiais, tigrais, drambliais ir kitais laukiniais gyvūnais. Tad ilgainiui įvairiuose pasirodymuose jų nebeliks. Tačiau ne visi cirkų savininkai su tokiu draudimu sutinka.

„Tokius sprendimus dėl galimo cirko gyvūnų uždraudimo mes laikome savavališkais. Galime prarasti savo gyvūnus, darbuotojus, struktūras ir tradicijas. Mes to labai bijome“, – sako cirko savininkas William Kerwich.

Draudimui prieštarauja ir jo dukra, cirke rengianti pasirodymus visą gyvenimą.

„Nematau cirko be gyvūnų, manau, tai neįmanoma. Aš su jais visais užaugau – visi cirko gyvūnai yra mano šeima. Štai hipopotamas yra tokio pat amžiaus kaip mano brolis ir aš su juo užaugau“, – teigia cirko atlikėja Cassandra Kerwich.

O štai įstatymo kūrėja Laetitia Romeiro Dias teigia, kad cirko gyvūnai kenčia ir pasirodymai su jais negali tęstis.

„Kai gyvūnai dresuojami pasirodymams cirkuose, akvariumuose, meškų pasirodymams, televizijos laidoms, tai juk gyvūnų kankinimas. Taip mes vaikams rodome pakeistus gyvūnus, jų elgesį, suteikiame neobjektyvų suvokimą ne tik apie gyvūnų rūšis, bet ir apie žmogaus bei gamtos santykius“, – įsitikinusi ji. 

Tuo tarpu prancūzų Gyvūnų partija siekia, kad jų programoje visi gyvūnai – tiek laukiniai, tiek naminiai būtų cirke uždrausti.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų