DIENOS PJŪVIS. Svarstoma skelbti lokalius karantinus – ar pajūriui teks užsidaryti?

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad šiuo metu stebimi COVID-19 situacijos pokyčiai šalyje jos nedžiugina. Kai kuriose savivaldybėse epidemiologinė situacija yra itin prasta. Todėl, pasak premjerės, lokalių karantinų galimybė nėra atmestina. Pagal atvejų skaičių priekyje toliau išlieka Palangos miesto savivaldybė, raudonuoja ir kitos pajūryje esančios savivaldybės. Tad ar pajūriui teks užsidaryti?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Neringos meru Dariumi Jasaičiu ir Seimo nare Jurgita Sejoniene.

Primename, kad Lietuvoje jau skaičiuojamos 22 raudonos savivaldybės ir viena juoda. Pagal atvejų skaičių priekyje toliau išlieka Palangos miesto savivaldybė, čia minėtasis rodiklis jau yra 438,5. 

Toliau rikiuojasi Klaipėdos miestas, Skuodo rajonas, Kretinga, Kaunas, Vilniaus miestas, Šiauliai, Klaipėdos rajonas, Panevėžys, Šilutės rajonas, Lazdijų rajonas, Rietavas, Kalvarijos, Plungės rajonas, Jonavos rajonas, Šakių rajonas, Neringa, Alytaus, Mažeikių, Šilalės ir Kėdainių rajonai.

Į juodąją zoną patenkantis Ignalinos rajonas turi 63,7 naujus atvejus per dvi savaitę, tačiau į blogiausią epidemiologinę zoną patenka pagal teigiamą tyrimų dalį, kuri siekia 10,4 proc.

Primenama, kad lietuviška spalvų sistema paremta naujų atvejų skaičiui 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir teigiamų testų dalimi per septynias dienas. Ji patvirtinta šių metų vasarį kaip karantino atlaisvinimo planas.

Tačiau pastaruoju metu Vyriausybės atstovai akcentuoja, kad griežtesnės priemonės bus siejamos pirmiausia su ligoninių užimtumu.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
T
Tadas Blinda
2021-08-05 18:03:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ejkit visi jus na...ui su ta corona,karantinais ir t.t
Visus sejmo vagis suristi ir i baltarusija pas bate.
Atsakyti
0

O
Ons
2021-08-05 17:17:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Palanga Sventoji zmones sveuki linksmi ,daug vakcinuotu ,viesbuciu savininkai darbuotojai sveiki meras dirba barai serganciu net kosanciu neturi o sia boba devintine serga tik ant popieriau arba zmones kurie turi vezinius susirgimus debeta ar auksta kraujo spaudima bet ne vis vien covidas - delta zodziu vietoi teisybes vel gazdinimai
Atsakyti
-1

L
Lt
2021-08-05 12:59:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur juoduluai lenda ten viruso niera ?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų