DIENOS PJŪVIS. Kiek Lietuvai kainuos nelegalių migrantų krizė ir jų išlaikymas?

Į Lietuvą toliau plūsta nelegalūs migrantai, o didėjant jų skaičiams kyla klausimas, kiek Lietuvai kainuos ši nelegalių migrantų krizė ir jų išlaikymas.

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su finansų ministre Gintare Skaiste ir Druskininkų meru Ričardu Malinausku.

Primename, kad Lietuva migrantų krize valdyti ėmėsi naujos taktikos – leido pasieniečiams apgręžti migrantus atgal į Baltarusiją ir nukreipti juos į legalius sienos perėjimo punktus arba diplomatines atstovybes, kur jie galėtų pateikti savo prieglobsčio prašymus. Jeigu migrantai nepaisytų pasieniečių nurodymų, Valstybės sienos ir jos apsaugos įstatymas leidžia pasieniečiams saugant sieną panaudoti psichinę ir fizinę prievartą.

Ką tai reiškia, kokios tai priemonės ir kada jos naudojamos? Kas nutinka, jeigu migrantų grupė vis tiek veržiasi į Lietuvos teritoriją?

Operacijų vadovės, vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės sprendimas nubrėžia, kad migrantams nevykdant Lietuvos pareigūnų reikalavimų, pasieniečiai gali panaudoti atgrasančius veiksmus ir psichinę prievartą.

Policijos įstatyme psichinė prievarta yra apibrėžiama kaip įspėjimas apie ketinimą naudoti fizinę prievartą, šaunamąjį ginklą arba sprogmenis. Psichinei prievartai prilyginamas specialiosios priemonės ar šaunamojo ginklo parengimas prireikus naudoti.

Plačiau apie tai skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
D
Darius
2021-08-03 13:19:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Artimiausiu laiku gali būti,kad patiems teks atsisakyti Lietuvos pilietybes ir bėgti i kitas šalis,kur gerbia algos geros spaudimo nera ir.prievartos su vergove.
Atsakyti
-1

V
Vitas
2021-08-03 13:42:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sąskaita turi būti pateikta Lanzbergiui ir jo partijai .
Atsakyti
0

P
P s
2021-08-03 13:38:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Seniai nuo to reikejo pradėti skęstančiųjų reikalas pačiu skęstančiųjų reikalas nereikia sudaryti šiltnamio sąlygų mes jų čia nekvietem valstybė išlieka jeigu ji sugeba apsiginti tai turi įrodyti vyriausybe
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų