REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugėjant nustatomų naujų COVID-19 atvejų skaičiui visa Lietuva artėja prie raudonojo C2 scenarijaus. Į jį patenkama, kai naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyv. per 14 d. siekia 150, o šiuo metu šis rodiklis yra 147,7.

Daugėjant nustatomų naujų COVID-19 atvejų skaičiui visa Lietuva artėja prie raudonojo C2 scenarijaus. Į jį patenkama, kai naujų atvejų skaičius 100 tūkst. gyv. per 14 d. siekia 150, o šiuo metu šis rodiklis yra 147,7.

REKLAMA

Šalyje jau skaičiuojamos 22 raudonos savivaldybės ir viena juoda. Pagal atvejų skaičių priekyje toliau išlieka Palangos miesto savivaldybė, čia minėtasis rodiklis jau yra 438,5. Toliau rikiuojasi Klaipėdos miestas, Skuodo rajonas, Kretinga, Kaunas, Vilniaus miestas, Šiauliai, Klaipėdos rajonas, Panevėžys, Šilutės rajonas, Lazdijų rajonas, Rietavas, Kalvarijos, Plungės rajonas, Jonavos rajonas, Šakių rajonas, Neringa, Alytaus, Mažeikių, Šilalės ir Kėdainių rajonai.

Į juodąją zoną patenkantis Ignalinos rajonas turi 63,7 naujus atvejus per dvi savaitę, tačiau į blogiausią epidemiologinę zoną patenka pagal teigiamą tyrimų dalį, kuri siekia 10,4 proc.

REKLAMA
REKLAMA

Primenama, kad lietuviška spalvų sistema paremta naujų atvejų skaičiui 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų ir teigiamų testų dalimi per septynias dienas. Ji patvirtinta šių metų vasarį kaip karantino atlaisvinimo planas.

REKLAMA

A arba žaliasis scenarijus galioja, kai 100 tūkst. gyventojų tenka mažiau nei 25 atvejai, o teigiamų testų dalis yra mažesnė nei 4 procentai. B arba geltonasis scenarijus suskirstytas į B1, kai yra 25–50 atvejų 100 tūkst. gyventojų, mažiau nei 4 proc. teigiamų testų, ir B2, kai 100 tūkst. gyventojų teka 50–100 atvejų.

Taip pat yra C arba raudonasis ir D – juodasis scenarijai, kai atvejų skaičiai perkopia atitinkamai 100 ir 500 atvejų 100 tūkst. gyventojų.

Anksčiau su šiais spalviniais rodikliais buvo siejami konkretūs suvaržymai ir atlaisvinimai, tačiau pastaruoju metu Vyriausybės atstovai akcentuoja, kad griežtesnės priemonės bus siejamos pirmiausia su ligoninių užimtumu.

REKLAMA
REKLAMA

Ribojimus sieja su lovų užimtumu

Numatoma, kad nauji ribojimai laukia lovų užimtumui pasiekus 250–300. Lietuvos ligoninėse šiuo metu gydomi 184 COVID-19 pacientai, 22 iš jų – reanimacijoje. 

Deguonis papildomai tiekiamas 168 žmonių, 9 pacientams taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.

Per parą į ligonines dėl COVID-19 paguldyti 50 žmonių.

Praėjusią parą Lietuvoje nustatyta 218 naujų koronaviruso atvejų, nuo šios infekcinės ligos mirė vienas žmogus, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas.

14 dienų naujų susirgimų skaičius 100 tūkst. gyventojų pakilo iki 147,7 atvejo, o teigiamų diagnostinių testų dalis išliko nepakitusi ir siekia 3 procentus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šalyje per praėjusią parą atlikti 2282 molekuliniai (PGR) ir 6875 antigeno tyrimai dėl įtariamo koronaviruso.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 284 tūkst. 432 žmonės, iš jų tebesergančių per parą padaugėjo iki 3568.

Nuo šios ligos iš viso mirė 4424 žmonės, tiesiogiai ir netiesiogiai su COVID-19 siejama 9050 mirčių.

Portalas tv3.lt primena, kad Vyriausybė iš esmės pritarė: nepasiskiepijusiems ir be galimybių paso – daug daugiau ribojimų.

Atvejų skaičius dvigubinasi kas savaitę

Kaip trečiadienį Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdyje apžvelgdamas situaciją nurodė Visuomenės sveikatos departamento vadovas Audrius Ščeponavičius, Lietuvoje per paskutines 4 savaites stebimas naujų COVID-19 atvejų augimas.

REKLAMA

Tuo metu pagal Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pateiktą informaciją Europos šalyse ši tendencija jau stebima šešias savaites.

„Kalbant apie Lietuvą, atvejų skaičius kyla ir dvigubinasi kas savaitę. Šiandien jau yra nustatyti 503 atvejai. Teigiamų testų dali siekia 2,7 proc. ir vėlgi po truputį kyla. Ir kas ketvirtas simptominis atvejis yra teigiamas. Jei kalbame apie naujų atvejų skaičių 100 tūkst. gyv. per 14 dienų, tai mes įžengėme į C1 zoną, tai yra 122 atvejai. Europos Sąjungos vidurkis praeitą savaitę buvo 200 atvejų“, – aiškino jis.

Pranešėjas pridūrė, kad taip pat auga lovų užimtumas stacionare. Paskutiniais šios dienos duomenimis – 200 COVID-19 lovų ir 26 intensyviosios terapijos lovos yra užimtos.

„Kalbant apie protrūkius, NVSC duomenimis, turime 58 aktyvius protrūkius, vien vakar nustatyta 12 naujų protrūkių. Tad jų skaičius taip pat auga. Tik gera žinia ta, kad protrūkiai nėra dideli – nuo 2 iki 6 atvejų“, – dėstė A. Ščeponavičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų