DIENOS PJŪVIS. Skiepų prioritetų eilė – kodėl dėstytojus skiepija anksčiau nei pareigūnus?

Skiepijimo prioritetų tvarka paskutiniu metu nustebino ir papiktino ne vieną. Pagal nustatytą tvarką baigus skiepyti 65-erių ir vyresnius gyventojus, toliau bus skiepijami visi asmenys, dirbantys arba teikiantys paslaugas švietimo įstaigose, treneriai ir abiturientai, medicinos sričių studentai, atliekantys praktinę veiklą. Bet kodėl dėstytojai skiepijami anksčiau nei pareigūnai?

Apie tai portalo tv3.lt „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo vicepirmininku Jurgiu Razma ir Seimo nariu Gintautu Palucku.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad šiuo metu paskiepyta daugiau nei 4 300-ai, arba 29 proc. pareigūnų. 

„Ne kartą sakiau, kad pareigūnų skiepijimas – tai mūsų prioritetas. Džiaugiuosi, kad skiepijimas įsibėgėja, pareigūnai gauna pirmąsias vakcinas. Šią savaitę  pareigūnų skiepijimo procesas tęsis“, – pranešime spaudai cituojama vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Pirmadienio duomenimis, Policijos departamente šiuo metu paskiepytų yra 2499 pareigūnų, pirmuoju skiepu, antruoju skiepu – 7. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente paskiepyti 902 ugniagesiai, iš jų – 40 Ugniagesių gelbėtojų mokyklos kursantų. Viešojo saugumo tarnyboje paskiepti 72 pareigūnai. Valstybės sienos apsaugos tarnyboje pirmuoju skiepu paskiepyti 823 pareigūnai ir 179 darbuotojai, antrąjį skiepą gavo šeši pareigūnai.

Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyboje paskiepyti 43 pareigūnai. Bendrai Vidaus reikalų ministerijai pavaldžiose tarnybose dirba kiek daugiau nei 15 tūkstančių pareigūnų, šiuo metu paskiepyta 29 proc. pareigūnų pirmuoju skiepu.

Pareigūnai skiepijami savivaldybėse, atsižvelgus į prioritetinių grupių sąrašą. Nuo praėjusio ketvirtadienio įsigaliojo sveikatos apsaugos ministro patvirtinta tvarka, kuomet leidžiama skiepyti didelėmis organizuotomis grupėmis. Statutinių tarnybų vadovai regionuose gali kreiptis į savivaldybių vakcinavimo koordinatorius ir suderinti tolimesnio vakcinavimo organizavimą sudarytoms grupėms.

Primename, kad prastėjant epidemiologinei situacijai antrą kartą karantinas įvestas pernai lapkričio pradžioje, šiuo metu jis pratęstas iki balandžio pabaigos. Praėjusią savaitę nustojo galioti judėjimo ribojimai tarp savivaldybių, kurie buvo įvesti šventiniam laikotarpiui, Vyriausybė taip pat leido sporto, laisvalaikio, pramogų veiklas ir būrelius lauke didesnėmis grupėmis.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
K
KAUKE
2021-04-13 13:54:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
skiepija lai kas nori nes yra tokiu kad labai skiepu nori
Atsakyti
0

B
Barbora
2021-04-13 13:50:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pareigūnai gali būti reikalingi malšinant riaušes, o kam tie dėstytojai, mokytojai- tegu greičiau gauna sielos bilietą į laisvę...
Atsakyti
-1

L
Lietuvė
2021-04-13 15:06:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebus mokytojų , nereiks mokintis ir nereiks atlyginimų mokėti , bus daugiau ką į kišenes isikišti .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų