DIENOS PJŪVIS. Padėtis Baltarusijos pasienyje vis labiau kaista – ar Lietuvą gali ištikti epidemiologinė krizė?

Nuogąstaujant, kad per Baltarusijos pasienį į Lietuvą plūstantys nelegalūs migrantai kartu gali atvežti ir „indiškąją“ atmainą, pasienio atstovai tikina, kad yra laikomasi visų saugumo reikalavimų. Bet ar ši baimė pagrįsta? Ar Lietuvą gali ištikti epidemiologinė krizė? 

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariais Laurynu Kasčiūnu ir Linu Slušniu.

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau skelbė, kad nerimą pagrįstu laikantys sveikatos specialistai pažymi, kad tokiems asmenims, nepaisant to, kad nėra apdrausti, reikėtų pasiūlyti ir skiepytis. 

Į Lietuvą plūstant imigrantams iš Baltarusijos, o Minsko valdžiai skatinant migrantų iš Azijos šalių judėjimą per sieną su Lietuva gresia ne tik humanitarine, bet ir epidemiologine krize. Apie tai antradienį įspėjo VU Medicinos fakulteto prodekanas prof. Vytautas Kasiulevičius. 

„Tai, kad darbo migrantų ar pabėgėlių stovyklos gali tapti sunkiai valdomais pandemijos židiniais jau įrodyta. Viskas priklauso nuo tose stovyklose esančios žmonių koncentracijos ir kiekio. O kaip matome, kaimyninės šalies valdžia savo veiksmus dar tik pradėjo. Visos testavimo galimybės ir atmainų genetinė analizė turi būti nukreiptos į pabėgėlius. Šiandien tai šalies prioritetas, jeigu nenorime patys susprogdinti mums paruoštos bombos“, – dėstė jis socialinio tinklo paskyroje.

Kaip priminė profesorius, būtent Azijos šalyse smarkiai išplitusi „indiškoji“ arba „Delta“ SARS-CoV-2 atmaina.

Apie šią situaciją plačiau skaitykite čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2021-06-09 14:13:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pora kulkosvaidžiu ir nau problem
Atsakyti
0

M
M
2021-06-09 16:00:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei mūsų klausiate, tai atsakau ,gali ir ištiks,nes daugiau snekat negu imates priemonių ,
Atsakyti
0

R
Rimui
2021-06-09 14:41:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Dėkui kad pralinksmino, Rimai, patinka tokie žmonės prie bajariuko
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų