DIENOS PJŪVIS. Koronavirusas Lietuvoje – ar Dulkio žodžiai pasitvirtins ir jau greitai grįšime į normalų gyvenimą?

Lietuvoje vis labiau įsibėgėja vakcinavimas nuo COVID-19, o šiuo metu paskiepytų asmenų skaičius viršija 442 tūkstančius. Anot sveikatos apsaugos ministro Arūno Dulkio, būtent pasiskiepiję mes turėsime galimybę grįžti į normalų gyvenimą. Bet ar tikrai to pakaks? Ar A. Dulkio žodžiai pasitvirtins?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt aktualijų laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su profesoriumi Sauliumi Čaplinsku ir onkoimunologu Mariumi Strioga.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo pirmadienio COVID-19 skiepams gyventojus pradėjusi registruoti Karštoji koronaviruso linija patiria milžiniškas apkrovas, norintiems registruotis 1808 telefonu tenka palaukti ir pusvalandį.

Kaip BNS teigė Kauno greitosios medicinos stoties, koordinuojančios Karštosios linijos darbą, vadovas Nerijus Mikelionis, net ir padvigubinus darbuotojų skaičių, aptarnaujama tik nedidelė dalis skambinančiųjų.

„Startavome nuo 8 valandos, skambučių srautai yra pakankamai dideli, visų tikrai negalime aptarnauti – ką ir sakėme visą laiką, kad skambinančiųjų visų iš karto tikrai negalėsime priimti. Sekundinis apkrovimas yra nuo 250 iki 400 skambučių, taip, per sekundę. Turime tam beveik 70 darbo vietų, tai pagal galimybes žmonės atsiliepinėja, mes registruojame“, – kalbėjo N. Mikelionis.

Jis tikėjosi, kad didesnė dalis besiregistruojančiųjų naudosis nuo pirmadienio taip pat startavusia internetine registracijos sistema, tačiau šiai veikiant su trikdžiais, skambučių sulaukta daugiau, nei tikėtasi.

Karštoji linija į savivaldybės paskirtas skiepijimą nuo COVID-19 ligos organizuojančias įstaigas telefonu registruoja  prioritetinėms grupėms priklausančius gyventojus, gyventojai gali registruoti ir kitą asmenį.

Pirmadienį startavusi visuotinė elektroninė COVID-19 registracijos sistema ėmė strigti, prie jos sunku prisijungti. Sveikatos apsaugos ministro atstovė Aistė Šuksta BNS sakė, kad tiekėjas stebi sistemą ir „imasi veiksmų“, anksčiau ji teigė, jog esant rimtesnėms problemoms numatyta alternatyva registracijai per išankstinę pacientų registracijos sistemą.

REKLAMA

Šalyje šią savaitę visuotinai bus skiepijami vyresni nei 45 metų asmenys. Kai kuriose savivaldybėse šios amžiaus grupės gyventojai pradėti skiepyti jau anksčiau. Masinė visų norinčiųjų 16-os ir vyresnių gyventojų vakcinacija prasidės nuo gegužės 31-osios.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
s
skiepas
2021-05-17 14:32:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
prie ko cia vakcinacija, atsils oras ir baigsis ta korone, ateis ruduo, po triju men vel galesit skiepytis.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų