DIENOS PJŪVIS. COVID-19 siaučia mokyklose: ar pavyks vaikus išlaikyti klasėse?

Šiuo metu Lietuvoje daugiausiai aktyvių koronaviruso židinių fiksuojama mokyklose, pirmadienį skelbė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. Vien praėjusią saviatė ugdymo įstaigose nustatyti 129 židiniai. Ar pavyks mokyklose siaučiant COVID-19 virusui moksleivius išlaikyti klasėse?

Apie tai naujienų portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su Seimo nariu Linu Slušniu ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos prezidentu Dainiumi Žvirdausku.

Primename, kad šiuo metu Lietuvos mokyklose testus dėl koronaviruso atlieka apie 40 proc. vaikų, sako švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

„Daugiau tėvelių leidžia vaikams testuotis, ta situacija po truputį gerėja. Šiandien mes turime apie 40 procentų vidutiniškai Lietuvoje besitestuojančių vaikų“, – lrt radijui antradienį sakė ministrė.

Ji teigė, kad Lietuvoje šiuo metu nėra numatyta riba, kiek susirgimų pasiekus būtų pereinama į nuotolinį ugdymą, o situacija yra valdoma mokyklų lygiu. Tai daryti padeda aukšta, apie 90 procentų siekianti, mokytojų imunizacija, testavimas, srautų valdymas.

„Mes turime visas saugumo priemones mokyklose, kurios yra būtinos ir galime valdyti tą situaciją mokyklos lygiu. Jeigu jau situacija blogėja ir randasi atvejų, protrūkių, vadinasi, mes galime arba klasę išvesti į nuotolį, galime kai kuriais atvejais išvesti srautą į nuotolį, gali kai kuriais atvejais reikėti išvesti mokyklą į nuotolį. Bet mes jau nekalbame šiuo metu apie tai, kad uždarytumėme, tarkime, visą savivaldybę ar visą šalį išvestume į nuotolį“, – kalbėjo ministrė.

Plačiau apie tai galite skaityti čia.

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.

Svarbiausios dienos naujienos, ekspertų ir politikų įžvalgos bei komentarai aktualių pokalbių laidoje „Dienos pjūvis“ – kiekvieną darbo dieną naujienų portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play.


Rašyti komentarą...
L
Lina
2021-09-22 14:09:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suserga dauguma mokinių,bet ne visi izoliuojasi. Tegu patikrina Klaipėdos Technologijų centrą, kiek mokinių serga,vienas per kitą užsikrečia,tačiau toliau visi eina.
Atsakyti
0

M
Mama
2021-09-22 14:16:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai taip meluosit, tai tuoj visi vaikai ale susirgs. 13 dieną buvo testuojami vaikai. Sekančią dieną mokytoja praneša, kad mokykloje nei vieno sergančio, bet po kelių dienų statistika skelbia, jog toje mokykloje trys susirgimai. Tai kaip čia dabar gaunasi?
Atsakyti
0

N
Nu
2021-09-22 18:29:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei ne kovidas, tai vėdinimas vaikus išguldys...Lauke šalta, patalpos nešildomos, o jie vis vėdina...Susitvarkykit pirma ventiliaciją!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų