DIENOS PJŪVIS. Ar atlaisvinę karantiną sergančius vėl skaičiuosime tūkstančiais?

Epidemiologinė COVID-19 situacija Lietuvoje blogėja – vakar užregistruota daugiau nei 1 tūkst. naujų atvejų. Naujausi duomenys kelia nerimą, o Vyriausybė kaip tik po Velykų žadėjo svarstyti laisvinti karantiną. Bet ar atlaisvinę karantiną sergančius vėl skaičiuosime tūkstančiais?

Apie tai portalo tv3.lt laidos „Dienos pjūvis“ pokalbis su duomenų mokslininku Vaidotu Zemliu-Balevičiumi ir Seimo sveikatos reikalų komiteto pirmininku Antanu Matulu.

Portalas tv3.lt primena, kad trečiadienį Statistikos departamentas pranešė, kad Lietuvoje nustatyta 1116 naujų COVID-19 atvejų, mirė 10 sirgusiųjų. Tai didžiausias naujų atvejų skaičius nuo sausio 26 dienos.

Judėjimo ribojimai nebegalioja

Naktį iš antradienio į trečiadienį baigė galioti draudimas be būtino reikalo vykti į kitą savivaldybę.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad nebetęsti šio draudimo nutarta, nes jis „išsėmė savo galimybes“. Anot jo, didžioji dalis naujų užsikrėtimų COVID-19 susiję su ugdymo įstaigomis arba gamybinėmis įmonėmis. 

Draudimas keliauti tarp šalies savivaldybių buvo įvestas gruodžio viduryje, nuo kovo 16 dienos jis liko galioti savivaldybėse, kur blogiausia epidemiologinė situacija. 

Tačiau nuo kovo 27-osios draudimas judėti tarp šalies savivaldybių grąžintas, išimtis padaryta tik žiedinėms savivaldybėms. Vyriausybė teigė, kad taip prieš Velykas siekta stabdyti COVID-19 plitimą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pabrėžė, kad atnaujinus judėjimą tarp savivaldybių, reikalavimai bendrauti tik vieno namų ūkio rate tebegalioja.

Gali būti padaryta karantino laisvinimo pauzė

Premjerės Ingridos Šimonytės patarėja sveikatos klausimais Živilė Gudleviečienė laidoje „Delfi tema“ užsiminė, kad trečiadienį Vyriausybė gali koreguoti planus ir daryti pauzę karantino sąlygų laisvinime.

REKLAMA

Šiandien Vyriausybėje bus svarstomas karantino klausimas ir galimi jo pakeitimai. Vienas anksčiau žadėtų svarstyti atlaisvinimų yra prekybos centrų parduotuvių, kurios neturi lauko įėjimo, sporto klubų ir kitų verslų atidarymas.

„Paskutiniu metu buvo svarstomi prekybos centrų atvėrimai. Ir ilgą laiką visi girdėjote ir tam tikros akcijos įvyko dėl kultūros renginių. Tačiau kokių sprendimų tikėtis, negaliu pasakyti“, – sakė Ž. Gudlevičienė delfi.lt.

Ji teigė, kad situacija blogėja: „Šiandien vėl įvestas naujas dėmuo – situacija blogėja. Nors kažkaip tikėtasi buvo, kad ji nepablogės. Bet šiandienos skaičiai vėl truputį neramina. Ar tikrai bus visi suplanuoti atvėrimai paleisti, ar bus dar truputėlį pauzė bus padaryta, tikrai negaliu šiandien pasidaryti. Nes Vyriausybės pasitarimas ir posėdis vyks truputėlį vėliau šiandien.“

LAIDĄ „DIENOS PJŪVIS“ RASITE STRAIPSNIO PRADŽIOJE.


Rašyti komentarą...
z
zinoma
2021-04-07 13:07:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
nu kaip be skaiciavimo, zinoma skaiciuosim, tai pagrindinis musu darbas paskutiniais metais, o tai nebus ka rasyti ir rodyti per telika.
Atsakyti
0

J
Jis
2021-04-07 13:19:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jus juos visad skaičiuojant,yra tie tūkstančiai ar nera.. Jums labai reikalingi jie... Ypač Dulkiui,Bilotaitei, Simonytei....
Atsakyti
0

K
Kazi meras
2021-04-07 13:35:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Konkreti betvarkė Lietuvoj.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų