Dėl koronaviruso protrūkio uždaryta pirmoji mokykla: Šilutės rajono gydytojai perspėja apie prastėjančią situaciją

Lietuvoje dėl koronaviruso šiais mokslo metais uždaryta pirmoji mokykla. Virusas įsisuko net į penkias Šilutės rajone Usėnuose esančios mokyklos klases. Vos pradėję lankytis pamokas, jas jau prie kompiuterių priversti stebėti visi – 126 mokyklos mokiniai. 

Tai pirmoji šiais mokslo metais dėl koronoviruso protrūkio uždaryta Lietuvos mokykla. Rugsėjo pirmąją atviromis durimis pakvietusi visus mokinius sugrįžti į klases, vos po dviejų savaičių, štai ši, Šilutės rajone Usėnuose esanti mokykla ir vėl uždaryta. Net į penkias, nedidės mokyklos klases įsisuko koronavirusas, tad visi 126 mokiniai pamokas jau stebi nuotolinių būdu – iš namų. 

„Savaitės bėgyje atsirado tiek atvejų – trys mokiniai ir 3 mokytojai, tai keturios klasės ir viena ikimokyklinio ugdymo grupė buvo izoliuotos. Pasirodė, kad labai greit plinta ir visuomenės sveikatos centras priėmė sprendimą – stabdyti mokymą, siekiant išvengti infekcijos plitimo. Šiuo metu nelanko visi mūsų ugdytiniai – 126 mokiniai“, – sako Usėnų pagrindinės mokyklos direktorė Liucija Jasevičienė. 

Pusės šios mokyklos mokinių tėvai nesutiko, kad jų vaikai būtų testuojami.  Pradėję tai daryti, darbuotojai ir pastebėjo, kad dalis mokinių yra užsikrėtę. Kai kurie testuotis atėjo net jausdami simptomus. 

„Tai ne vienoje mokykloje jau yra skaičius padidėjęs. Bet, aišku, priklauso viskas nuo pačių mokinių, nuo tėvų, kokių laikosi saugumo priemonių. Jei laikosi saugumo priemonių pilnai, neužsikrečia, aišku, tas skaičius nedidės“, – tikina Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis. 

Usėnų pagrindinės bendruomenė nusprendė viruso plitimą suvaldyti uždarydami visą mokyklą, o ne pavienes klases.

„Per paskutines savaites, ypatingai nuo rugsėjo pirmosios, situacija gerokai pasikeitė, kadangi buvo pradėtas testavimas mokyklose. Tikrai atvejų padaugėjo. Nustatyta daug sergančių vaikų, kuriems liga patvirtinta PGR metodu. Izoliuotos kelios klasės. Situacija tikrai blogėjanti ir mūsų rajone“, – aiškina Šilutės rajono savivaldybės gydytoja Gintarė Tamošauskienė.

Pagal naujus atvejus, Šilutės rajono savivaldybė šiuo metu yra juodoji ir penktoji visoje Lietuvoje. Šiuo metu čia serga 247 gyventojai. 21 vienas guli ligoninėje. Vis jie – neskiepyti. 

„Bandom sustabdyti visą situacijos ir pandemijos išplitimą. Kiekvienu atveju yra tikrinamos įstaigos, parduotuvės, viešieji transportai. Pasižiūrėta, ar tikrai yra laikomasi visų ekstremalių situacijų sąlygų ir karantino“, – tęsia gydytoja. 

Nors užsikrėtimų atvejų pasitaiko ir kitose šios savivaldybės mokyklose, tačiau ten izoliuojamos pavienės klasės. Lietuvoje į mokyklą dėl koronaviruso ar kontakto su juo sergančiu neina jau apie du tūkstančiai mokinių. 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų