Paštininkai pas senolius vyks kartu su slaugytojais: senjorai pasiskiepyti nuo COVID-19 galės ir namuose

Antradienį Trakų rajone startavo pilotinis projektas – kartu su Lietuvos pašto mobiliuoju laiškininku pas senjorus lankėsi ir slaugytoja, kuri atsakinėjo į klausimus apie vakciną ir suteikė galimybę senjorams pasiskiepyti nuo Covid-19 čia pat, namuose. Slaugytoja kartu su laiškininku pas senjorus laikysis visą šią savaitę. Jeigu projektas pasiteisins, jį planuojam plėsti ir į kitas savivaldybes.

5

„Lietuvos pašto laiškininkai kasdien aplanko šimtus senjorų. Visą pandemijos laikotarpį prisidėjome prie visuomenei svarbių iniciatyvų. Suprasdami, kad mūsų kasdien lankomi senjorai yra didžiausioje rizikos grupėje, negalime būti abejingi. Kai kurie jų gyvena atokiose vietovėse, jiems patiems pasiekti vakcinacijos tašką yra sudėtinga užduotis, tad džiaugiamės galėdami suteikti galimybę pasiskiepyti pačiu patogiausiu būdu – tiesiog namuose“, – sako Lietuvos pašto tinklo direktorius Jonas Sadauskas.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Paštininkai pas senolius vyks kartu su slaugytojais: senjorai pasiskiepyti nuo COVID-19 galės ir namuose

Slaugytoja vyko kartu su laiškininku pagal jo numatytą maršrutą. Neatsitiktinai pilotiniam projektui pasirinkta ši savaitė – šiuo metu yra mokamos pensijos, tad didžioji dalis laiškininko lankomų gavėjų yra senjorai. Kiekvienas senjoras laisva valia gali sutikti arba atsisakyti pasiskiepyti, jei to dar nėra padaręs. Jam išreiškus norą skiepytis, slaugytoją atlieka procedūrą pagal visus numatytus reikalavimus, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Per dvi valandas kartu su laiškininku slaugytoja aplankė 5 namų ūkius, įskaitant darželį. Per šiuos vizitus 3 asmenys sutiko skiepytis. Senjorai paskiepyti „Comirnaty“ vakcina (kitaip žinoma „Pfizer“).

Nors šia priemone skirta daugiau patogumo suteikti senjorams, paskiepyti gali būti ir kiti norintys.

„Mūsų visų tikslas - saugi ir sveika visuomenė. Ir jei galime padaryti dar daugiau, kad taip būtų – vežame vakciną į namus. Dėkojame prie iniciatyvos prisijungusiems Lietuvos pašto laiškininkams – neretai tai žmonės, kurie yra arti senjorų, turintys jų pasitikėjimą. Bendromis jėgomis galime prisidėti prie senjorų saugumo,“ – sako Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė.

Darbo dienomis per šią savaitę Trakų rajone planuojama aplankyti iki 200 senjorų. Jeigu ši iniciatyva pasiteisins, jau artimiausiu metu ji bus įgyvendinama ir kitose savivaldybėse.


Rašyti komentarą...
t
tai
2021-09-14 19:19:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
i ukius ir veterinarai kartu turi vykti, gyvuliuku skiepyti.
Atsakyti
0

K
KREIPIMASIS I PASTININKUS
2021-09-14 20:06:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
KREIPIMASIS I PASTININKUS: NEBUKIT TROJOS ARKLIAIS! NELEISKIT NAUDOTIS PASITIKEJIMU JUMIS, KURI PER ILGA LAIKA UZSITARNAVOT! JUS ITRAUKIAMI I NUSIKALTIMA KAIP BENDRININKAI! TAI NESAZININGA, NEZMOGISKA IR PROTINGAI MASTANCIAM ZMOGUI VISISKAI NEPRIIMTINA!!!
Atsakyti
0

D
Dari
2021-09-15 11:26:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nebe zino kaip su badyti, ar NE GEDA, TAIP IŠEINA KAD PAŠTININKAI IS VIEN SU CHEBRA, PALIKT RAMYBĖJE SENELIUS, KAIP REIKĖS PATYS PASISKIEPYS
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų