slaugytoja

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „slaugytoja“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „slaugytoja“.

Moteris patyrė šoką poliklinikoje: apšalo, kai išgirdo, ką apie ją kalba medikė

Vilnietė Inga (vardas ir pavardė redakcijai žinoma) teigia, kad po vizito vienoje sostinės poliklinikų jaučiasi lyg gavusi šlapiu skuduru per veidą. Moters pasakojimu, iš slaugytojos lūpų ne tik išgirdo užgauliojimus, bet ir kalbas, esą jai pačiai, o ne jos neįgaliam sūnui reikia vizito pas psichiatrą. Be sveikatos paslaugų neišsiverčia praktiškai nė vienas, tačiau gyventojus glumina ne tik eilės dažnoje gydymo įstaigoje, bet ir medicinos personalo elgesys.

Slaugytoja – apie skundus, esą dėl jų pas gydytojus visai nebus įmanoma patekti: „Būna liūdna skaityti“

„Kartais būna liūdna skaityti pašiepiančius komentarus apie išplėstinės praktikos slaugytojus – neva, dėl mūsų pas gydytojus visai nebus įmanoma patekti. Noriu pabrėžti, kad kiekvienas slaugos specialistas yra kompetentingas savo srityje ir gali pasirūpinti paciento slaugos poreikiais“, – teigia Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) Skubios pagalbos skyriuje dirbanti išplėstinės praktikos slaugytoja Miglė Didbalytė.

28-erių tauragiškės ligos nenustato net medikai: viskas prasidėjo 1 simptomu

28-erių tauragiškės Simonos Jakutienės gyvenimas prieš kelerius metus apsivertė aukštyn kojomis. Būdama sveika, 22 metų mergina susirgo klastinga liga, kurios tikslios diagnozės negali nustatyti nei vienas gydytojas. Šiuo metu mergina sėdi neįgaliojo vežimėlyje, tačiau stengiasi kuo labiau džiaugtis gyvenimu ir iš jo pasiimti viską, ką jis duoda. Simonos liga prasidėjo neseniai baigus mokslus ir pradėjus dirbti bendrosios praktikos slaugytoja, 2018 metais.
2024-01-30

Mirštančius ligonius slauganti Laima išliejo širdį: „Mirties bijo tie, kas turi, ką prarasti"

Laima Baršauskienė jau 25-erius metus dirba slaugytoja, o pastaruosius dešimt jų paskyrė paliatyvių ligonių slaugymui. Sukaupusi didžiulį žinių bagažą, ji turi vos į kelis žodžius telpantį, bet didžiulį svorį nešantį patarimą: „Lėto gyvenimo ir greitos mirties.“ L. Baršauskienės veikla toli gražu apima ne tik pacientų lankymą – ji skaito paskaitas apie mirtį, paliatyviąją pagalbą, slaugą, privačiai konsultuoja šiomis temomis.
2024-01-27

Pabėgusi nuo karo akušerė Maryna užuovėją rado Šiaulių ligoninėje: grįžti atgal nebėra kur

Ukrainietė Maryna Stepankina stengiasi susitaikyti su mintimi, kad nebegrįš į gimtąją šalį. Nes nebėra kur: jos gimtasis miestas sugriautas iki pamatų. Iki šiol nesibaigia Lysyčensko miesto (Luhansko srityje) bombardavimas. Čia gyveno su šeima ir iš čia drauge su penkiolikmečiu sūnumi Romanu išvyko, paskelbus evakuaciją. Ligoninėje, kur ji kelis dešimtmečius dirbo akušere, dabar šeimininkauja užpuolikai.
2023-11-22

Insulto pakirstą tėtį 17 metų slauganti kėdainietė atvėrė širdį: štai, kas jai padeda nepalūžti

42-ejų Gintarė Brazauskienė iš Kėdainių rajono jau 17 metų slaugo tėtį, tad tik radusi laisvą minutę, ji ieško būdų, kaip išnaudoti savo potencialą ir prisidurti vieną kitą eurą. Artėjant žiemos šventėms, ji imasi daryti kalėdines puokštes ir vainikus, nuo kurių sunku atitraukti akis. Miegėnų kaime įsikūrusi Gintarė – trijų vaikų mama. Dvi dukros jau suaugę ir gyvena užsienyje, jauniausiajam šeimos nariui 11 metų, o jau 17 metų kartu su moterimi gyvena ir jos tėtis.
2023-11-17

Policija: slaugytoja nelankydama pacientų suklastodavo duomenis ir pasiimdavo atlygį

Ambulatorines paslaugas teikusi slaugytoja pripažinta kalta dėl duomenų klastojimo, kai neaplankiusi pacientų įrašydavo apie tai duomenis ir gaudavo atlygį. 62-ejų moteris Šiaulių apylinkės teismo sprendimu nuo baudžiamosios atsakomybės atleista pagal laidavimą, ketvirtadienį pranešė policija. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, praėjusių metų sausį Šiaulių rajono gyventojas sužinojo apie jo tėvui suteikiamą medicinos pagalbą namuose.

Anglijoje ligoninės slaugytoja nužudė 7 kūdikius: bandė nužudyti dar šešis

Vienos Jungtinės Karalystės ligoninės naujagimių slaugytoja penktadienį pripažinta kalta dėl septynių kūdikių nužudymo ir bandymo nužudyti dar šešis. Ji nuteista iki gyvos galvos. 33 metų Lucy Letby buvo apkaltinta nužudymu dėl penkių berniukų ir dviejų mergaičių mirties bei pasikėsinimu nužudyti dar kelis kūdikius, kai ji 2015–2016 metais dirbo Česterio Grafienės ligoninėje šiaurės vakarų Anglijoje.
511 2023-08-18

Vaikus ligoninėje slauganti Lidija atskleidė, ko jie trokšta: veria širdį

Neretai vaikams buvimas ligoninėje kaip reikiant prailgsta, o ilgas dienas temdo baimė, nerimas ir skausmas. Ar įmanoma padėti mažiesiems pacientams pasijusti geriau gydymo įstaigoje, „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Lidija Pranskuviene ir „Raudonos nosys“ aktore, gydytoja-kloune Juste Liaugaude. Džiugina vaikus  Justė sako, kad ligoninėje tarp vaikų dirba jau daugiau nei dešimt metų.
2023-07-09

Šią slaugytoją Lietuvos ligoninėje myli tūkstančiai: vadina net mama

Neretai vaikams buvimas ligoninėje kaip reikiant prailgsta, o ilgas dienas temdo baimė, nerimas ir skausmas. Ar įmanoma padėti mažiesiems pacientams pasijusti geriau gydymo įstaigoje, „Sveikatos DNR“ kalbamės su VUL Santaros klinikų Vaikų ligoninės bendrosios praktikos slaugytoja Lidija Pranskuviene ir „Raudonos nosys“ aktore, gydytoja-kloune Juste Liaugaude. Darbą vadina pašaukimu  Justė sako, kad ligoninėje tarp vaikų dirba jau daugiau nei dešimt metų.
2023-06-19
REKLAMA
REKLAMA

Medikė prabilo apie realybę: dėl darbuotojų stygiaus kai kur stabdomos operacijos, iki perdegimo – vienas žingsnis

Jau ir patys medikai neslepia – situacija dėl milžiniško slaugytojų trūkumo sveikatos sektoriuje darosi sudėtinga. Dėl to net tenka atšaukti operacijas, auga darbo krūvis, didėja įtampa tarp medikų ir pacientų. Įspėjama, kad viso to kaina gali būti labai skaudi – kentės tiek pacientų priežiūros kokybė, tiek patys medikai. „Gydytojo paskirtas gydymas nevyksta taip sklandžiai, jei nėra, kas pacientą prižiūri, moko, padeda.

30 metų dirbanti slaugytoja mato didžiulę pažangą medicinoje: „Kai pradėjau dirbti, net vienkartinių pirštinių nebuvo“

Respublikinės Šiaulių ligoninės Urologijos skyriaus bendrosios praktikos slaugytoja Žavinta Juozaitienė tris dešimtmečius dirbo Urologijos skyriaus Procedūrų kabinete, o dabar – Urologijos skyriaus konsultacijų kabinete. Medikės pasiaukojantis darbas ne kartą įvertintas padėkomis, bet Žavinta niekada to nesureikšmina, pati niekada nesijautė daranti kažką išskirtinio.
2023-05-31

Slaugytoja atskleidė, ką žmonės regi prieš mirtį: sunku sulaikyti ašaras

Hospise dirbanti slaugytoja atskleidė, kokiais vaizdiniais dažniausiai žmonės dalinasi artėjant mirčiai. Pasak Julie McFadden, paskutinėmis akimirkomis pacientus dažnai aplanko prarasti artimieji ir naminiai gyvūnai, kurie juos neva padrąsina pereiti į kitą pasaulį. Los Andžele hospise slaugytoja dirbanti Julie McFadden sako, kad kiekvieną dieną darbe susiduria su pacientais, kurių ligos – nepagydomos.
2023-05-21

Sukniubusį vyrą kieme puolusi gelbėti medikė jau 20 m. slaugo sunkius ligonius: „Niekada nenusivyliau savo profesija“

Slaugytoja Kristina Skrockienė sako nesudvejojusi nė akimirką, kai pernai rugsėjį Kauno klinikų kieme išvydo staigios mirties ištiktą ir mėlynuoti jau pradėjusį vyrą. Prisimindama šį įvykį medikė sako pasijutusi tari išlaikiusi egzaminą, kai visa sukaupta patirtis ir žinios davė drąsos veikti ekstremalioje situacijoje. Už šį neabejingumą ir ryžtą veikti medikė buvo nominuota ir „Metų kaunietės“ konkurse.

Daugiau kaip pusę amžiaus Panevėžio ligoninėje pradirbusi medikė ragino kolegas nepamiršti ir meilės sau

Į užtarnautą poilsį išlydėta VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės Ortopedijos traumatologijos I skyriaus vyriausioji slaugytoja Lyta Zofija Puodžiūnienė. Ilgametės ligoninės darbuotojos išleisti į naują gyvenimo etapą susirinko direktorius Arvydas Skorupskas, skyriaus kolegos ir gausus būrys ligoninės darbuotojų. Direktorius L. Z. Puodžiūnienę apibūdino kaip puikią savo srities žinovę, nuoširdžią ir draugišką kolegę, kuri visuomet profesionaliai atlikdavo savo darbą.
2023-03-02

Lietuvei – tarptautinis pripažinimas: slaugytoja iš Panevėžio gavo Švedijos karalienės apdovanojimą

Tarptautinis Švedijos karalienės Silvios apdovanojimas šiemet skirtas Panevėžio ligoninėje slaugytojai Giedrei Balčiūnienei. Kaip antradienį pranešė slaugos namai „Addere Care“, 25-erius metus slaugytoja dirbanti G. Balčiūnienė trečiąkart Lietuvoje vykstančiuose tarptautiniuose apdovanojimuose „Queen Silvia Nursing Award“ laimėtoja pripažinta dėl pasiūlytos idėjos – išmaniojo stomos turinio rinkiklio.

Klaipėdos ligoninėje – nematytas įžūlumas: pacientas sumušė slaugytoją

Šio ketvirtadienio rytą vienoje uostamiesčio ligoninėje medikai gyvai aptarinėjo išvakarėse įvykusį incidentą, per kurį sumušta slaugytoja. Prieš gerokai jaunesnę moterį fizinį smurtą panaudojo jos artimos draugystės bergždžiai siekęs ligoninėje gydomas pensininkas. Klaipėdos miesto policijos komisariato pareigūnai aiškinasi antradienio (gruodžio 13 d.) vakarą vienoje uostamiesčio gydymo įstaigoje įvykdytą smurtinį nusikaltimą.
2022-12-15

Išpuoliai prieš medikus tęsiasi: Klaipėdoje pacientas užgauliojo ir į veidą trenkė slaugytojai

Klaipėdoje, gydymo įstaigoje, pacientas necenzūriniais žodžiais užgauliojo ir trenkė į veidą slaugytojai, ketvirtadienį pranešė uostamiesčio policija. Anot pareigūnų, incidentas fiksuotas antradienį, tarp 19 ir 21 val., Liepojos gatvėje. Policijos teigimu, senjoras, gimęs 1939 metais, necenzūriniais žodžiais užgauliojo slaugytoją, gimusią 1981 metais, ir trenkė jai į veido sritį.  Vyrui įteiktas šaukimas atvykti į apklausą.

Psichotropinius vaistus platinusi Visagino ligoninės slaugytoja išgirdo teismo nuosprendį

Buvusi Visagino ligoninės vyriausioji slaugytoja Svetlana Charčenka po maždaug pusmetį trukusio bylos nagrinėjimo pripažinta kalta dėl labai didelio kiekio psichotropinių medžiagų platinimo, prekybos poveikiu bei dokumentų klastojimo. Ilgametė medikė pati išrašydavo klastodama gydytojams skirtus receptus. Slaugytoja vaistinėse pirko įvairių psichotropinių vaistų, vėliau juos parduodavo savo pažįstamiems.

Siaubingi įtarimai: Argentinoje dėl sveikų kūdikių mirties sulaikyta ligoninės slaugytoja

Argentinos Kordobos mieste pareigūnai dėl mažiausiai dviejų ligoninėje gimusių sveikų kūdikių mirties suėmė ligoninės slaugytoją, šeštadienį pranešė prokuroras. 27 metų Brenda Aguero buvo suimta penktadienį prokuroro Raulio Garzono nurodymu, pareigūnams tiriant penkių naujagimių mirties aplinkybes Kordobos naujagimių ligoninėje, esančioje už 700 km į šiaurės vakarus nuo Buenos Airių.
2022-08-20

Prieš mirtį lietuvius prižiūrinti Justina papasakojo, ko jie trokšta: „Mirtis ateina palengva“

Vilnietė Justina Glembocka įvairiausiose organizacijose bei sveikatos priežiūros įstaigose savanoriauja nuo anksčiausių paauglystės metų. Daugiau nei devynerius metus Vilniaus Pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise savanoriaujanti ir dienas leidžianti moteris sugebėjo ne tik užmegzti ne vieną draugystę, tačiau ir išpildyti hospise esančių gyventojų paskutiniuosius norus. Vilnietės Justinos Glembockos savanorystės kelias prasidėjo vos 13-14 metų.
2022-08-09

Iš Bučos grįžę medikai: daugelis pacientų – ribiniai, ateidavo ir jauni žmonės tiesiog paklaikę

Vienas iš didžiausių Ukrainos skaudulių – Kyjivo priemiestis Buča, kurį labiausiai nustekeno okupantai. Į šį regioną vyko medikų komanda iš Lietuvos – šeimos gydytojas rezidentas Skirmantas Krunkaitis ir slaugytoja Vaiva Jankienė. Bučoje jie atliko 3 savaičių trukmės savanorišką misiją, o į Lietuvą grįžo visai neseniai. Medikai pasakoja, ką teko patirti ir pamatyti Bučoje. Iš viso misijos metu Lietuvos medikai apžiūrėjo ir skyrė gydymą apie 300 ukrainiečių.

Hospiso slaugytoja atskleidė nepaaiškinamą reiškinį, kurį pacientai patiria prieš pat mirtį

J. McFadden – slaugytoja, kuri daugiau nei dešimtmetį dirbo intensyviosios terapijos skyriuje. Dabar moteris dalinasi neįtikėtinomis istorijomis, kurios priverčia suklusti ne vieną žmogų. Pavyzdžiui, ar esate girdėję ką nors apie tokį reiškinį, pavadinimu „mitingas“? Jeigu ne, J. McFadden paaiškins, kuo jis yra toks ypatingas. „Yra vienas reiškinys, kuris įvyksta mirties ir mirimo proceso metu. Jo negali paaiškinti, kaip ir aš, net medikai“, – atvirauja Julie McFadden.
103 2022-06-27

Visagino ligoninės slaugytojai – nemalonumai dėl psichotropinių vaistų: pati išrašydavo ir parduodavo

Visagino ligoninės medikei – nemalonumai dėl psichotropinių vaistų. Moteris kaltinama dėl labai didelio kiekio psichotropinių vaistų laikymo ir platinimo. Aiškėja, kad vyriausioji slaugytoja dirbusi moteris pati išrašydavo psichotropinių vaistų receptus, juos nupirkdavo ir parduodavo pažįstamiems. Į teisiamųjų suolą sėdusiai medikai gresia iki 15 metų nelaisvės.

30 metų operacinėje dirbanti slaugytoja: čia laikas itin brangus, nes viena minutė gali kainuoti gyvybę

„Neurochirurgas dirba lyg juvelyras, nematydamas kas vyksta aplink jį. Todėl neurochirurginės operacinės slaugytoja privalo būti jo akimis, rankomis, o kartais net ir kojomis“, – sako Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (RVUL) tris dešimtmečius dirbanti operacinės slaugytoja Danguolė Gasytė. Pasak jos, operacinės slaugytoja privalo būti ypač tiksli, greita ir susikaupusi, o žinių bagažu nenusileisti pačiam neurochirurgui.
2022-05-05

Išgirdus slaugytojos žodžius vilnietei pašiurpo oda: „Karalienės elgiasi paprasčiau“

„Noriu pasidalinti itin nemalonia patirtimi, su kuria susidūriau atvedusi vaiką kraujo tyrimams. Nenoriu sakyti, kokioje poliklinikoje vyko veiksmas, nes mano tikslas atkreipti dėmesį ne į vietą, kur tai įvyko, bet į patį faktą, kuris man pasirodė nenormalus“, – rašo Julija iš Vilniaus. Mano vaikas sunegalavo, gavau siuntimą kraujo tyrimams atlikti. Ir, žinoma, ašarų pakalnė, nenori duoti pirštelio, o aš, kaip įmanydama, jį raminu.
2022-05-02

12 metų slaugytoja dirbanti Janė: „Pas mus ne taip pasitiki slaugytojais, kaip užsienyje“

Lietuvoje – kasdien vis augantis slaugytojų trūkumas. Skaičiuojama, kad 2028 metais Lietuvos gydymo įstaigoms trūks daugiau kaip 3 tūkstančių tokių specialistų. Šią problemą išryškino pandemija, per kurią daug vyresnių darbuotojų dėl sveikatos rizikų bei darbo krūvių darbą tiesiog paliko. Anot specialistų, stygius juntamas ir dėl to, kad mokslus baigę slaugos specialistai išvyksta dirbti į užsienį. Vilnietė Janė dėliojasi dienos darbus prie kompiuterio.

Kraujo krešulys pasiglemžė vyro gyvybę: žmona skubiai įspėja kitus

Gedinti žmona papasakojo, kaip jos vyras mirė praėjus vos 48 valandoms po to, kai pažįstama slaugytoja jam pasakė „netikėti viskuo, ką randa „Google“. Alison savo vyro Briano tragiška istorija pasidalino Tiktoko vaizdo įraše, kuris žaibiškai išplito internete. „lsnhoffy22“ socialiniame tinkle pasivadinusi Alison sakė, kad jos vyras mirė 2017 metais. Prieš pat mirtį pažįstama slaugytoja jam sakė, kad dėl jo jaučiamų simptomų nėra ko jaudintis, rašoma mirror.co.uk.
2022-03-24

Slaugytoja raseiniškė pasipuošė gražuolės karūna: „Žinau, kad už mano išorinio grožio yra kur kas daugiau“

24-erių iš Raseinių kilusi Paulita Baltrušaitytė 2019 metais savo grožiu bandė užkariauti ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį. „Mis Visata Lietuva“ titulą iškovojusi mergina yra dar vienas įrodymas, kad grožis ir protas – iš tikrųjų suderinamas. 2019 metais Paulita iškovojo teisę Lietuvai atstovauti „Mis Visata“ konkurse. Mergina sako, kad šio konkurso dėka ji išmoko daugybę pamokų. Visgi, tikriausiai nustebsite sužinoję, kad „Mis Visata Lietuva“ karūna pasipuošusi Paulita – slaugytoja.
2022-03-13

Marijampolės ligoninėje – gedulas: mirė ilgametė vyriausioji slaugos administratorė Rita Kepalavičienė

Marijampolės ligoninė gedi vasario 15 d. mirusios ilgametės darbuotojos – vyriausiosios slaugos administratorės Ritos Kepalavičienės. Liūdna žinia įstaiga apsidalino socialiniuose tinkluose. Apie nuo 1984 m. Marijampolės ligoninėje dirbusią medikę kolegos atsiliepia vien gerais žodžiais.  „Per visą ilgą savo profesinio gyvenimo kelią gerb. R. Kepalavičienė subūrė profesionalų slaugytojų kolektyvą.

Mirė ilgametė Respublikinės Panevėžio ligoninės slaugytoja Saulė Elena Astrauskienė

Pirmadienį – skaudi žinia. Eidama 58-uosius metus mirė ilgametė Panevėžio ligoninės slaugytoja Saulė Elena Astrauskienė. Šia žinia „Facebook“ paskyroje pasidalijo Panevėžio ligoninė. „Velionė gimė Panevėžyje 1963 metais. Gimtajame mieste baigė mokyklą, vėliau mokėsi Panevėžio A. Domaševičiaus medicinos mokykloje, kurią baigė 1986 metais ir gavo medicinos sesers diplomą. Tais pačiais metais velionė pradėjo dirbti Kauno klinikose – Neurochirurgijos operacinėje. Nuo 1991 metų spalio mėn.

Šioje vietoje gyvena Lietuvos žiauriausi nusikaltėliai: Marija papasakojo, kas ten vyksta

Išgirdusi įvairiausius mitus, kuriais yra apipinta Rokiškio psichiatrijos ligoninė, čia jau 46 metus dirbanti slaugytoja Marija Baronienė juokiasi ir pasakoja, kad nei tramdomų marškinių, nei keturių baltų sienų be durų nėra mačiusi. Kas slypi už psichiatrinės durų ir su kokiais pacientais tenka dirbti, Marija sutiko papasakoti naujienų portalui tv3.lt. Iš Suvalkijos kilusi Marija Baronienė (67) į Rokiškio kraštą atvyko su paskyrimu dirbti.
2021-12-11

Adomynės kaime paskiepyta daugiausia gyventojų Lietuvoje: už tai bendruomenė dėkoja vienai slaugytojai

Kupiškio rajono Adomynės kaime paskiepyta daugiausia gyventojų Lietuvoje. Pasak vietinių žmonių, tokį gerą rezultatą pasiekti padėjo pasitikėjimas visų mylima medike. Su ja susipažinti nuvyko TV3 laida „Sveikas rytojus“. Adomynės kaimo medicinos punkte dirbančiai bendrosios praktikos slaugytojai Danutei Juknevičienei dėkojo ne vienas. „Ačiū Danutei, kad ji didele dalimi prisidėjo prie to, kad mūsų kaimo žmonės aktyviai skiepijosi, todėl mes ir esame sveiki.
2021-12-11

Slaugytojos elgesys su paciente pribloškia ir visko mačiusius: džiaukis, kad pastatėme lašinę

Socialinėje erdvėje paplito vaizdo įrašas, kuriame medicinos slaugytoja pakeltu tonu lovoje gulinčiai garbingo amžiaus moteriai siūlo pačiai susileisti vaistų. Toks medikės elgesys pribloškė net visko mačiusius. Vaizdo įrašą filmavo toje pačioje palatoje esantis asmuo. „Prašau nevistupalinti, džiaukis, kad pastatėme“, – girdima, kaip vaizdo įraše nepasitenkinimą lašinės paprašiusiai senolei išreiškia slaugytoja.

Slaugytojos Aušros gerumas spaudžia širdį: jos poelgis vertas didžiausios pagarbos

Kauno klinikų Endokrinologijos klinikos slaugytoja diabetologė Aušra Krivolap pirmą kartą kraujo paaukojo prieš dvylika metų. Per šį laikotarpį kraujo donore moteris buvo jau 51 kartą, o šiais metais jai suteiktas Garbės donoro vardas. Pirmąjį kartą Aušra paaukojo kraujo paskatinta draugės. „Ilgą laiką norėjau prisidėti prie šio kilnaus darbo, tačiau taip jam ir nepasiryždavau. Galiausiai draugė pasiūlė Kraujo centre apsilankyti kartu, – prisimena ji.
2021-10-07

Paštininkai pas senolius vyks kartu su slaugytojais: senjorai pasiskiepyti nuo COVID-19 galės ir namuose

Antradienį Trakų rajone startavo pilotinis projektas – kartu su Lietuvos pašto mobiliuoju laiškininku pas senjorus lankėsi ir slaugytoja, kuri atsakinėjo į klausimus apie vakciną ir suteikė galimybę senjorams pasiskiepyti nuo Covid-19 čia pat, namuose. Slaugytoja kartu su laiškininku pas senjorus laikysis visą šią savaitę. Jeigu projektas pasiteisins, jį planuojam plėsti ir į kitas savivaldybes. „Lietuvos pašto laiškininkai kasdien aplanko šimtus senjorų.

Pasisėdėjimas bare baigėsi komoje: siaubinga 27-erių slaugytojos tragedija sukrėtė visuomenę

27 metų Ashleigh Charlesworth patyrė pavojingus sužalojimus − stipriai apdegė jos veidas, rankos ir krūtinė. Incidentas įvyko balandžio 24 dieną Kings Head aludėje, Safolke. Mergina buvo skubiai nugabenta į ligoninę ir prijungta prie ventiliavimo aparato, baiminantis dėl jos plaučių būklės. Ashleigh su savo pussesere tebėra ligoninėje, o kartu per sprogimą nukentėjęs jaunuolis išleistas namo, rašo mirror.co.uk.
2021-05-06

Į darbą dėl amžiaus nepriimta lietuvė įrodė, ką gali: „Išgirdau, kad esu per sena“

Aldona Grupas Anglijoje gyvena jau šešiolika metų. Ten ji dirba slaugytoja ir laisvalaikiu rašo knygas. Lietuvoje moteris nerado patinkančio darbo, o išvykusi į užsienį surado ne tik darbą, bet ir asmeninę laimę. Apie pašaukimą slaugytojos darbui ir knygų rašymui tv3.lt portalui pasakoja Aldona Grupas. Aldona savo karjerą pradėjo dirbdama slaugytoja Lietuvoje, tačiau uždarius didelę dalį ligoninių ir sanatorijų darbo nebeliko.
2021-04-22

Apie klastotus grafikus prabilusi slaugė iš Kauno teigia sulaukianti psichologinio smurto

Kauno klinikų Onkologijos ligoninėje dar vienas skandalas. Apie galimai klastotus darbo grafikus prabilusi slaugytoja sako tapusi psichologinio smurto auka – mobingas ir patyčios kone per kiekvieną budėjimą. Aiškėja, kad ligoninę tikrinę Darbo inspekcijos specialistai rado įvairių pažeidimų. Apie negeroves Kauno klinikų Onkologijos ligoninėje prabyla dar viena slaugytoja, 15 metų ten dirbanti Ilona atvirauja tapusi mobingo auka. „Labai sunku eiti į darbą.

Koronavirusas pasiglemžė dviejų Klaipėdos krašto slaugytojų gyvybes

Koronavirusas ir toliau vieną po kitos pasiglemžia gyvybes. Šį kartą nuo infekcijos mirė Klaipėdos krašto slaugytojos. Lietuvos slaugos specialistų organizacija (LSSO) „Facebook“ paskyroje vėlų trečiadienio vakarą pranešė, kad nuo viruso mirė dvi Klaipėdos krašto slaugytojos.  „Slaugytoja Irena Kontrimienė dirbo Respublikinės Klaipėdos ligoninės, Psichiatrijos filiale.

Paviešintas COVID-19 paciento ir slaugytojos erotinis nuotykis: baigėsi liūdnai

Su koronavirusu sergančiu pacientu ligoninės tualete pasimylėjusiai slaugytojai uždrausta dirbti, o pacientas – suimtas. Pacientas internete pasidalino slaugytojo apsauginėmis priemonėmis, išmėtytomis ant grindų, kartu su nedviprasmiškomis žinutėmis, kurias pora vienas kitam siuntė – visa tai žaibiškai išplito internete.
2020-12-31

Koronavirusas pasiglemžė Kaišiadorių ligoninės slaugytojos gyvybę

Koronavirusas ir kankina toliau Lietuvą, bei visą pasaulį. Trečiadienio duomenimis nuo šio viruso mirė 50 žmonių. Taip pat nustatyti beveik 4 tūkst. naujų susirgimų. Vyriausybė vis griežtina karantino ribojimus, o šventės šalyje bus švenčiamos kitaip – asmenys neįleidžiami į savivaldybes, kuriose negyvena arba neturi nuosavybės. Tuo tarpu trečiadienio vakarą Kaišiadorių rajono meras pranešė apie dar vieną skaudžią netektį. Virusas pasiglemžė ligoninės darbuotojos gyvybę.

Slaugė rėžė skeptikams: „Yra tokių Covid-19 pacientų, kurie virusą neigia iki pat mirties“

Slaugytoja papasakojo, kad yra nuo COVID–19 mirštančių žmonių, kurie vis tiek tikina, kad viruso nėra, net ir iškvėpdami paskutinį atodūsį. Amerikietė Jodi Doering pasidalino nuostabia serija įrašų tviteryje, kur papasakojo apie iššūkius, su kuriais susiduria medikai šalyje, kurioje nemaža dalis žmonių įsitikinę, kad virusas yra išgalvotas.
2020-11-19

Slaugytoja liko nusivylusi atšauktomis vestuvėmis: „Nežinau, ar tuoksimės“

Intensyvios terapijos skyriuje dirbanti slaugė sako, kad yra labai nusivylusi, nes negali ištekėti už savo geriausio draugo – vestuvės buvo atidėtos dėl koronaviruso pandemijos. Laidoje „Good Morning Britain“ vaizdo ryšiu dalyvavusi Jessica Head iš Glazgo papasakojo, kad ji buvo viena iš keleto medikų, kurių buvo paprašyta nusifilmuoti darbe naujam dokumentiniam filmui. Viename iš savo vaizdo klipų emocijų apimta Jessica sako: „Štai kodėl dėl vestuvių esu taip nusivylusi.
2020-05-07

Koronavirusu užsikrėtusi slaugytoja siunčia žinią kitiems: bijojo numirti viena

Slaugytoja, žmones raginusi likti namie, kad neplistų koronavirusas, dabar džiaugiasi likusi gyva – manė, kad ligoninėje teks mirti vienai. Sharon Cook iš Linkolnšyro, Didžiosios Britanijos, į ligoninę dėl koronaviruso paguldyta kovo mėnesį, pasidalino jaudinančiu prašymu likti namie, kuriame pasakojo apie siaubingus viruso simptomus, kuriuos pati patyrė, ir sakė, kad „eiti į lauką neverta, net jei pasiilgote savo draugų.
2020-04-24

Slaugytojos gyvybę pasiglemžė koronavirusas: jos dukra ryžosi neeiliniam poelgiui

Nuo koronaviruso mirusios slaugytojos dukra sako norinti rinkti lėšas kitiems sveikatos priežiūros specialistams skirtoms apsaugos priemonėms. Sara Dee Trollope (51) mirė Vatfordo bendrosios praktikos ligoninėje, Anglijoje, balandžio 10 dieną, po teigiamo COVID–19 testo. Keturių vaikų mama buvo vyresnioji slaugytoja Hillingdono ligoninės psichiatrijos skyriuje – kolegos sako, kad jos gerumas ir darbštumas visiems buvo pavyzdinis.
2020-04-16

Koronavirusas pasiglemžė 29-erių slaugytojos gyvybę: šimtai kolegų skyrė jaudinančius žodžius

Išgelbėjusi daugiau žmonių, nei daugeliui tenka per visą gyvenimą, nuo koronaviruso mirė 29 metų slaugytoja, rašoma mirror.co.uk. Rebecca Mack, kuriai daugybė žmonių skyrė jaudinančius padėkos žodžius, ir kuria beprotiškai didžiuojasi jos šeima, sekmadienį mirė. Ji buvo visų pacientų numylėtinė vaikų vėžinių susirgimų skyriuje Karališkojoje Viktorijos ligoninėje Niukastle, Didžiojoje Britanijoje, kur jis anksčiau dirbo.
2020-04-09

Iki skausmo atviras slaugytojos laiškas: „Ar suvokiat, kaip medikai aukojasi?"

Koronaviruso priešakyje pirmoje fronto linijoje stovi atsidavę ir gyvybes gelbstintys Lietuvos medikai. Ir nors kiti lietuviai piktinasi esančiu karantinu, medikai ragina piliečius pasilikti namuose ir nelankyti savo artimųjų per šventes. Vera Gerasimčik-Pulko yra viena iš medicinos darbuotojų, kuri dirba su užsikrėtusiaisiais COVID-19 intensyviosios terapijos skyriuje. Moteris savo „Facebook” paskyroje pasidalijo nuotrauka ir visus Lietuvos žmones ragina Šv. Velykas sutikti savo namuose.
2020-04-08

Audrutė kiekvieną dieną prižiūri likimo paliktus: artimieji jų neima, nes neturi, kur dėti

Pasvalio ligoninės Chirurgijos ir traumatologijos skyriaus slaugytoja Audrutė Petrikonienė šiam darbui atidavė 33-ejus metus. „Jei iš tiesų mane pažįstantys žmonės galvoja, jog esu verta „Metų medikės“ vardo, tai aš įsitikinusi, jog tokio vardo nusipelnė visos dvylika mūsų skyriaus slaugytojų. Visos jos čia dirbti atėjo panašiai tais pačiais metais kaip ir aš, o kai kurios dar anksčiau už mane.
2020-02-26

Senukų apgaudinėjimas neliko nepastebėtas: slaugytojo padėjėja nuteista kalėti

Šiaulių apylinkės teismas penktadienį penkerių metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausme nubaudė buvusią Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centro slaugytojo padėjėją Vidą Bojeriūnienę, su bendrais vykdžiusią nusikaltimus prieš senus žmones. Kaip pranešė teismas, dar viena buvusi slaugytoja išteisinta, kitos moters atžvilgiu byla nutraukta. Dar trims asmenims byloje už sukčiavimą, vagystes ir plėšimus skirtos lygtinės laisvės atėmimo bausmės.
Kriminalai 2020-01-24
Į viršų