• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „TikTok“ tūkstančiai žmonių dalinasi ir piktinasi vaizdo įrašu, kuriame matosi, kaip Vaiko teisių apsaugos specialistai kartu su policija iš mamos jėga paima verkiantį ir besipriešinantį sūnų.

Socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „TikTok“ tūkstančiai žmonių dalinasi ir piktinasi vaizdo įrašu, kuriame matosi, kaip Vaiko teisių apsaugos specialistai kartu su policija iš mamos jėga paima verkiantį ir besipriešinantį sūnų.

REKLAMA

Klykiantis mažametis apsikabinęs mamą šaukia, kad bijo, jog daugiau jos niekada nematys. Jautri istorija, kaip sako vaiko teisių apsaugos specialistai, neeilinė – pasirodo, mažylis iš mamos paimtas po to, kai ji su sūnumi pasislėpė nuo vaiko tėvo, teisėsaugininkų ir mokyklos.

Daugiau apie tai – TV3 žinių reportaže.

Socialiniuose tinkluose plintančiame vaizdo įraše – klykiantis devynmetis vaikas. Vaiko teisių specialistai bando jėga jį perimti iš mamos, o jiems padeda policijos pareigūnai.

Kaip paaiškėjo, viskas vyko Palangoje, rugsėjo 21-ąją. Vaizdo medžiaga „Facebook“ dalijasi pati vaiko motina, šalia išplatinusi ir įrašą – esą vaiko teisių specialistai iš jos sūnų išplėšė neteisėtai, ir neva nepaisė to, kad vaikui tėvo aplinkoje nesaugu.

REKLAMA
REKLAMA

Vaiko teisių specialistus keikia

Matydami tokius vaizdus ir jais besidalindami tautiečiai, nežinodami istorijos detalių ir konteksto per daug nesigilina, išvadas daro pagal tai, kokias emocijas sukelia pamatytas vaizdas, ir Vaiko teisių sargus keikia kaip tik galėdami:

REKLAMA

„Aš iš viso nesuprantu, kaip galima vaiką iš motinos atimti. Bet kokiam vaikui bet kokia mama yra mama. Kaip galima iš mamos išplėšti vaiką, kaip galima atimti?“

„Aš tikrai esu pakraupęs. Instancijos labai daug pažeidimų padarė – tiek anstolis, kuris filmavo, tiek Vaiko teisės tikrai turėtų prarasti darbo vietas. Griežtai. Nes jeigu jos dirbs toliau, tada aš nežinau – teisybės nėra.“

„Labai žiauriai atrodo. Bet reikia žinoti, kodėl ėmė tą vaikutį, kodėl ta motina kalta, kodėl tas tėvas kaltas.“

REKLAMA
REKLAMA

„Baisu. Iš motinos tiesiai išlupa policija vaikus. Nežinau dėl ko ten viskas vyko, bet yra labai negerai.“

Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė situaciją vadina neeiline ir paaiškina, kaip viskas vyko.

Pasirodo, jau ne vienerius metus tarp tėvų vyksta teisminiai ginčai dėl to, kaip ir su kuriuo iš besiskiriančių tėvų gali laiką leisti šis mažylis. O lemtingomis rugsėjo dienomis, kaip sako tarnybos direktorė, mama su berniuku buvo pajūryje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Situacija neeilinė. Mes įgyvendinom teismo griežtą nutartį, kur buvo nurodyta įgyvendinti čia ir dabar. Mama iki rugsėjo 19 dienos turėjo pristatyti vaiką, ir turbūt galėčiau pasakyti, kad mama slapstėsi. Vaikas nelankė mokyklos. Jis buvo Palangoje“, – teigė I. Skuodienė.

Tuomet ir buvo paskelbta vaiko paieška. O atvykus ne tik vaiko teisių specialistams, bet ir policijai, medikams, kaip aiškina I. Skuodienė, perėmimo procesas iš mamos vyko gerokai ilgiau nei matyti vaizdo įraše.

REKLAMA

Teigia, kad tėvo namuose kentė smurtą

Mama, pasak tarnybos direktorės, tėvui perduoti sūnų gražiuoju buvo kalbinama kelias valandas. Galiausiai berniukas paimtas jėga ir perduotas tėvui. Tiesa, iš motinos teisė matytis su vaiku neatimta. Tik štai nepasidalijant vaiko, ir esą pabandžius jį galimai paslėpti nuo tėvo, teismas mamos susitikimus su berniuku peržiūrėjo dar kartą.

„Vaikas neatskirtas nei nuo mamos, nei nuo tėčio, bet yra sudėliota tam tikra bendravimo tvarka, kad būtų užtikrinti geriausi vaiko interesai, vaiko poreikiai. Ta tvarka yra sudėliota teismo, tai teismo nutartis“, – aiškino I. Skuodienė.

REKLAMA

Tad šiandien vaikas, prižiūrimas specialistų, yra su tėvu. Tačiau matytis su mama jam leidžiama. Taip buvo visą laiką, iki kol mama nepažeidė teismo nustatytos tvarkos. Tai, kad pagrindinė vaiko gyvenamoji vieta bus tėvo namai, nusprendė teismas.

„Iš esmės gyvena vienodai – ir pas mamą, ir pas tėvą. Atsižvelgiant į tai, kad buvo gauti pranešimai dėl smurto prieš vaiką, buvo įvertintos visos aplinkybės. Noriu atkreipti dėmesį, kad teismas priėmė sprendimą keisti vaiko gyvenamą vietą ir sudėliojo vaiko bendravimo tvarką“, – sakė I. Skuodienė.

Šiandien mama gailisi to, kad platino įrašą, bet dėsto savo konflikto su vyru ir vaiko teisių specialistais bei policijos versiją. Moteris aiškina, kad neva vyro namuose sūnus patiria smurtą.

Visą reportažą žiūrėkite straipsnio pradžioje.

O kur psichologas, kuris turėjo su vaiku pabendrauti ir išaiškinti padėtį bei numatyti kaip tai padaryti humaniškiau ,nežinau iš ten buvusių moterų jai būtų tokia situacija,kaip pačios elgtųsi. Kraupu žmoniškumo nė kruopelės
Na ir slykstu,biauru,pykta.protu nesuvokiama,kaciukui taip padarytu baustu,o vaika,kuriam visa gyvenima bus trauma ir tik mereikia aiskinti,vykde nutarti,kam,kokia,kurie tai nutare.Biaurybes
Turbūt esmė vaiko paėmime.
Specialistai gal galėjo rasti būdų kitaip tai padaryti humaniškiau.
Plėšti iš rankų vaizdas ne koks.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų