REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Paaiškėjo, kodėl filmuotame įraše vaiko teisės paėmė vaiką iš mamos: padėtis dramatiška

Vaiko teisės paaiškino, kas įvyko ir kodėl

Socialiniuose tinkluose pasklidus vaizdo įrašui, kaip Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai ir policijos atstovai paima vaiką iš mamos, nemažai gyventojų nesuprato, kas čia vyksta. Tačiau portalo tv3.lt turimais duomenimis, Vilniaus miesto apylinkės teismas yra nurodęs mamai skubiai grąžinti vaiką tėčiui, bet moteris teismo nutarties nevykdė ir su vaiku nuo liepos mėnesio slapstėsi.

Socialiniuose tinkluose pasklidus vaizdo įrašui, kaip Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos darbuotojai ir policijos atstovai paima vaiką iš mamos, nemažai gyventojų nesuprato, kas čia vyksta. Tačiau portalo tv3.lt turimais duomenimis, Vilniaus miesto apylinkės teismas yra nurodęs mamai skubiai grąžinti vaiką tėčiui, bet moteris teismo nutarties nevykdė ir su vaiku nuo liepos mėnesio slapstėsi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Portalo žiniomis, mama su vaiku slapstėsi Palangoje, kol policija Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai pranešė radusi ieškomus žmones. Neoficialiomis žiniomis, vaikas iš mamos paimtas ir vaizdo įrašas nufilmuotas šių metų rugsėjo mėnesį. 

REKLAMA

Kiek pavyko išsiaiškinti, vaiko tėvai išsiskyrė 2018 metais. Iš pradžių vaiko gyvenamoji vieta numatyta su mama, bet vaikas vienam iš specialistų pasiskundė dėl smurto iš mamos pusės, todėl 2022 metais Alytaus miesto apylinkės teismas vaiko gyvenamąją vietą laikinai nustatė su tėčiu, kartu nustatyta ir laikina bendravimo tvarka su mama. 

Šių metų birželį Vilniaus miesto apylinkės teismas priėmė nutartį, kad vaikas gyvena su tėčiu, bet mama gali bendrauti su berniuku kaip nurodoma tvarkoje. Mama taip pat galėjo per metus tam tikrą laiką pasiimti vaiką atostogoms, ką ir padarė šių metų liepą, bet po atostogų vaiko tėvui jau negrąžino.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl šios priežasties buvo paskelbta moters ir vaiko paieška, o Vilniaus miesto apylinkės teismas šių metų rugsėjo 18 dieną nurodė mamai skubiai iki rugsėjo 19 dienos 17 valandos perduoti vaiką tėčiui. 

„Mama pasiėmė vaiką liepos mėnesį atostogoms ir turėjo grąžinti tėvui, bet ji slapstėsi nuo liepos mėnesio, nebegrąžino. Tuomet teismas griežtai pasisakė grąžinti vaiką“, – nurodė su situacija susipažinęs pareigūnas. 

Remiantis turima informacija, kadangi mama su vaiku slapstėsi, tai berniukas, kuris šiaip jau turėjo būti trečios klasės mokinys, nė nelankė mokyklos. „Kiek teko girdėti, mama veikė manipuliatyviai, vaiką nuteikinėjo prieš tėtį, prieš tėvą daug ikiteisminių, kad tėvas atseit skriaudžia, bet jie nepasitvirtindavo“, – pasakojo pareigūnas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po berniuko paėmimo iš mamos Palangoje, vaikas buvo perduotas tėčiui Alytaus mieste. 

Kadangi mama nesilaikė teismo nurodymų, slapstėsi, tai Vilniaus apylinkės teismas spalio mėnesį iš naujo įvertino, kaip berniukas turi bendrauti su mama, tai yra, bendravimas sumažintas iki vienos valandos per savaitę dalyvaujant psichologui, dar bendraujama telefonu. 

Šiuo metu abu tėvai vis dar kovoja teismuose dėl vaiko gyvenamosios vietos, nes nė vienas nenori pasiduoti. Su situacija susipažinęs pareigūnas sako, kad vaiko psichologė rekomendavo atsisakyti mamos bendravimo su vaiku telefonu, nes prie psichologės mama bent neapšneka buvusio sutuoktinio, o bendraujant telefonu situacija kardinaliai priešinga. 

REKLAMA

Vaizdo įrašas, kuriame berniukas paimamas iš mamos, atrodo tikrai dramatiškai. Vaikas verkia ir šaukia „Mamyte!“, suaugusieji akivaizdžiai nesusitvarko su situacija, gali būti, kad vaikas nesupranta, kas vyksta. 

Vaiko teisės paaiškino situaciją: mama negrąžino vaiko tėčiui

„Vaiko teisių gynėjai informuoja, jog minėtai šeimai pagalbos buvo prireikę jau kurį laiką, o dėl grėsmės, kilusios vaiko saugumui, teko priimti sprendimą perkelti jį į saugią aplinką. Svarbu paminėti, jog šiuo metu vaikas yra saugioje aplinkoje, kartu su jam artimiausiais žmonėmis, vaikui ir šeimai yra teikiama visa reikalinga specialistų pagalba. Šioje konkrečioje situacijoje 2022 m. buvo nustatytas vaiko apsaugos poreikis, dėl kurio teismas, įvertinęs visas aplinkybes, ikiteisminių tyrimų medžiagą, nustatė vaiko gyvenamąją vietą su tėvu ir bendravimo tvarką su mama“, – pranešė Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos direktorė Ilma Skuodienė. 

REKLAMA

„Reikėtų paminėti, kad mama su vaiku jau kurį laiką slapstėsi, ėmėsi visų veiksmų, kad vaikas nebūtų sugrąžintas tėvui, su kuriuo buvo nustatyta vaiko gyvenamoji vieta. Per tą laikotarpį vaikui nebuvo sudarytos sąlygos lankyti ugdymo įstaigos, gyventi įprastą socialinį gyvenimą, bendrauti su kitais artimaisiais. Tad 2023 m. rugsėjo mėnesį teismas skubiai įpareigojo mamą perduoti vaiką tėvui po teismo sprendimo, tačiau mamai nevykdant šio sprendimo, jį įgyvendinti patikėta vaiko teisių gynėjams“, – teigia direktorė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak tarnybos vadovės, minėtoje situacijoje, vaiko teisių gynėjams teko užduotis perkelti vaiką į neutralią aplinką, tačiau dažnai tai padaryti nėra taip paprasta, nes neretai vaiko artimieji daro vaikui įtaką, nesistengia jo nuraminti, o priešinasi ir aštrina ir taip įtemptą situaciją. Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos specialistai teigia, kad procesas truko ilgiau nei parodyta paplitusiame vaizdo įraše, o jame dalyvavo netgi medikai. 

„Šiuo atveju buvo prašoma mamos nuraminti vaiką, bendradarbiauti su vaiko teisių gynėjais komunikuojant su vaiku ir aiškinant jam, kodėl jam reikia laikinai išsiskirti su mama, kur jis važiuos, kas pasirūpins jo gerove, kol bus vertinama šeimos situacija ir priimami kiti sprendimai. Siekiame, kad tokie atvejai, kurie praktikoje yra ypatingai reti, nesikartotų. Šiuo atveju vaiko paėmimo iš šeimos procesas, kuriame su vaiko teisių gynėjais kartu dalyvavo ir policijos pareigūnai bei medikai, vyko šių metų rugsėjo mėnesį ir truko ilgesnį laiką nei visuomenei išplatintame vaizdo įraše, kuriame parodyta tik jautriausia jo dalis, neaprėpianti platesnio konteksto“, – teigia I. Skuodienė. 

REKLAMA

Vaiko teisių atstovai teigia apgailestaujantys, kad vaizdo įrašas sukėlė neigiamų emocijų. Tarnyba taip pat pradėjo vidinį tyrimą ir sieks išsiaiškinti, ar viskas šioje situacijoje buvo atlikta profesionaliai.  

„Esame atviri prieš visuomenę ir pasiruošę prisiimti atsakomybę už kiekvieną situaciją, kurioje atsiduria ne tik individualus vaiko teisių gynėjas, bet ir visa tarnyba. Tad dėl šio atvejo tarnyboje šiuo metu vyksta vidinis tyrimas, aiškinamasi situacija, bendradarbiaujama su policijos pareigūnais bei vertinami darbuotojų veiksmai“, – reziumavo I. Skuodienė. 

Bet.vaikui mama svarbiau.negu.tevas
Verkiau žiūrėdama. Dieve Dieve kur mes gyvename. Kokia širdis tų žmonių, kurie plėšia Vaiką,kaip nusikaltėlį. Lietuva valdo nusikaltėliai.
Alia jau tikrai lupti iš glėbio trauma vaikui visam gyvenimui.
Gerovės valstybė.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų