Darželiai atsidaro, bet tėvai bijo dėl vaikų: ar saugu juos vesti?

Karantiną pratęsus iki vasaros, dalį įstaigų ir verslo Vyriausybė vėl grąžina į darbus. Netrukus vėl atsidarys visi darželiai. Kada bus atvertos pradinės mokyklos, ministrai dar svarsto. Karantino sąlygas valdžia švelnina ir praneša, kad jau greitai galėsime vėl taisytis dantis ir keliauti ne tik po Lietuvą.

Du vaikučiai pastaruosius du mėnesius dienas leidžia namie kartu su mama. Vilkaviškio rajone, Alvite, darželio direktoriaus pavaduotoja ir auklėtoja dirbanti Jūratė ketverių sūnų iki karantino leido į darželį, o mergaitė ėjo į mokyklą, trečią klasę. Kol kas darželis uždarytas, tad mama dar dirba iš namų ir savo mažuosius gali prižiūrėti pati. Visgi, moteris sako, kad ir nenoriai, tačiau sūnų teks leisti į darželį, jei jis po pusantros savaitės bus atidarytas. Mat tuomet jai teks eiti į darbą ir keturmečio nebus, kam patikėti:

„Atsidarys darželiai, turėsiu pati eiti į darbą, teks vaikus į darželį. Senelių neturim arti, prisaugom senelius, nelabai lankom.“

Jūratė neslepia, kad neramu bus dėl sūnaus. Ir džiaugiasi, kad bent dukra neis į mokyklą ir nerizikuos užsikrėsti:

„Nerimo yra, dirbu ikimokyklinėje įstaigoje, žinau, kaip yra sunku vaikams išvengti artimo kontakto vieni su kitais.“

Darželis Vilniuje, kuris per karantiną dirba ir dabar, sulaukė vos 10 vaikų iš šeimų, kuriose tėvai neturi galimybių dirbti iš namų. Darželyje vietos yra daugiau kaip 200-ams vaikų, tad darbuotojai jau rengiasi po pusantros savaitės priimti daugiau mažylių, kurių tėvai nuspręs juos čia atvesti. Nuo šiol termometras darželyje tampa vienu dažniausiai naudojamu prietaisu. Čia vaikai turi būti įleidžiami tik patikrinus jų temperatūrą.

Vaikai turės rankas plautis kaskart atėję į darželį iš lauko – namų ar žaidimų aikštelės, taip pat prieš kiekvieną valgymą.

„Toks pat dezinfekcinis skystis yra rūbinėlėje, kai vaikai atėję, auklėtoja dezinfekuoja savo rankas priimdama vaikus. O vaikai plauna rankas prie kriauklyčių skystu muilu, kuris antibakterinis, pritaikytas vaiko odai“, – sako darželio „Jurginėlis“ direktorius Sergejus Neifachas.

REKLAMA

Vyriausybė nusprendė darželius atidaryti nuo gegužės 18 dienos visiems vaikams, tad tėvams jau nebereikės nešti pažymų dėl negalėjimo dirbti iš namų. Visgi, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Vilniaus savivaldybė didelio srauto vaikų nesitiki, kol tęsiasi karantinas ir viruso plitimo grėsmė išlieka.

„Tėvai nurodo, kad atves, bet kitaip susidėlioja planus ir neatveda. Karantino metu visų vaikų nesulauksime“, – pasakoja Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Po pusantros savaitės duris galės atverti ir visi privatūs darželiai. Tačiau epidemiologai perspėja, kad koronavirusui Lietuvoje dar neišnykus, darželius ir mokyklas atidaryti yra pavojinga, atstumo nesilaikantys ir ligos simptomų nejaučiantys vaikai gali prisidėti prie viruso plitimo. Tad epidemiologams teks būti pasirengus skubiai gesinti naujus viruso židinius.

„Deja, išėjimas lems, kad turėsime naujų susirgimo atvejų. Daugiau yra politikų, ekonomistų, sociologų, psichologų uždavinys. Kalbant medicinine epidemiologine prasme, jokio toliau judėjimo, kol virusas visai išnyks. Bet tai nerealu, neįmanoma“, – teigia Užkrečiamų ligų ir AIDS centro vadovas Saulius Čaplinskas.

„Noras yra, kad moksleiviai grįžtų į mokyklas. Priėmėme sprendimą dėl priešmokyklinio ir ikimokyklinio ugdymo. Artimiausias darbotvarkės klausimas yra bendras ugdymas. Tai galėtų būti kalbama ir priimti sprendimai apie pradinį mokymą“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Tuo metu tėvų forumo atstovai abejoja, ar verta moksleivius grąžinti į mokyklas, kai iki mokslo metų pabaigos liko nebedaug laiko.

„Galvojant apie sveikatą, ar saugu? Klausimas, kiek reikės organizacinių, techninių, vidinių, dezinfekavimo proceso, vaikus riekės išmokyti elgtis saugiai didelėje mokykloje. Ar verta?“, – sako Tėvų forumo atstovas Kęstutis Mikolajūnas.

Karantiną pratęsus iki pat birželio, tačiau jo sąlygas vėl švelninant, nuo gegužės 18-os vėl grąžinamos visos odontologijos paslaugos, bus galima lankyti ligonius, visa apimtimi vėl galės dirbti grožio salonai. Po gegužės vidurio leista atsidaryti sporto klubams, rengti nedidelius užsiėmimus lauke.

REKLAMA

Nuo pirmadienio į Lietuvą jau galės atvykti Europos Sąjungos ir Lenkijos piliečiai darbo, verslo ar mokslo tikslais. Lenkams izoliuotis nereikės, tuo metu kitų šalių piliečiai tą privalės daryti dvi savaites.

O nuo gegužės 15 dienos judėjimas tarp Lietuvos, Latvijos ir Estijos gyventojų jau vyks visiškai laisvai, atvykus nebus reikalaujama izoliacijos.

Nuo gegužės 30 dienos bus leidžiami renginiai jau ir uždarose erdvėse, tačiau ribojant dalyvių skaičių iki 30 asmenų, kad vienam tektų 10 kv metrų ploto arba išlaikant tarp žmonių 2 metrų atstumą.


Rašyti komentarą...
X
X
2020-05-10 22:02:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai kokio ploto tures buti zaidimu kambarys darzeli jei 2m.atstumas turi but ir kaip jei verks ant ranku neimsi 2 m. atstumas o jei apsikakos kaip pampersa pakeisy gal skafandrus duos darbuotojams na cirkas konkretus....
Atsakyti
-2

V
V
2020-05-10 23:25:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Virusas plis ir bus daug susirgimų židinių: vaikai padalins artimiesiems gryžę iš darželių ir mokyklų, ir tai aišku, bet staiga valdžios atstovai nutarė atidaryti visus darželius ur mokinius varyti į mokyklas. Keista keista keista..!
Atsakyti
0

R
Romas
2020-05-10 23:11:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Žais po keturis iš kampų kiti bus surikiuoti kas du metrai paskui pasikeis.sauskelnes keis su kalvio replėmis jos turi ilgą kotą išlaikys atstumą valgys turbūt laiptinėse kas trečio laipto irgi atstumas ir ne daugiau kaip 10vaiku vienuoliktas licnas.kada bus protingesniai pasiūlymai rodos kad zengiame ne į prieky o atgal.dar juokiamės iš Baltarusijos .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų