REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ką tik praūžus nepasitenkinimui, kad Vilniuje liepą vyksiantis NATO viršūnių susitikimas mokesčių mokėtojams kainuos 17 milijonų eurų, aiškėja, kad milijonus eurų Lietuva išleis ir automobilių nuomai. Užsienio reikalų ministerija nuomosis 500 prabangių automobilių ir tam numatė 6,5 milijono eurų.

Ką tik praūžus nepasitenkinimui, kad Vilniuje liepą vyksiantis NATO viršūnių susitikimas mokesčių mokėtojams kainuos 17 milijonų eurų, aiškėja, kad milijonus eurų Lietuva išleis ir automobilių nuomai. Užsienio reikalų ministerija nuomosis 500 prabangių automobilių ir tam numatė 6,5 milijono eurų.

REKLAMA

Skaičiuojant vidurkį, vieno automobilio nuoma porai dienų kainuotų 13 tūkstančių eurų. Automobilių rinkos žinovai stveriasi už galvų – net ir prabangiausią automobilį rinkos kainomis galima išsinuomoti perpus pigiau. Ministerija atšauna, kad siūlė paslaugą pirkti visoms įmonėms, tačiau konkurse panoro dalyvauti tik dvi.

Kad ir į kurią pasaulio vietą bekeliautų, Jungtinių Valstijų prezidentas svetimais automobiliais nepasitiki, savo šarvuotą limuziną skraidinasi su savimi. NATO viršūnių susitikime praėjusią vasarą Madride, prasidėjus renginiui, gatvėse pasipila šimtai prabangių valstybių vadovų ir jų delegacijų automobilių.

REKLAMA
REKLAMA

Panašų scenarijų matysime ir liepos viduryje Vilniuje. Užsienio reikalų ministerija jau pranešė, kad renginiui nuomosis 500 automobilių ir skiria tam net 6,5 mln. eurų. Vidutiniškai vienai mašinai išeina 13 tūkstančių eurų porai dienų.

REKLAMA

Kokie automobiliai tinkami šiam renginiui, pavyzdys galėtų būti Audi A6 – E klasės prestižinis automobilis. Tokių reikės iki 200 vienetų. Nors oficialus renginys truks dvi dienas, sutartis numato galimybę mašiną nuomotis iki devynių dienų, vadinasi, kaina parai – maždaug pusantro tūkstančio eurų. Už kiek panašią mašiną išsinuomotume kad ir šiandien? Nesudėtinga patikrinti – dviem dienoms ji atsieitų apie 250 eurų – penkiskart mažiau nei ketina išleisti ministerija.

REKLAMA
REKLAMA

„1300 eurų dienai, prabangus automobilis kainuoja 80–90 tūkst. eurų, tai per 10 dienų atperki 15 proc. mašinos kainos, tai yra kosmosas“, – tvirtina „Deals on Wheels“ įkūrėjas Laurynas Boguševičius.

Automobilių rinkos žinovas Laurynas Boguševičius pasakoja, už kokią sumą Lietuvoje galima išsinuomoti prabangiausius automobilius.

„S klasės „Mercedes“ nuoma, kas yra prabangos etalonas ir pavyzdys, tai toks automobilis kainuoja nuo 300 iki 600 eurų dienai. Tai net jei imsim brangiausią nuomos kainą, kurią radau, tai yra perpus mažiau, negu dabar skaičiuojam“, – aiškina L. Boguševičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Užtat, kad rinka tokią kainą pasiūlė. Tai buvo mažiausia rinkos pasiūlyta kaina ir ta kaina suderėta“, – sako kanclerės vyriausiasis patarėjas Tomas Gražiūnas.

Rudenį užsienio reikalų ministerija skelbė viešą konkursą už mažiau nei penkis milijonus, tačiau dalyvių neatsirado. Tada įvyko neskelbiamos derybos, kuriose rungėsi dvi įmonės, laimėjo „Autolux“.

„Lietuvos įmones kvietėm visas. Gaila, kad tik dvi sudalyvavo“, – kalba T. Gražiūnas.

Laimėjusios įmonės atstovai į televizijos kameras kalbėti nepanoro. Naujienų agentūrai BNS jie raštu teigė, kad galutinė suma gali būti ir mažesnė nei 6,5 mln. eurų.

REKLAMA

„Dalį jų įsigysime iš oficialių atstovų, dalį nuomosime konkrečiam laikotarpiui. Pirkimo sąlygose nurodyta maksimali paslaugos vertė (6,48 mln. eurų), tačiau už paslaugą bus atsilyginama pagal panaudojimo faktą, tad galutinė suma gali būti gerokai mažesnė“, – sako „Autolux“ vadovas Mantas Narkevičius.

Beje, saugumo priemonės, tarkime, neperšaunami stiklai, į šią sumą neįeina. Vieninteliai reikalavimai – automobiliai turi būti reprezentacinės bei prestižinės klasės, ne senesni, kaip penkerių metų. Reikės ir mažų mikroautobusų.

REKLAMA

„Niekuo neturi būti išskirtiniai, jie turi atitikti tam tikrą klasę. (...) Saugumo reikalai bus išspręsti, dabar nenoriu komentuoti į kamerą, jie bus išspręsti kitais būdais, ne per reikalavimus automobiliams“, – tvirtina T. Gražiūnas.

„Paprastai nuomojantis tokio automobilio kaina yra 500–600 eurų parai. Reikia turėti omenyje, kad jų reikia daugiau negu turim apskritai Lietuvoje, juos reikia įsigyti arba atsivežti, tai vėl išaugina kainą, pridėkim dar kelis šimtus eurų“, – sako „Autoplius“ atstovas Gintenis Dauparas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Autoplius“ atstovas Ginteris Dauparas pabrėžia, kad sandoryje numatyta maksimali suma, tad tūkstančių eurų vienos mašinos nuoma gali ir nekainuoti.

„Galbūt 800–900 eurų parai, kas yra jau arčiau realybės ir nebe taip kosmiškai atrodo“, – kalba G. Dauparas.

Pasak Dauparo, Lietuvos rinka tiesiog per maža parūpinti kiekį prabangių mašinų.

„500 reprezentacinių, didelių ir prabangių automobilių yra daug. Turėkim omeny, kad tie 500 automobilių turės būti vienu metu vienoj vietoj“, – aiškina G. Dauparas.

REKLAMA

„Visai šalia, už kelių šimtų kilometrų, yra labai didelė rinka, ji vadinasi Lenkija. Ten irgi buvo galima kreiptis ir sudaryti su vietiniais UAB sutartis. (...) Šių dienų pasaulyje, kai sienos praktiškai neegzistuoja, buvo labai paprasta tą dalyką apeiti“, – tikina L. Boguševičius.

Klausimų jau kiek anksčiau sukėlė ir parodų centro „Litexpo“ paruošimas NATO viršūnių susitikimui. Tai gali kainuoti 17 mln. eurų, didelė dalis pinigų irgi bus išleisti neskelbiamų derybų būdu.

Tapinukai, KUR TUUUUUUUU??? Tyrimuko reikia, kaip tavo draugelis broileris valdiškais euriukais taškosi. Rapido rapido.
Broileris jau pats turėtų dėti atsistatydinimo pareiškimą ant stalo ir valinti nafik iš valdžios.
Kur Gabrielius Landzbergis ten pzdc
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų