Danijoje – naujas įstatymas: sukėlus muštynes bare naktinį gyvenimą teks pamiršti

Jei bare sukėlei muštynes arba elgeisi agresyviai, į jį nepateksi kelis mėnesius ar net dvejus metus. Būtent toks įstatymas įsigaliojo Danijoje, kuri siekia pažaboti audringus barų lankytojus ir sumažinti smurtinių nusikaltimų skaičių juose.

Ne visi danų pasisėdėjimai būna ramūs ir taikūs. Neretai šalies baruose, ypač sostinėje Kopenhagoje, kyla susitumdymai ar net muštynės. Dėl to šalies valdžia priėmė įstatymą agresyviems vakarėlių dalyviams tramdyti. Su kuo nors susimušusiems, agresyviai apsistumdžiusiems ar kitą smurtinį incidentą sukėlusiems danams užsivers durys į visas naktinio gyvenimo vietas. Keliems mėnesiams arba net dvejiems metams.

„Tai naujas įrankis, kurį taikysime ne daug kam, tačiau jis atgrasys daugelį“, – sako policijos atstovas Tim Laursen. 

Pirmasis, kuriam pritaikyta ši drausminimo priemonė, 24-erių danas. Už agresyvų elgesį jam skirta penkių mėnesių kalėjimo bausmė. Be to, dar 9 mėnesius nuo vidurnakčio iki 5 valandos ryto jis negalės lankytis baruose, restoranuose ar kitose vietose, kur prekiaujama alkoholiu.

„Kopenhagoje naktimis patruliuoja nemenkos pareigūnų pajėgos, nes daugybė žmonių atvyksta į vakarėlius šiame mieste. Nuo šiol grupė pareigūnų užtikrins, kaip pažeidėjai laikosi draudimų“, – teigia T. Laursen. 

Taigi, nusprendusieji pasilinksminimų vietose lankytis, nors jiems ir draudžiama, bus baudžiami dar kartą – 1500 eurų bauda arba 30-čia dienų kalėjime.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų