Dalis Lietuvos miestų pasiliko kalėdines egles – dar nori pasigrožėti

Didieji Lietuvos miestai jau atsisveikino ir nupuošė savo žaliaskares išskyrus Panevėžį. Aukštaitijos sostinė neskuba atsisveikinti su Kalėdomis, atvirkščiai mieste šventinė nuotaika tęsis iki vasario. Pasirodo, nenupuošti eglės miestas nusprendė dar ir dėl konkurso, kurį laimėjo.

Panevėžiečiai dar negali atsidžiaugti savo gražiausia Kalėdų eglute Lietuvoje. Didmiesčių eglių varžytuvėse dalyvavo ir sostinės, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių žaliaskarės, bet daugiausiai gyventojų simpatijų sulaukė Panevėžio balta kaip sniegas karalienė:

„Pati gražiausia, žinokit, žaviuosi, perduokit linkėjimus nuoširdžius kūrėjui, aš kai ją pamačiau, pagalvojau, tokia tikra, moteriška, moteriška.“

„Tegul stovi iki pavasario. Nu taip, šiaip tai liūdnas vaizdas išvis Lietuvoj.“

„Tai tegu stovi šitoks grožis. Ai, mane viskas džiugina.“

„Tai gerai, tegul negi per šaltį dabar ją knibinės. Tegul pasidžiaugia žmonės.“

Pelnytas apdovanojimas ir miesto aikštę dengiančios sniego pusnys lėmė apsisprendimą pagrindinės eglutės dar nenupuošti iki vasario. Merija įsitikinusi, kad nutraukti Kalėdų nenori ir patys panevėžiečiai:

„Nu ir tegul stovi, o ką gaila. Nu kai gražus daiktas, tegul jis ir ilgiau pabūna. Kažkur va eini, šiokį tokį malonumą jauti, nu nors kiek šventės.“

„Kavinukės, viskas uždaryta, tai ką, prie eglės ir prie ledo skulptūrų. Pagrindinės pramogos.“

„Pas mus tokia tradicija, per grabnyčias vadinamas, 2 vasario, jau gal antri ar treti metai kaip nupuošia. Ne pavasaris dar vasaris.“

„Nuspręsta palikti, nes Grinčas pavogė Kalėdas, nebuvo nei Kalėdų nei Naujų metų. Be jokių renginių, be nieko. Apribotas judėjimas, žmonės nelabai galėjo pamatyti sugrįžę iš užsienio, galės dar dvi savaites pasižiūrėt“, – sako miesto dizaineris Arvydas Narkevičius.

Panevėžys geriausias miestas Lietuvoj, šiais metais pavyko tokią išskirtinai skoningą, labai gražią eglę turėti“, – pasakoja Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas.

REKLAMA

Panevėžys jau keletą metų kaip įmanydamas stengiasi pastatyti vieną už kitą gražesnes eglutes. Tam kasmet išleidžiama ir solidi pinigų suma – per 100 tūkst. eurų. Tačiau įnoringų gyventojų lūkesčius pateisino tik šiųmetinė – 18 metrų aukščio, 9 metrų pločio ir net 66 tūkstančiais ledų žybsinti dirbtinė gražuolė.

„Pažiūrėkite, kokia žiema aplink graži, balta, na taip ir norisi tos eglės“, – teigia R. M. Račkauskas.

Miesto meras juokauja, kad vieni tokie užsilikę švęsti Europoje neliksim. Užlaikyti Kalėdų dvasią labai mėgsta skandinavai, iš jų ir parsivežta idėja.

„Mes panašūs niūrios žiemos ten šventinis papuošimas ar ne kovą nuimamas. Vasario, kovo mėnesį ten papuošti ir gyventojų languose dega šitos žvakutės“, – kalbėjo R. M. Račkauskas.

O šiuo niūriu laikotarpiu kai siaučia covidas ir karantinas nesibaigia palikti žaliaskarę nenupuoštą kartu su Panevėžiu nutarė ir Marijampolė. Pagrindinė miesto eglė taip pat stovės džiugindama miestiečius kol bus sniego. O išmontuota ji bus, kai sniegas pradės tirpti.


Rašyti komentarą...
L
Luna
2021-01-25 07:50:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Atsibudai? :)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų