Čikagoje Nausėdai plakatą iškėlusi Eglė paaiškino savo elgesį: pyksta, kad neleidžiama LGBT poroms įsivaikinti

Prezidento Gitano Nausėdos vizitą Čikagoje sutrikdė LGBT aktyvistės išsišokimas. Bažnyčioje šalies vadovui sakant kalbą, mergina iškėlė audeklą su užrašu „Nausėda yra homofobas“, vėliau tokį šūkį ėmė skanduoti. Sutriko tiek prezidentas, tiek ir jo apsauga, pasipiktinimą tokiu išsišokimu pradėjo reikšti susirinkusi Čikagos lietuvių bendruomenė.

Gėjų interesus Seime atstovaujantis Tomas Vytautas Raskevičius nesmerkia protestavusios moters, tačiau krikščioniškas vertybes atstovaujantis konservatorius Kasčiūnas moters poelgį vertina kaip provokaciją.

Čikagoje į tribūną stojęs sakyti kalbos vietos lietuvių bendruomenei, Gitanas Nausėda pasitiktas plojimas. Bet tuo pačiu metu iš bažnyčios kurioje ir vyko susitikimas galo, altoriaus link pajudėjo moteris. Ji dar eidama išsitraukė audeklą su užrašu „Nausėda yra homofobas“. Matyti, kad ruošdamasis kalbai Nausėda pastebi moterį. Užsidėjęs akinius net kilsteli antakius. Tačiau stengiasi nereaguoti.

Protestą surengusi moteris užrašą atsukusi į klausytojų pusę. Prie jos prieina moteris, kažką bando sakyti, bet apsisuka nieko nepešusi. Tuo metu Nausėda toliau sako savo kalbą. Prezidento apsauga nereaguoja, kol galiausiai prie moters prieina bažnyčios patarnautojas. Į jį moteris nekreipia dėmesio, tuomet prieina keli uniformuoti vyrai, tačiau jie tik atsistoja šalia. O prieš tai kalbėtis bandžiusi moteris, praeina ir striuke bando uždengti užrašą.

Tuomet vienas iš vyrų audeklą ištraukią protestuotojai iš rankų ir nueina. O pati moteris pradeda šaukti: „Santuokos lygybė dabar! Santuokos lygybė dabar!“

Nausėda nutraukia savo kalbą, protestuotoja kartoja savo frazę, susirinkę žmonės siūlo ją išvesti iš bažnyčios lauk, o prie moters priėję apsauginiai nežino ką daryti.

Moteris šaukia: „Nausėda yra homofobas, santuokos lygybė dabar. — Ką jūs darot, ko jūs atėjot čia?“

Niekas nežino ką daryti, žmonės pradeda prašyti ją išvesti: „Išveskit ją.“

Priėjęs kitas apsauginis nusprendžia išlydėti moterį iš bažnyčios. Šį veiksmą susirinkusieji palydi plojimais ir šūksniais: „Out! Lauk!“

Su šypsena išvedamą moterį palydi ir pats Nausėda: „Ką gi, padėkokim už išsakytą nuomonę ir judėkime toliau.“

Pati protestavusi moteris sako, kad yra biseksuali ir nepriskiria savęs nei vienai lyčiai, o taip pasielgė norėdama paspausti prezidentą išgirsti homoseksualų reikalavimus. 

„Neleidžia tos pačios lyties poroms įsivaikinti vaikų. Ir aš pagalvojau, kad geriausia būtų parašyti žinutę, kad jis yra homofobas, ir kad žmonės pagalvotų, kad jei jie galvoja kaip jis, tai gal ir jie yra homofobai,“ – sako protestuotoja Eglė Malinauskaitė. 

Homoseksualų bendruomenę Seime atstovaujantis Tomas Vytautas Raskevičius sako suprantantis protestavusios moters nusivylimą šalies vadovu.

„Prezidentas iki šiol nerado laiko savo įtemptoje darbotvarkėje susitikti su tos pačios lyties poromis aptarti partnerystės įstatymo būtinybę ir mano vertinimu neinicijavo aktyvaus dialogo dėl šio svarbaus įstatymo priėmimo. Todėl aš galiu suprasti plakato autorės nusivylimą“, – sako jis. 

REKLAMA

Anot Raskevičiaus – toks incidentas demokratijos požymis, juolab neseniai kalbėta apie teisę reikšti įsitikinimus įvairių protestų dalyviams. Bet priešingai kalba krikdemų flangą parlamente atstovaujantis ir už tradicines vertybes pasisakantis Laurynas Kasčiūnas.

„Tai provokacija. Provokacija, kuri mano požiūriu turi tikslą įbauginti politikus, kurie turi kitą nuomonę, nes aš tikrai nemanau, kad diskusija dėl partnerystės už ar prieš, kaip nors susijusi su tuo žmogumi, jis yra homofobiškas, ar ne. Homofobija yra rimtas kaltinimas“, – teigia jis. 

Prezidentūra viešai apie incidentą nedaugžodžiauja. Nausėdos atstovas tik pasakė, kad reikia padėkoti žmogui už išsakytą nuomonę. Nausėda palaiko partnerystės įstatymo priėmimą, tačiau pabrėžė, kad partnerystės sąvoka negali sutapti su šeimos apibrėžimu. Taip pat jis yra pareiškęs, kad kol bus prezidentas darys viską, kad homoseksualams nebūtų suteikta galimybė įsivaikinti.

„Mes labai girdime dažnai, kad konservatyvūs -žmonės yra naciai, fašistai, homofobai, juk diskutuojam dėl ko – kaip padėti išspręsti LGBT bendruomenės problemas. Ar tai reiškia, kad dabar diskusija šitame lauke reiškia, kad tas žmogus, kuris nėra už partnerystės institutą homofobas? Nu tikrai taip nėra“, – tęsia L. Kasčiūnas. 

Kažkas net nusipirko internetinį adresą homofobas.lt ir jį patvarkė taip, kad suvedus naršyklėje būtų atidaromas prezidentūros puslapis.

„Aš vis dar tikiuosi, kad toks prezidento apibūdinimas yra netiesa“, – sako T. V. Raskevičius. 

Neseniai LGBT aktyvistas Romas Zabarauskas, ne kartą reiškęs radikalią nuomonę dėl teisių užtikrinimo homoseksualams, nusitaikė į Nausėdos dukras. Viešai prašo jų, kad įtikintų savo tėtį, valstybės vadovą, „liautis kurstyti homofobiją Lietuvoje“. Pats Nausėda rinkiminių debatų metu buvo teigęs, kad įsisegs LGBT ženkliuką, taip parodydamas paramą šiai bendruomenei, tačiau iki šiol to dar nėra padaręs.

Prieš beveik dešimtmetį lankydamasi Čikagoje, su protestuotojais susidūrė ir prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tąkart jos kortežui kelią pastojo gausus būrys vietos lietuvių, kurie piktinosi, kad vadinamojoje Garliavos istorijoje, mergaitė buvo perduota biologinei motinai.


Rašyti komentarą...
K
K,K
2021-09-24 21:46:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viena dūra ,iškrypele rėkė,nejuokinkite žurnalistai!nedarykite šau!
Atsakyti
-5

A
As
2021-09-24 22:47:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tigi patys susilaukite vaikų kokia problema?
Atsakyti
-4

S
SARGAS
2021-09-24 21:56:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
K,K. O kas pirmas išplatino nuotraukas? Nepasidomėjai? Taigi pats didžiausias parsidavėlis žurnaliūga pasistengė. O paskui visi Sam.... Ras... ydarai dar daugiau pasistengė.
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų